Кабмін за дорученням Президента України прийняв управління над ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС» із трьома теплоелектроцентралями. Про це, повідомляє Укрінформ, написав у телеграм-каналі Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform.
«За дорученням Президента України управління над «Енергоатомом», «Укргідроенерго», Нижньодністровською ГЕС і трьома теплоелектроцентралями переходить безпосередньо до Кабінету міністрів. Відповідне рішення уряд сьогодні підтримав на засіданні. Воно стосується виконання Третього енергопакету ЄС в частині розмежування операторів системи передачі, виробників і постачальників електричної енергії», – зазначив Шмигаль.
У той же час Мінекономіки, Міненерго і Мінфін повинні розробити рішення про передачу в управління Міненерго державних компаній «Укренерго», «Магістральні газопроводи України» і ДП «Оператор ринку».
«Ці рішення є вкрай важливими і будуть сприяти подальшій інтеграції України в європейське співтовариство», – зазначив Шмигаль.
До сьогоднішнього дня АТ «Магістральні газопроводи України» і ПрАТ «Укренерго» належали до сфери управління Міністерства фінансів. Власником 100% акцій компаній є держава. У свою чергу, АТ «Магістральні газопроводи України» володіє 100% статутного капіталу ТОВ «Оператор газотранспортної системи України».
У грудні 2020 року Міністерство енергетики представило європейським партнерам концепцію щодо розмежування видів діяльності з передачі, розподілу, постачання та виробництва електричної енергії. Згідно з концепцією, виробники і постачальники енергоресурсів перейдуть в управління уряду та інших органів центральної влади, а ПрАТ “НЕК” Укренерго “і оператор газотранспортної системи повернуться до Міненерго.
Інші матеріали розділу Енергетика
АТ «Укртранснафта» 26 лютого за результатами тендеру замовило компанії «Emerson Process Management Sp. z o.o.» (Польща) систему виявлення витоків з магістральних нафтопроводів за 112,56 млн грн. Про це повідомляє Цензор.Нет з посиланням на дані в… Продовження…
Компанія «Інтерпайп» олігарха Віктора Пінчука не має права просити пільги на ток, оскільки вона не підпадає під умови роботи підприємств «зеленої» металургії, тому що не займається скороченням викидів свого заводу. Як передає Цензор.НЕТ, про це… Продовження…
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок». Про це, пише Українська правда, повідомляє пресслужба СБУ, передає портал PromPolitInform. У розпорядженні УП є також копія ухвали ВАКС. Рішення ухвалено 23 лютого 2021 року… Продовження…
У 2020 році в Україні імпорт дизельного палива та обсяг його виробництва підвищився на 301 тисячу тонн (до 7,38 мільйонів тонн). Як зазначають аналітики, торік було зафіксовано максимальний об’єм поставок дизпалива на вітчизняний ринок з… Продовження…
У Міністерстві енергетики вважають доцільним побудувати три нові атомні енергоблоки – два на Хмельницькій атомній станції і один – на Рівненській, якими будуть заміщені блоки АЕС, термін експлуатації яких наразі спливає. Як повідомляє «Українська енергетика»,… Продовження…
Міністерство енергетики планує погашувати борги перед зеленою генерацією, які сягають 25 млрд грн, шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики. Про це пише Перший діловий, повідомляє портал PromPolitInform. Як зазначив виконувач обов’язків глави відомства Юрій Вітренко,… Продовження…