У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Комбінат ім. Ілліча вимагає від Мінекономіки скасування квоти на імпорт сірчаної кислоти

Металургія 31.08.2020
240934

Через квоти на імпорт сірчаної кислоти Маріупольський меткомбінат  ім. Ілліча регулярно недоотримує ресурс, що загрожує зривом експортних контрактів з постачання металопрокату. Уряд має скасувати квоти. Про це, повідомляє Главком, йдеться у зверненні ПАО «ММК ім. Ілліча» до прем’єр-міністра України, інформує портал PromPolitInform.

На підприємстві зазначили, що в черговий раз зіткнулись з негативними наслідками введення режиму квотування на сірчану кислоту. Зокрема, трейдер національного виробника ТОВ «НВП Зоря» – ТОВ «Фірма «Електропостачзбут» на кінець серпня відвантажив меткомбінату лише 36% законтрактованого на серпень обсягу ресурсу. Такий стан справ може призвести до невиконання «ММК ім. Ілліча» експортних контрактів з постачання металопрокату.

В компанії наголосили, що проблеми з постачанням сірчаної кислоти виникли після запровадження квот на ресурс, навіть попри те, що ціна на нього суттєво зросла.

«Створена квотами монополія національних виробників на ринку сірчаної кислоти, призвела до значного росту цін на ресурс (на 80-100%), тому вартість ресурсу для нас наразі вдвічі вища ніж на ринку РФ для місцевих металургів. Однак навіть такий рівень цін не гарантує наявність ресурсу на нашому підприємстві, оскільки ми регулярно маємо справу з перебоями постачання товару місцевими виробниками, при цьому не маючи можливості диверсифікувати закупівлі за рахунок імпортних виробників», – йдеться в зверненні.

В компанії закликали уряд не допустити зриву експортних зобов’язань меткомбінату та скасувати квоти на імпорт сірчаної кислоти.

Нагадаємо, з 1 вересня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на поставки сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника. В результаті введення обмежень ціни на сірчану кислоту без об’єктивних передумов виросли майже в два рази, відбулася монополізація ринку. Це, в свою чергу, призвело до того, що підприємства-споживачі опинилися в заручниках у окремих посередників.

Як повідомляли ЗМІ, народний депутат Сергій Магера звернувся до керівника Головного управління Нацполіції у м.Києві із заявою про те, що Мінекономіки не реагує на порушення, що відбуваються на держпідприємстві «Східний ГЗК», внаслідок яких державі завдано збитків на 137 млн грн. Депутат зазначив, що держпідприємство «Східний ГЗК», яке є одним з найбільших виробників сірчаної кислоти, отримує збитки внаслідок того, що продає свою продукцію не кінцевим споживачам, а посередникам. Зокрема, «ексклюзивним посередником» держпідприємства є ТОВ «Фірма Торгсервіс», яка не є виробником цього ресурсу.

Окрім того, депутат звертає увагу на те, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, головою якої є міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, опосередковано сприяє вчиненню таких кримінальних порушень. Зокрема тим, що не вживає заходів щодо перегляду квот на імпорт сірчаної кислоти. Та просить поліцію розібратись в ситуації.

Раніше ексголова Держрегуляторної служби Ксенія Ляпіна різко розкритикувала діяльність міністра економіки Петрашка. За її словами, квоти на сірчану кислоту було введено нібито з метою підтримки національного виробника, однак на практиці це привело до монополізації ринку.

Інші матеріали розділу Металургія

АМКР у I кварталі збільшив виплавку сталі на 93% р./р.

У березні 2024 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» збільшив виробництво усіх основних видів продукції. Як інформує портал PromPolitInform, про це порталу UAprom.info повідомила пресслужба компанії. Так, у порівнянні з березнем 2023 року виробництво залізорудного концентрату виросло… Продовження…


«Корум Дружківській машзавод» почав виготовлення 200-тонної підйомної машини

«Корум Дружківський машзавод» («Корум ДрМЗ»), що входить до машинобудівної Corum Group («ДТЕК Енерго»), розпочав виготовлення 200-тонної підйомної машини для гірничо-металургійної групи «Метінвест». Як передає портал PromPolitInform, про це завод повідомив у Facebook. «Гірники «Метінвесту» вже… Продовження…


Українські металурги у 1 кварталі на третину збільшили виробництво

Металургійні підприємства України у 1 кварталі 2024 року виплавили 1,69 млн т сталі, що на 36,6% більше у порівнянні із 1 кварталом минулого року. Про це повідомляє об’єднання «Укрметалургпром», передає портал PromPolitInform. Так, за даними… Продовження…


«Каметсталь» в березні виробила 2,96 тис. вагонних осей

Металургійний комбінат «Каметсталь» в березні виготовив першу у 2024 році партію вагонних осей в обсязі 2,957 тис. одиниць на замовлення вагонобудівних підприємств України. Про це йдеться у пресрелізі підприємства, передає портал PromPolitInform. «Вісепрокатний стан «Каметсталі» продовжує працювати… Продовження…


Металургійні підприємства цьогоріч розраховують на зростання у межах 10-15% – Укрметалургпром

Усі підприємства української металургійної галузі заклали у плани на цей рік зростання у межах 10-15%. Про це в інтерв’ю галузевому виданню GMK Center розповів президент ОП «Укрметалургпром» Олександр Каленков, повідомляє портал PromPolitInform. «Ми сподіваємося, що обсяги виплавки… Продовження…


Виробництво труб в Україні зросло на 10,2%

Підприємства об’єднання «Укртрубопром» за підсумками 2023 року збільшили виробництво труб на 10,2% порівняно з 2022 роком – до 495,6 тис. т. Про це пише Мінпром, повідомляє портал PromPolitInform. За минулий рік трубні підприємства показали різноспрямовану… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: