Міністерство юстиції у листі від 13.01.2021 р. № 245/8.4.4/32-21 повідомило, що ст. 17-1 Закону про реєстрацію визначено перелік документів, що подаються для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів. Про це повідомляє ЛІГА:ЗАКОН, інформує портал PromPolitInform.
Усі юридичні особи мають оновити інформацію про КБВ протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.
Оскільки у 2020 році нормативно-правовий акт, яким мали бути затверджені форма та зміст структури власності, прийнятий не був, то подання відомостей про КБВ вперше відповідно до вказаного закону очікуватиметься у 2021 році після прийняття зазначеного нормативно-правового акта. Оскільки мова йде про щорічне підтвердження, то виходячи з цього принципу наступне підтвердження планується вже в 2022 році.
При цьому Закон про реєстрацію встановив, протягом якого строку має бути підтвердження – 14 календарних днів з дати державної реєстрації. Тому кожна юридична особа в 2022 році протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації створення такої юридичної особи має підтвердити відомості про КБВ.
Наприклад, якщо юридична особа зареєстрована 10 лютого, то обов’язок щодо подання документів в неї виникає з 10 лютого 2022 року.
Подання документів відповідно до зазначеної статті здійснюється незалежно від того, чи відбувались протягом року будь-які зміни щодо КБВ.
Інші матеріали розділу Законодавство
У фракції «Слуга народу» виступають за детінізацію зарплат у «конвертах», зменшення обсягів готівкових розрахунків та узаконення трудових відносин між працівником та роботодавцем. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів Данило Гетманцев, голова Комітету з питань фінансів,… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський завізував закон, яким в Україні запроваджується облік трудової діяльності працівників в електронній формі. Фактично переходимо на електронні трудові книжки. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба Президента. Завдяки цьому закону Україна… Продовження…
Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев повідомив, що продовжується реформування небанківських фінансових ринків. Про це пише «Судово-юридична газета», повідомляє портал PromPolitInform. «Зареєстрували разом з колегами Законопроект № 5125 про кредитні спілки. 15.02.2021 був внесений… Продовження…
Кабмін вирішив знищувати конфісковані спирт, алкогольні напої, тютюнові вироби та рідини для електронних сигарет. Про це йдеться в повідомленні Державної митної служби, інформує портал PromPolitInform. На засіданні Кабінету Міністрів, що відбулися 17 лютого 2021 року,… Продовження…
Закон про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху і керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, що Верховна Рада ухвалила 16 лютого, прирівнює цифрові водійські права, свідоцтво про реєстрацію автомобіля та автостраховку в мобільному додатку… Продовження…
Реформування чи руйнування юридичної освіти України? За добу незалежності в України створено розгалужену систему вищої юридичної освіти, котра стала підґрунтям для формування системи державного апарату та приватного сектору економіки. Як будь-яка система, система юридичної освіти… Продовження…