Через те, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України не видає іноземним постачальникам сірчаної кислоти спеціальну ліцензію на імпорт, промислові підприємства опинилися на межі зупинки. Про це, пише Главком, йдеться у відкритому листі керівництва підприємства «Дніпровський коксохімічний завод» на адресу Президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаль, передає портал PromPolitInform.
Підприємство закликало президента і прем’єра скасувати квоти на імпорт сірчаної кислоти, а також розібратися в ситуації, яку створило на ринку Мінекономрозвитку.
«Іноземні постачальники сірчаної кислоти не можуть отримати вчасно Спеціальну ліцензію на імпорт через те, що Мінекономрозвитку затягує процес видачі зазначеного документа», – сказано в листі.
Як вказують на підприємстві, зараз на ринку сірчаної кислоти в Україні спостерігається значний дефіцит, який може привести до зупинки підприємств в цілій області, так як сірчана кислота незамінна в технології виробництва коксохімічної продукції.
«Незаплановані виробничі простої, на жаль, супроводжуються скороченням виручки і зростанням витрат. А як наслідок – скороченням прибутку, податкових відрахувань до бюджету і витрат на соціальні проекти», – підкреслюється в листі.
Полегшити ситуацію можна за допомогою шести цистерн кислоти, які прибули на українську митницю 12 листопада. Але через те, що МЕРТ не виконує свої посадові обов’язки, у імпортерів відсутні Спеціальні ліцензії. А відповідно, розмитнити кислоту неможливо, – вказують на підприємстві.
«Ми просимо вас доручити МЕРТ прискорити видачу Спеціальної ліцензій імпортерам. А також розглянути Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі питання скасування рішення імпортних квот на сірчану кислоту», – йдеться в листі.
Як відомо, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на поставки сірчаної кислоти «для захисту вітчизняного виробника» ще у вересні 2018 року. В результаті введення обмежень, ціни на сірчану кислоту виросли майже в два рази, а підприємства-споживачі опинилися в заручниках у посередників, «які зривають поставки і диктують економічно необґрунтовані умови».
Інші матеріали розділу Промисловий потенціал
ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» («АрселорМіттал») ввело в експлуатацію перший локомотив EffiShunter 1600 виробництва чеської компанії CZ Loko. Про це повідомив ЦТС, передає портал PromPolitInform. «АрселорМіттал» отримав перший локомотив у листопаді. Потім чеські фахівці провели навчання… Продовження…
Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль підписав розпорядження про створення індустріального парку «Rivne industrial park». Він розміщений на території Малолюбашанської територіальної громади. Як передає портал PromPolitInform, про це інформує ТРК Рівне 1. територіальної громади. «Індустріальний парк… Продовження…
З 1 січня 2021 року набирає чинності Угода про вільну торгівлю з Великою Британією. Документ надасть вільний доступ на британський ринок для 98% української продукції, а з 2023 року для України буде лібералізовано ще 2%…. Продовження…
Китай і Україна в ході проведеного в середу четвертого засідання Міжурядової комісії зі співробітництва домовилися про спільну роботу по боротьбі з пандемією COVID-19, всебічному поглибленню співпраці в рамках ініціативи «Пояс і шлях», а також реалізації… Продовження…
Державне підприємство «Миколаївський суднобудівний завод» за останні майже шість років витратило на утримання ракетного крейсера «Україна» 88,5 млн грн і розраховує, що процес його демонтажу розпочнеться вже наступного року. Як передає портал PromPolitInform, про це… Продовження…
Підприємство українського бізнесмена Макса Полякова Firefly Black запускатиме маленькі супутники. Сума контракту – 9,8 млн доларів. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє КУСТ з посиланням на сайт NASA. У NASA зазначають, що невеликі супутники SmallSats… Продовження…