У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Махінації. НКЦПФР за квартал виявила в Україні понад 40 шахрайських фінансових проектів

Фінанси 25.01.2021
630_360_1478491299-4190

Протягом останнього кварталу 2020 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) виявила понад 40 проектів, які пропонують фінансові послуги громадянам для незаконного заволодіння грошима. Про це повідомляє Дело, інформує портал PromPolitInform.

Як повідомляє прес-служба регулятора, перелік подібних фінкомпаній наведено на офіційному веб-сайті Комісії в розділі «Захист прав інвесторів» за цим посиланням.

На сьогоднішній день загальна кількість таких скам-проектів складає близько 60.

Цей перелік включає проекти, які нібито працюють на ринку Форекс або з іншими фінансовими активами, а також проекти, які вводять в оману громадян під виглядом співпраці з міжнародними фінансовими інвестиційними компаніями.

У списку також фігурують проекти, які діють за вже знайомим механізмом надання надвеликого відсотка кешбек під видачу подарункових сертифікатів, подібно сумнозвісній финансовій піраміді B2BJewelry.

Представники цих фірм представляються потенційним жертвам як співробітники відомих і успішних фінансових компаній, які нібито мають великий досвід в сфері інвестицій і відмінну ділову репутацію з головними офісами в міжнародних фінансових столицях світу.

Деякі компанії мають або роблять вигляд, що мають реєстрацію та юридичну адресу в містах України. Про такі компанії НКЦПФР додатково повідомляє інформацію в правоохоронні органи.

Разом з тим Нацкомісія отримала інформацію від європейських регуляторів щодо низки компаній, які прикриваються суперуспішними компаніями з торгівлі акціями та іншими фінансовими інструментами.

Для того, щоб уникнути відповідальності в тих країнах, де вони пропонують такі послуги, ці ділки облаштовують свої офіси в бізнес-центрах України.

Зараз НКЦПФР співпрацює з правоохоронними органами з метою залучення відповідних осіб до відповідальності.

З огляду на активність сумнівних фінансових проектів, Комісія разом із законодавцями готує законопроект, який містить, зокрема, норми посилення боротьби зі зловживанням на ринках капіталу і дасть можливість більш ефективно запобігати, попереджати діям осіб, що завдають шкоди громадянам.

Раніше повідомлялося, що 25 вересня 2020 року система YouControl і Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підписали меморандум про співпрацю.

Зокрема, сторони домовилися про співпрацю для обміну досвідом та підвищення прозорості бізнес-середовища в Україні та зниження рівня шахрайства.

Нагадаємо, на початку грудня фахівці з кібербезпеки СБУ блокували діяльність угруповання, учасники якої привласнювали гроші інвесторів, імітуючи участь в електронних торгах на міжнародних фондових біржах.

За наявною інформацією, ділки виманювали у потерпілих до 5 000 доларів США. Після рішення клієнта зняти свої гроші зловмисники повідомляли йому про банкрутство компанії.

За час існування угоди, за попередніми оцінками, організатори встигли вивести через анонімні крипто-гаманці більше $3 млн.

Інші матеріали розділу Фінанси

Україна отримала четвертий транш МВФ

Україна у вівторок, 26 березня, отримала четвертий транш від Міжнародного валютного фонду у рамках програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Його розмір становить $880 млн, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform  “Кошти допоможуть покрити пріоритетні бюджетні видатки та підтримувати… Продовження…


«Ощадбанк» продовжить термін дії платіжних карток до вересня

Ощадбанк оголосив про продовження дії усіх виданих ним платіжних карток до 30 вересня 2024 року. Це також стосується карток, виданих для внутрішньо переміщених осіб. Про це, інформує 24 канал, повідомили в банку, передає портал PromPolitInform…. Продовження…


Мінфін розмістив військових облігацій на 10,5 млрд гривень та $150 млн

Міністерство фінансів 19 березня розмістило військових облігацій на 10,5 млрд гривень та 150 млн доларів. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну, передає портал PromPolitInform. Розміщені папери з терміном обігу 1 рік на 3 018 млн… Продовження…


Україна отримала перший транш 4,5 млрд євро за новою програмою фінансової допомоги Євросоюзу

Європейська комісія у середу, 20 березня, перерахувала Україні перший транш макрофінансової допомоги за новою програмою підтримки. Його розмір становить 4,5 млрд євро, повідомила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн на брифінгу в Брюсселі, інформує портал PromPolitInform. Ці гроші… Продовження…


Які галузі платять найбільше податків до бюджету — податкова

Галузь фінансової та страхової діяльності за перші два місяці 2024 року збільшила рівень надходжень до бюджетів усіх рівнів у 12 разів порівняно з аналогічним періодом 2023-го. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби України, інформує портал PromPolitInform…. Продовження…


Посли ЄС погодили виділення €5 мільярдів для військової підтримки України

Комітет постійних представників ЄС на рівні послів затвердив додаткове фінансування для Європейського фонду миру в обсязі 5 мільярдів євро протягом поточного року. Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Бельгійське головуванням в Раді ЄС в соцмережі Х, інформує… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: