У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Верховна Рада ухвалила закон про оборонні закупівлі

Законодавство 17.07.2020
5145b130475ca8ba0216308da4cf629b-wide-big

Верховна Рада ухвалила у другому читанні й в цілому проект закону про оборонні закупівлі. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє УНІАН.

За ухвалення в другому читанні й в цілому законопроекту №2398-д проголосували 276 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Законопроект визначає загальні правові засади планування і формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони, здійснення державного і демократичного (громадянського) контролю в цій сфері.

Також законопроект передбачає гармонізацію законодавства України у сфері оборонних закупівель з положеннями Директиви 2009/81/ЄС згідно з Угодою про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейською спільнотою з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку.

Як сказано в пояснювальній записці, законопроектом передбачено, зокрема, затвердження типових державних контрактів; чітке визначення повноважень Міноборони та Мінекономіки в частині, що стосується планування і здійснення закупівель; запровадження критерію «життєвий цикл» озброєння, військової та спеціальної техніки.

Також передбачений поступовий перехід до державного підтвердження якості на основі підходів, які використовуються у відповідних стандартах НАТО; надання можливості державним замовникам здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за прозорими та конкурентними процедурами, а також здійснювати закупівлі за імпортом; здійснення закупівель в рамках 3-річного планування.

Крім того, передбачається встановлення державним замовником додаткових критеріїв відбору з метою забезпечення безпеки інформації з обмеженим доступом (забезпечення збереження секретної та конфіденційної інформації) і безпеки поставок (своєчасне та надійне виконання договору); підтримка національної оборонної промисловості як державного, так і приватного сектора; визначення способів захисту інтересів виконавців, що беруть участь у процедурах закупівлі, в тому числі шляхом запровадження розрахункової ціни на товари, роботи та послуги оборонного призначення у єдиного виконавця.

Серед іншого, мова йде про надання доступу до процедур закупівель оборонної продукції іноземним постачальникам за умови надання переваги виробникам, локалізованим на митній території України, а також виробникам, які забезпечують більш вигідні умови утримання, сервісу та ремонту поставленої продукції; створення умов національним виробникам для безпосередньої участі в проектах з постачання товарів, робіт і послуг оборонного призначення для потреб країн-членів НАТО, заборону державним замовникам знижувати рівень рентабельності за своїм розсудом; автоматизації та диджиталізації відомостей про ринку оборонної продукції шляхом створення електронного реєстру відповідних постачальників.

Інші матеріали розділу Законодавство

Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію: коли почнуть діяти нові правила

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію №10449. За відповідне рішення проголосували 283 народних депутатів, інформує портал PromPolitInform. Основні положення з документа є такими: Замість строкової служби вводиться базова військова служба терміном 5… Продовження…


Мобілізація засуджених: Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт

Верховна Рада 10 квітня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 11079-1 про мобілізацію засуджених. Як пише Бабель, про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт підтримав 281 нардеп. Документ пропонує, що під час… Продовження…


Президент України підписав законопроєкт про створення електронного кабінету військовозобов’язаного

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062, який передбачає повноцінний запуск системи електронного військового обліку в Україні. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України, інформує портал PromPolitInform. Документ, зокрема, узаконює створення електронного кабінету військовозобов’язаного, який дозволить… Продовження…


 В Україні знижено мобілізаційний вік до 25 – Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує вік призову з 27 до 25 років. На сайті Верховної Ради оновився статус закону №9281 — сьогодні документ повернуто з підписом від президента, інформує портал PromPolitInform. Парламент ухвалив закон ще 30 травня 2023… Продовження…


У Міноборони назвали зміни до законопроєкту про мобілізацію

У Міністерстві оборони України вчора, 27 березня, назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл. Про це розповіли у пресслужбі Міноборони, передає портал PromPolitInform. Так, законопроєкт №10449 про мобілізацію… Продовження…


З квітня в Україні виростуть штрафи для роботодавців: за що каратимуть суворіше

Вже з 1 квітня мінімальна заробітна плата в Україні зросте до 8000 грн. А оскільки саме до цього показника прив’язано розміри штрафних санкцій, зокрема й тих, що застосовують до роботодавців, важливо знати, про які суми йтиметься. Про них, інформує «Факти та коментарі», розповіли спеціалісти Східного… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: