У Києві
UA | RU
Prompolitinform

ІТ-бізнес просить владу ввести спеціальний правовий режим для цієї індустрії

Зв'язок та IT 01.09.2020
1470317650-2611

Бізнес-спільнота озвучила кроки для полегшення та прогнозованості ведення ІТ-бізнесу в Україні.  Як передає портал PromPolitInform, про це повідомила пресслужба Спілки українських підприємців.

В Україні індустрія інформаційних технологій – це понад 150 тисяч зайнятих осіб та 4,2 млрд дол. США експортних валютних надходжень в держбюджет (за 2019 рік). Ця галузь має необмежений потенціал в Україні. Однак для її повноцінного розвитку потрібно вжити законодавчі кроки, що полегшать і забезпечать прогнозованість у веденні бізнесу ІТ-компаніями.

З відповідними пропозиціями бізнес-спільнота, об’єднана Спілкою українських підприємців, Американською торговельною палатою, Європейською Бізнес Асоціацією, Асоціацією ІТ Ukraine та Українською асоціацією венчурного та приватного капіталу, звернулася до Президента України та Прем’єр-міністра.

Зокрема, необхідно ухвалити окремий закон про встановлення спеціального правового режиму для ІТ-індустрії, а також внести окремі зміни до податкового законодавства (включаючи положення про єдиний соціальний внесок), законодавства про працю, кримінально-процесуального та міграційного законодавства з метою:

1) забезпечити прозорість і передбачуваність правового регулювання, не допустити збільшення регуляторного навантаження чи створення додаткових регуляторів в сфері ІТ;

2) гарантувати незмінність ставок податків при використанні спрощеної системи оподаткування в рамках діяльності ІТ індустрії. На думку бізнесу, необхідно залишити існуючі платежі при залученні ІТ-спеціалістів у формі ФОП: 5% – єдиний податок та єдиний соціальний внесок з 1 мінімальної заробітної плати;

3) забезпечити для фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах із компаніями ІТ-індустрії, можливість застосування ставки ПДФО у розмірі 5% та ЄСВ з 1 мінімальної заробітної плати;

4) гарантувати ІТ-компаніям можливість вільно обирати форми співпраці з ІТ-спеціалістами: на основі підприємницьких принципів з ФОП чи шляхом включення ІТ-спеціалістів до штату компанії (на основі трудового договору);

5) забезпечити можливість використання спеціальної контрактної форми відносин між компаніями ІТ-індустрії та їх штатними працівниками (більш гнучкої з токи зору законодавства про працю);

6) законодавчо закріпити захист ІТ-бізнесу від протиправних дій з боку правоохоронних органів та  забезпечити захист прав власності, зокрема: підвищити рівень санкційності проведення слідчих (розшукових) дій щодо компанії ІТ-індустрії в рамках кримінального переслідування; встановити додаткові гарантії від свавільного накладення арешту на електронні інформаційні системи або їх частини, комп’ютерну техніку, пристрої передачі даних, точки доступу, інші технічні засоби чи майно компаній ІТ-індустрії, їх власників та/або посадових осіб;

7)  спростити процедури отримання дозволів на імміграцію в Україну для іноземних спеціалістів в галузі інформаційних технологій.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Оптична мережа «Укртелекому» уже сягнула 80 тисяч кілометрів, 11 тисяч з яких побудовано за час війни

За час повномасштабної війни у 2022-2023 роках «Укртелеком» побудував 11 тисяч кілометрів оптичних ліній. До оптичної мережі підключено сотні медичних та освітніх закладів та сотні тисяч домогосподарств. Про це повідомляє портал PromPolitInform посилаючись на повідомлення компанії. Розширення оптичної… Продовження…


Комп’ютери Сил оборони намагаються атакувати хакери – Держспецзв’язку

Вороже кіберугруповання намагається отримати доступ до комп’ютерів українських військовослужбовців з метою викрадення документів. Це може статися за допомогою месенджера Signal. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, інформує портал PromPolitInform. У відомстві зазначають,… Продовження…


Спрощується документообіг. «Дія» спільно з НБУ запроваджує процес мультишерингу документів

Україна робить крок вперед у спрощенні бюрократичних процесів завдяки новій функції мультишерингу в застосунку «Дія». Інновація дозволить громадянам ділитися не лише цифровими копіями документів, а й довідками про доходи за допомогою кількох кліків. Про це… Продовження…


Кабмін схвалив концепцію держпрограми з використання ШІ в галузях економіки

Уряд схвалив концепцію Державної цільової науково-технічної програми з використання технологій штучного інтелекту в пріоритетних галузях економіки на період до 2026 року. Як передає портал PromPolitInform, про це в Телеграмі повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді України… Продовження…


Британія розглядає можливість відправки Україні прототипа лазерної зброї, – Грант Шеппс

Прототип лазерної зброї DragonFire, який створено для знищення повітряних цілей, можуть відправити до України. Велика Британія наразі вивчає таку можливість. Про це, передає Цензор.НЕТ із посиланням на The Telegraph, заявив міністр оборони Грант Шеппс, повідомляє портал PromPolitInform. Так,… Продовження…


Українські телекомунікаційні компанії хоче купити інвестор із Франції. Які у нього плани на майбутнє

В Україні сильне антимонопольне законодавство, проте його не застосовують. У ЄС антимонопольне законодавство є реальним інструментом політики. Інвесткомпанія NJJ, що належить французькому мільярдеру Ксав’є Ніелю, після завершення операції з придбання фіксованого телекомунікаційного оператора «Датагруп-Volia» і… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: