Парламент у першому читанні підтримав 2 березня законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо об’єктів підвищеної небезпеки. Він, зокрема, зобов’язує суб’єкта господарювання самостійно призупиняти діяльність виробництва, на якому виникла аварія. Про це інформує UA: Суспільне мовлення, передає портал PromPolitInform.
У пояснювальній записці зазначено, що законопроєктом № 4407 пропонується розділити об’єкти підвищеної небезпеки на три класи з урахуванням класу небезпеки та встановлення конкретних вимог до кожного з них. Порядок їхньої ідентифікації та обліку повинен затвердити Кабінет міністрів.
Цим законопроєктом також пропонується встановити, що планові заходи держнагляду у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами 1 класу, здійснюються органами держнагляду не рідше ніж 1 раз на рік, а такі заходи, пов’язані з ОПН 2 та 3 класів, здійснюються не рідше ніж 1 раз на 2 роки.
Законопроєктом також пропонується дозволити суб’єкту господарювання самостійно припинити експлуатацію обладнання, на якому виникла аварія.
Об’єктом підвищеної небезпеки вважається підприємство, де використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин, а також інші об’єкти, що становлять загрозу виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. Це, наприклад, об’єкти біохімічного, біологічного і фармацевтичного виробництва, об’єкти видобування нафти, автозаправні станції, гідроелектростанції, радіаційно небезпечні об’єкти тощо.
Реєстр об’єктів веде Державна служба України з питань праці, і він ділиться по областях – тільки по Київській області таких об’єктів налічується понад 300.
Інші матеріали розділу Промислова безпека
У Куп‘янському районі російські окупанти пошкодили трубопровід з аміаком. Внаслідок ворожих ударів відбулася розгерметизація трубопроводу. На місці аварії вже працюють усі профільні служби. Таку інформацію надає 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform. Про деталі буде відомо… Продовження…
Камери відслідковують ситуацію на прикордонні навіть вночі. В зоні Чорнобильської АЕС встановлено засоби відеоспостереження, яких ще немає в Україні. Про це повідомив голова ГУ Нацполіції у Київській області Андрій Нєбитов, інформує портал PrоmPolitInform. «Правоохоронці бачать і фіксують ситуацію… Продовження…
Ремонтні бригади НЕК «Укренерго» забезпечили живлення Запорізької атомної електростанції, необхідне для безпечної роботи реакторів станції в режимі холодного стану. Про це повідомив голова правління Укренерго Володимир Кудрицький, інформує портал PrоmPolitInform. Він зазначив, що спеціалісти компанії вчора, 10… Продовження…
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у своєму звіті за підсумками місії закликає до негайного створення зони безпеки навколо Запорізької атомної електростанції. Як передає Укрінформ, у 50-сторінковому документі зазначається, що зона безпеки необхідна для того, аби агентство… Продовження…
Потужний вибух пролунав у підконтрольній Україні Авдіївці. Про це пише Дзеркало тижня, cообщает портал PromPolitInform. «Гриб» у районі АКХЗ («Метінвест» Ріната Ахметова) видно навіть із окупованого Донецька.
Пожежу на Кременчуцькій ТЕЦ ліквідували вранці 26 квітня. Про це написав голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін у Telegram, повідомляє портал PrоmPolitInform. «Пожежа на Кременчуцькій ТЕЦ ліквідована сьогодні о 8:00», – написав Лунін. Раніше він… Продовження…