Верховна Рада України ухвалила закон (№ 4410) про уніфікацію ставок ввізного мита на товари легкої промисловості. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів, інформує портал PromPolitInform.
«Підготовлений Мінфіном законопроєкт уніфікує ставки ввізного мита на товари легкої промисловості для прискорення митного оформлення таких товарів та сприяння розвитку легкої промисловості. Така уніфікація передбачає встановлення однакових пільгових ставок ввізного мита на однорідні товари легкої промисловості шляхом зниження (по 255 підкатегоріях) або підвищення (по 25 підкатегоріях) діючих ставок. Важливо, що запропонована уніфікація не перевищує зв’язаних ставок у рамках зобов’язань, взятих Україною при вступі до СОТ», —наводить слова заступника міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрія Драганчука пресслужба Мінфіну.
Законопроектом встановлюються наступні пільгові ставки ввізного мита:
у розмірі 0% на сировину, що не виробляється в Україні (пряжа, волокна, нитки 50 — 53 групи УКТ ЗЕД), а також, за пропозицією Мінекономіки, на штучні волокна товарних позицій 5505, 5506 та 5507;
у розмірі від 1 до 8% на готову продукцію — тканини, фетр і повсть, сітки плетені, шпагат та канати.
Також збережено діючі пільгові ставки в розмірі 5% на тканини змішані бавовняні (код 5211) для захисту вітчизняного виробника, оскільки такі тканини виробляються в Україні.
Законпроєктом передбачено підвищення повних ставок ввізного мита до 10% на товари легкої промисловості по тих товарних підкатегоріях, де такі ставки менші 10% (105 товарних підкатегорій).
«Реалізація положень законопроекту сприятиме, з одного боку, стимулюванню розвитку легкої промисловості внаслідок зменшення ввізного мита на сировинні матеріали, а з іншого — прискоренню митного оформлення товарів легкої промисловості без здійснення лабораторних досліджень — через уніфікацію ставок на однорідні товари», — сказав Драганчук.
Положення законопроекту не поширюються на товари з країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю.
Інші матеріали розділу Промисловість
Запоріжтрансформатор (ЗТР) підписав контракт з аргентинською компанією Transener SA на виготовлення і поставку трьох однофазних реакторів. Про це повідомляє пресслужба компанії, інформує портал PromPolitInform. Нове обладнання замінить застаріле на підстанції ET Puelches. Підготовка до тендеру… Продовження…
На Одеському авіазаводі, що входить до складу Укроборонпрому, цьогоріч планується запустити ліцензоване виробництво вертольотів класу Bell UH-1 Iroquois. Як повідомляє пресслужба Укроборонпрому, про це заявив директор держконцерну Юрій Гусєв під час відвідання підприємства, передає портал… Продовження…
Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону забезпечила виконання рішення суду щодо стягнення з ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» понад 790 тис. грн штрафних санкцій на користь Міністерства оборони. Про це повідомила пресслужба… Продовження…
Центральний гірничо-збагачувальний комбінат (ЦГЗК) спрямував €680 тис. на придбання нового самохідного автокрана LiebherrLTM1055 в автотранспортний цех. Про це повідомляється на сайті Кривого Рогу, передає портал PromPolitInform. Нова машина має вантажопідйомність 55 т і вильот стріли 40 м…. Продовження…
У Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) 21 лютого стартувала одна з найбільших світових військових міжнародних виставок «Озброєння IDEX-2021». Свою продукцію на виставці представив і державний концерн «Укроборонпром». Про це повідомили в пресслужбі держконцерну, інформує портал PromPolitInform…. Продовження…
Генеральний директор держконцерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв у межах офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Об’єднаних Арабських Еміратів підписав угоди і договори з Tawazun Economic Council і EDGE Group про розширення військово-технічного співробітництва на загальну… Продовження…