На роботодавців покладено обов’язок отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Він прописаний у ст. 21 Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-XII. Про це повідомляє Бухгалтер.UA, інформує портал PromPolitInform.
Уряд постановою КМУ від 03.02.2021 р. № 77 затвердив новий перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Ця постанова набирає чинності через місяць з 10.03.2021 року.
Також з’явилися переліки видів робіт підвищеної небезпеки та робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці викладено в новій редакції. Водночас декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, видані до набрання чинності цією постановою, є чинними до внесення змін до таких декларацій.
Роботодавцеві видаватимуть дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А додатка 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою № 77.
У свою чергу виробникові або постачальникові машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки видадуть дозвіл на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою № 77, якщо інша форма оцінки його відповідності, яка є обов’язковою вимогою до нього, не встановлена технічними регламентами.
Виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі Б додатка 2, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у групі Б переліку, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою № 77, здійснюватиметься на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
Інші матеріали розділу Промислова безпека
У Куп‘янському районі російські окупанти пошкодили трубопровід з аміаком. Внаслідок ворожих ударів відбулася розгерметизація трубопроводу. На місці аварії вже працюють усі профільні служби. Таку інформацію надає 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform. Про деталі буде відомо… Продовження…
Камери відслідковують ситуацію на прикордонні навіть вночі. В зоні Чорнобильської АЕС встановлено засоби відеоспостереження, яких ще немає в Україні. Про це повідомив голова ГУ Нацполіції у Київській області Андрій Нєбитов, інформує портал PrоmPolitInform. «Правоохоронці бачать і фіксують ситуацію… Продовження…
Ремонтні бригади НЕК «Укренерго» забезпечили живлення Запорізької атомної електростанції, необхідне для безпечної роботи реакторів станції в режимі холодного стану. Про це повідомив голова правління Укренерго Володимир Кудрицький, інформує портал PrоmPolitInform. Він зазначив, що спеціалісти компанії вчора, 10… Продовження…
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у своєму звіті за підсумками місії закликає до негайного створення зони безпеки навколо Запорізької атомної електростанції. Як передає Укрінформ, у 50-сторінковому документі зазначається, що зона безпеки необхідна для того, аби агентство… Продовження…
Потужний вибух пролунав у підконтрольній Україні Авдіївці. Про це пише Дзеркало тижня, cообщает портал PromPolitInform. «Гриб» у районі АКХЗ («Метінвест» Ріната Ахметова) видно навіть із окупованого Донецька.
Пожежу на Кременчуцькій ТЕЦ ліквідували вранці 26 квітня. Про це написав голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін у Telegram, повідомляє портал PrоmPolitInform. «Пожежа на Кременчуцькій ТЕЦ ліквідована сьогодні о 8:00», – написав Лунін. Раніше він… Продовження…