У Києві USD 26.55 EUR 30.80
UA | RU
Prompolitinform

«ArcelorMittal Кривий Ріг» планує капітальні інвестиції понад $600 млн в три великих проекти

Релізи компаній 12.04.2021
74_main (1)

Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» (АМКР, Дніпропетровська обл.) має намір в 2021-2023 роках здійснити капітальні інвестиції понад $600 млн в три великих проекти. Про це, йдеться в пресрелізі підприємства, повідомив генеральний директор АМКР Мауро Лонгобардо в інтерв’ю журналу «Метал-Кур’єр», опублікованому в корпоративній газеті АМКР «Металург», передає портал PrоmPolitInform..

«Програма капітальних вкладень передбачає ряд проектів, з яких три є найбільш знаковими і мають екологічну спрямованість, що сьогодні для нас особливо важливо. Перший з проектів – будівництво фабрики огрудкування для виробництва окатишів, з реалізацією якого ми впровадимо сучасні технології і підвищимо продуктивність комбінату. Другий великий проект – реконструкція ДП-9, однієї з найбільших в світі. (…) Третій проект – реконструкція системи очищення газів, що відходять, в конвертерному цеху. (…) Сума капвкладень в ці три проекти перевищить $600 млн. Термін освоєння інвестицій та завершення проектів, згідно з програмою, визначено до кінця 2023 року», – сказав топ-менеджер.

Після цього АМКР почне закривати старі агрегати – аглоцеха №1 і метвиробництва, коксові батареї №№1,2. Після завершення реконструкції ДП-9 буде зупинена домна №7, і з 2024 року комбінат працюватиме трьома печами замість чотирьох, які знаходяться в експлуатації зараз.

У програму капвкладень також входять інвестиції в комерційний розвиток компанії, наприклад, в виробництво продукції з високою доданою вартістю. Реалізація трьох основних проектів першої переробки дозволить думати і про подальші інвестиції, пов’язані з підвищенням продуктивності сталеливарних і сортопрокатних потужностей, а також з освоєнням нових продуктів. Можливо, доменна піч №9, модернізація якої зараз планується, до 2050 року буде закрита в результаті появи сучасних технологій, зазначив гендиректор.

За його словами, по ДП-9 ведеться детальне проектування: в даний час компанія і технічний консультант АМКР за проектом ведуть обговорення деяких технічних питань.

«Думаю, що до кінця другого кварталу цього року ми повністю закінчимо проектні обговорення і будемо готові до відкриття тендерів на закупівлю обладнання. Передумов для затримок я поки не бачу. Зупинка печі очікується приблизно у квітні-травні 2023 року. У проекті модернізації киснево-конвертерного цеху ми підійшли до вибору постачальника обладнання. Відповідно, основна мета 2021 року – узгодити детальний інжиніринг, враховуючи базовий інжиніринг та загальне уявлення про те, що ми хочемо отримати в результаті. Далі потрібно почати розміщення замовлень на виготовлення необхідних деталей, що займе пару років. Протягом першого півріччя-2021 ми плануємо затвердити технічні параметри і запустити всі тендери. Тільки укладемо контракти, продовжимо залучати до роботи підрядників», – констатував лонгобардов.

Торкаючись питання забезпечення підприємства залізорудною сировиною в рамках закриття аглоцехів, керівник комбінату пояснив, що в 2024 році АМКР планує працювати двома аглокомплексамі: перший – це фабрика з виробництва окатишів потужністю 5 млн тонн на рік, другий – аглоцех №2 приблизно такої ж потужності. З початком спільної роботи нового виробництва окатишів і чинного аглоцеха №2 планується вивести застарілі агломераційні потужності – аглоцеха №1 і метвиробництва.

«Орієнтовно, їх зупинка стане можлива через три місяці після освоєння випуску окатишів. Ми очікуємо, що зміна технології агломерації і перехід на окатиші не викличе незручностей в роботі наших доменних печей, а, навпаки, усуне вузькі місця на етапі першого переділу. Що стосується балансу, то зараз ми продовжуємо капремонт ДП-8, яка простоювала понад рік (зупинена в IV кв.-2019). Відновити її роботу плануємо влітку, ймовірно, в липні», – повідомив топ-менеджер.

