Протягом останнього кварталу 2020 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) виявила понад 40 проектів, які пропонують фінансові послуги громадянам для незаконного заволодіння грошима. Про це повідомляє Дело, інформує портал PromPolitInform.
Як повідомляє прес-служба регулятора, перелік подібних фінкомпаній наведено на офіційному веб-сайті Комісії в розділі «Захист прав інвесторів» за цим посиланням.
На сьогоднішній день загальна кількість таких скам-проектів складає близько 60.
Цей перелік включає проекти, які нібито працюють на ринку Форекс або з іншими фінансовими активами, а також проекти, які вводять в оману громадян під виглядом співпраці з міжнародними фінансовими інвестиційними компаніями.
У списку також фігурують проекти, які діють за вже знайомим механізмом надання надвеликого відсотка кешбек під видачу подарункових сертифікатів, подібно сумнозвісній финансовій піраміді B2BJewelry.
Представники цих фірм представляються потенційним жертвам як співробітники відомих і успішних фінансових компаній, які нібито мають великий досвід в сфері інвестицій і відмінну ділову репутацію з головними офісами в міжнародних фінансових столицях світу.
Деякі компанії мають або роблять вигляд, що мають реєстрацію та юридичну адресу в містах України. Про такі компанії НКЦПФР додатково повідомляє інформацію в правоохоронні органи.
Разом з тим Нацкомісія отримала інформацію від європейських регуляторів щодо низки компаній, які прикриваються суперуспішними компаніями з торгівлі акціями та іншими фінансовими інструментами.
Для того, щоб уникнути відповідальності в тих країнах, де вони пропонують такі послуги, ці ділки облаштовують свої офіси в бізнес-центрах України.
Зараз НКЦПФР співпрацює з правоохоронними органами з метою залучення відповідних осіб до відповідальності.
З огляду на активність сумнівних фінансових проектів, Комісія разом із законодавцями готує законопроект, який містить, зокрема, норми посилення боротьби зі зловживанням на ринках капіталу і дасть можливість більш ефективно запобігати, попереджати діям осіб, що завдають шкоди громадянам.
Раніше повідомлялося, що 25 вересня 2020 року система YouControl і Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підписали меморандум про співпрацю.
Зокрема, сторони домовилися про співпрацю для обміну досвідом та підвищення прозорості бізнес-середовища в Україні та зниження рівня шахрайства.
Нагадаємо, на початку грудня фахівці з кібербезпеки СБУ блокували діяльність угруповання, учасники якої привласнювали гроші інвесторів, імітуючи участь в електронних торгах на міжнародних фондових біржах.
За наявною інформацією, ділки виманювали у потерпілих до 5 000 доларів США. Після рішення клієнта зняти свої гроші зловмисники повідомляли йому про банкрутство компанії.
За час існування угоди, за попередніми оцінками, організатори встигли вивести через анонімні крипто-гаманці більше $3 млн.
Інші матеріали розділу Фінанси
Благодійні організації у 2024 році перерахували до державного та місцевих бюджетів 1,9 млрд грн у вигляді податків і зборів. Про це, передає Укрінформ, повідомляє Державна податкова служба, інформує портал PromPolitInform. «У 2024 році 3 886 благодійних… Продовження…
США надали Україні понад 30 млрд доларів прямої бюджетної підтримки За результатами аудитів Рахункової палати України стало відомо, що Сполучені Штати Америки протягом 2022-2024 років надали Україні понад 30 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, яка… Продовження…
Національний банк України планує запуск цифрової гривні — інноваційної форми національної валюти, яка має на меті підвищити прозорість фінансових операцій і прискорити цифровізацію економіки. Про це інформує Перший Бізнесовий, повідомляє портал PromPolitInform. Нова валюта, яку… Продовження…
Банки за період з 01 червня 2024 року до 02 березня 2025 року отримали 3879 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 81,7 млрд грн і розпочали фінансування таких проєктів… Продовження…
У Міністерстві аграрної політики та продовольства відбулася установча зустріч зі створення Виплатної агенції для надання допомоги українським агровиробникам. Про це повідомляє Мінагрополітики, передає портал PromPolitInform. Зазначається, що створення Виплатної агенції є необхідною умовою для використання коштів… Продовження…
Національний банк України надав офіційні роз’яснення щодо прийому 100-доларових купюр у банках та обмінниках, оскільки багато українців стикаються з відмовами під час обміну старих банкнот. Про це інформує «Економічні новини», повідомляє портал PromPolitInform. Як повідомила пресслужба… Продовження…