У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Верховна Рада відновила покарання за недостовірне декларування

Новини 04.12.2020
2475375

Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому законопроєкт, яким поновлено відповідальність за недостовірне декларування. Про це повідомляє Укрінформ, інформує портал PromPolitInform.

За відповідний законопроєкт №4460-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» проголосували 289 народних депутатів.

Закон вносить зміни до примітки до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) «Порушення вимог фінансового контролю», які уточнюють суб’єктів цього правопорушення, а також дозволяють накладати адміністративні стягнення за цією статтею у випадку, коли відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відрізнятимуться від достовірних на суму «від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб», а не «від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб» як зазначено в чинній редакції.

Запропоновані до КУпАП зміни, як наслідок, дозволяють підняти і поріг кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації.

У зв’язку з визнанням такою, що не відповідає Конституції України статті 50 КУпАП, зміни технічного характеру вносяться і до пункту 1 частини першої статті 255 КУпАП (в частині посилання на примітку до статті 50 КУпАП).

Закон також виключає з Кримінального кодексу України статтю 366-1, натомість доповнює кодекс новою статтею 366-2 «Декларування недостовірної інформації», якою встановлює кримінальну відповідальність: у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, це каратиметься у вигляді штрафу від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також Кримінальний кодекс доповнюється статтею 366-3, якою встановлюється кримінальна відповідальність за умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Окрім того, необхідні зміни пропонується внести до Кримінального процесуального кодексу, передбачивши, що кримінальні провадження за статтями 366-2 та 366-3 ККУ підсудні Вищому антикорупційному суду.

Згідно з ухваленим документом, досудове розслідування кримінальних правопорушень за статтями 366-2 та 366-3 ККУ доручається детективам Національного антикорупційного бюро.

Як повідомлялося, 17 листопада заступник Голови Верховної Ради Олена Кондратюк підписала розпорядження про створення робочої групи з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності у сфері запобігання корупції та удосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи КСУ. Створити таку робочу групу запропонував Голова ВР Дмитро Разумков.

Члени робочої групи до 1 грудня мали підготувати для розгляду узгоджені законопроєкти для врегулювання конституційної кризи.

Робоча група 30 листопада зареєструвала законопроєкт щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації.

27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування. Зокрема, КСУ визнав неконституційними повноваження НАЗК з перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб’єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, а також положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

Президент Володимир Зеленський у зв’язку з рішенням КСУ скликав термінове закрите засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці і обороні. На засіданні ухвалене рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій і забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК.

Окрім того, глава держави вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення довіри до конституційного судочинства» (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу КСУ.

Також у законопроєкті пропонується визнати, що рішення КСУ від 27 жовтня є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що ухвалене суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

2 листопада група народних депутатів кількох фракцій на чолі з Головою ВР Дмитром Разумковим зареєструвала законопроєкт №4304 «Про відновлення дії окремих положень закону «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України». Документ передбачає внесення змін до закону «Про запобігання корупції», якими пропонується відновити права НАЗК.

Інші матеріали розділу Новини

Ціна на газ для споживачів залишиться незмінною ще на рік – Нафтогаз

Ціна на газ для споживачів залишиться незмінною ще на рік. НАК “Нафтогаз” ще на рік продовжила дію фіксованого тарифу на газопостачання для домогосподарств. Про це повідомляє пресслужба компанії, інформує портал PromPolitInform. Ціна тарифу “Фіксований”, який продовжено ще на… Продовження…


Литва передала Україні нову партію командно-штабних бронемашин M577

Литва оголосила про передачу Україні ще однієї партії командно-штабних броньованих машин M577. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Литви на своєму сайті, інформує портал PromPolitInform. Як зазначили у міністерстві, партія бронемашин прибула в Україну 23 квітня. Точну кількість… Продовження…


ДП «Документ» повідомило, що тимчасово не видає готові документи за кордоном

Закордонні підрозділи ДП “Документ” призупинили видачу готових документів, що пояснюють технічними причинами. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на заяву опубліковану вранці 23 квітня, інформує портал PromPolitInform. У повідомленні йдеться, що видачу готових документів у закордонних… Продовження…


Британія оголосила про масштабний пакет військової допомоги на понад 500 млн євро

Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак 23 квітня вирушить до Польщі, щоб оголосити про масштабне збільшення військової підтримки України: йдеться про 500 млн фунтів стерлінгів (≈ 580 млн євро) додаткового військового фінансування та найбільше в історії Британії постачання важливого… Продовження…


У Словаччині зібрали понад 3 млн євро на снаряди для України

Жителі Словаччини лише за шість днів добровільно пожертвували понад 3 мільйони євро на чеську ініціативу, в рамках якої для українських військових закуплять снаряди. Про це повідомляється на сайті проекту зі збору коштів, інформує портал PromPolitInform. Збір відкрили 16 квітня. Станом… Продовження…


Перший в Україні. У Харкові запрацював підземний сервісний центр МВС

У відповідь на постійні обстріли Харкова, влада вирішила створити перший в Україні підземний сервісний центр МВС. Це рішення дозволило забезпечити безпеку як співробітників, так і відвідувачів під час повітряних тривог та обстрілів. Про це повідомляє пресслужба МВС, інформує… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: