13 липня вуглевидобувні підприємства ДТЕК Добропіллявугілля починають працювати після 4-місячного вимушеного простою через незатребуваність українського вугілля теплоелектростанціями. Це стало можливим після підписання контракту з державним Центренерго на поставку вугілля з цих шахт. Як передає портал PromPolitInform з посиланням на департамент із корпоративних комунікацій компанії, про це в прямому ефірі «Свобода слова с Савіком Шустером» заявив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.
Вугілля Центренерго буде купувати по ціні імпортного паритету (формула Роттердам +), що відповідає європейській ціні, та значно нижчій за газ чи вугілля державних шахт.
«В результаті довгих та важких перемовин, при посередництві Офісу Президента та Міністерства енергетики, сьогодні був підписаний контракт на поставку українського вугілля на українські теплоелектростанції Центренерго. По ціні, яка транспарентна, без корупції та свідчить, що шахтарі можуть заробляти гроші в Україні. Ціна, за якою буде поставлятися вугілля, прив’язана до імпортного паритету (формули Роттердам+). Ніде в Україні купити на більш вигідних умовах Центренерго не зможе, тому що це на 20% дешевше за вугілля державних шахт, та на 10% за газ. І найголовніше – тут немає корупції. Тому що неможливо добавити ніяку маржу ніякому посереднику – це вугілля з української шахти на українську ТЕС. З понеділка вийдуть у лаву перші шахтарі Добопіллявугілля, до кінця тижня ми почнемо перші поставки на ТЕС. Ось що я називаю вирішенням проблеми, а не всі ці маніпуляції з боку тих, хто адміністративним втручанням в енергетичну галузь довів її до глибокої кризи та спричинив, що українське вугілля нікому не потрібне», – заявив Дмитро Сахарук, генеральний директор ДТЕК Енерго.
Він резюмував, що нарешті встановлена історична справедливість – цей контракт підтверджує, що ціна на вугілля, яка була порахована по формулі Роттердам+ є самою справедливою та європейською ціною на вугілля.
Нагадаємо, шахти Добропіллявугілля були виведені в простій з 1 квітня через незатребуваність українського вугілля та низькі ціни на електроенергію.
Довідка
ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.
Інші матеріали розділу Релізи компаній
Українська промислова компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука достроково викупила євробонди з терміном погашення в 2024 році на загальну суму $309,19 млн та проведе їх делістинг. Про це йдеться у прес-релізі корпорації, повідомляє портал PromPolitInform. Погашення здійснено 26 січня, таким чином «Інтерпайп»… Продовження…
ДТЕК Енерго спільно з органами місцевої влади, українськими та міжнародними громадськими організаціями розробили програму, яка передбачає забезпечення соціально-економічного розвитку регіону за умови поступової відмови від вугілля. Як повідомляє портал PromPolitInform, про це йдеться в прес-релізі… Продовження…
Українська промислова компанія «ІНТЕРПАЙП» здійснила першу поставку пасажирських залізничних коліс для високошвидкісних поїздів національного німецького залізничного оператора Deutsche Bahn. Про це повідомляється на сайті компанії, передає портал PromPolitInform. «Це вкрай важливе замовлення й відмінна можливість… Продовження…
З 2009 року компанія «НІБУЛОН» перевезла річковими шляхами більш 20 млн т різних вантажів. Вантажообіг по Дніпру склав 17,3 млн т, по річці Південний Буг – 2,7 млн т. Як передає портал PromPolitInform, про це… Продовження…
«АрселорМіттал Кривий Ріг» прокоментував судовий дозвіл Службі безпеки України на проведення обшуку на підприємстві. Як передає портал PromPolitInform, про це йдеться в прес-релізі, розміщеному на сайті компанії. Відзначається, що, за повідомленнями ЗМІ, правоохоронці звинувачують «АрселорМіттал… Продовження…
На «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочали другий етап модернізації виробництва і заклали перший камінь у побудові нової фабрики огрудкування. Інвестиції у будівництво нової фабрики перевищать 250 млн доларів. Про це, інформує Укрінформ, повідомили у пресслужбі АМКР,… Продовження…