Після цього на АМКР буде більше потужностей з виробництва чавуну, ніж по виплавці сталі, тому вузьким місцем стане конвертерний цех, проектна потужність якого – 6,6 млн тонн сталі на рік. Надмірний чавун буде реалізовуватися на ринках, попит на такий товар завжди на високому рівні.

АМКР присутній на експортному ринку чавуну з 2015 року, регулярно поставляє надлишковий обсяг продукції на підприємства групи ArcelorMittal і постійним клієнтам. Після максимізації обсягів можливе розширення поставок покупцям з Європи і Туреччини. Також не виключаються поставки на ринки далекого зарубіжжя, в Північну і Південну Америки, в Азію.

Відповідаючи на питання про зниження виробництва на АМКР в 2020 році, Лонгобардо констатував, що комбінат в минулому році мав кілька основних проблем. По-перше, пандемія і її наслідки, а також падіння попиту в період з квітня по травень 2020 року. Але компанія змогла швидко оптимізувати виробництво і витрати, щоб згладити вплив зниження попиту на роботу підприємства. По-друге, виникли проблеми з технічним обслуговуванням доменних печей, в тому числі через пандемію і карантинні обмеження. Це також внесло свій внесок в загальну суму виробничих втрат на АМКР.

«Разом з тим, в 2021 році проблем з надійністю обладнання ми не очікуємо. Для поліпшення ситуації ми визначили велику програму по підвищенню надійності роботи наших агрегатів, в тому числі завдяки своєчасному виконанню капремонтів на різних рівнях », – зазначив гендиректор.

Разом з тим, ринки і ситуацію в світі прогнозувати складно. Згідно з поточними прогнозами, можливо, буде стабільний рік без падінь і підвищень, які були в 2020 році. Але, з огляду на досвід минулого року, не виключається, що, умовно, через тижні ситуація може повністю змінитися.

«Як наслідок, наші дії, політику, якої ми будемо дотримуватися в цей період, можна охарактеризувати одним словом – «динамізм», надзвичайна динамічна гнучкість. Нам потрібно бути готовими дуже швидко адаптуватися до різних ситуацій, і швидкість тут дуже важлива. Структура ArcelorMittal дуже велика, і якщо нам не вдасться оптимізувати наші витрати або швидко адаптуватися до нової ситуації, у нас можуть виникнути великі проблеми», – резюмував Лонгобардо.

«ArcelorMittal Кривий Ріг» – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки. ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом «ArcelorMittal Кривий Ріг» і низкою малих компаній, зокрема, ПАТ «ArcelorMittal Берислав».

Інші матеріали розділу Релізи компаній

Бренд Tork знає, як допомогти компаніям досягти цілей сталого розвитку

Tork запускає новий нетканий матеріал підвищеної міцності на біологічній основі Tork®, бренд компанії Essity, розширює свою лінійку продукції для роботи і прибирання на виробництві за допомогою нового нетканого матеріалу підвищеної міцності на біологічній основі. Нетканий… Продовження…


Україна має бути зацікавлена у збільшенні власного газовидобутку

Сприятлива цінова кон’юнктура, стабільні правила, відсутність нових податків та потрясінь – ключові умови для розвитку нафтогазовидобувної індустрії та збільшення обсягів видобування власного газу. На цьому акцентували увагу міжнародні та вітчизняні експерти під час дискусії на… Продовження…


«Укргазвидобування» ввела в експлуатацію нову газову свердловину на Харківщині

Державне АТ «Укргазвидобування» ввело в експлуатацію нову розвідувальну свердловину на Шосейній площі в Харківській області. Як повідомляє пресслужба компанії, нова свердловина вже дає 200 тисяч кубометрів газу на добу, передає портал PrоmPolitInform. Шосейна площа –… Продовження…


«Нафтогаз» та RWE уклали меморандум щодо розвитку водневих проєктів

НАК «Нафтогаз України» та німецький газовий трейдер RWE Supply & Trading підписали меморандум про взаєморозуміння. Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомляє департамент з інтегрованих комунікацій  НАК «Нафтогаз України». Компанії домовилися проаналізувати можливості взаємовигідної співпраці… Продовження…


«Інтерпайп» поставив понад 1 тис. тонн преміальних труб клієнтам в Туркменістані

У 2021 році українська промислова компанія «Інтерпайп» збільшила поставки преміальної продукції ключовим споживачам в Туркменістані до 1,2 тис. тонн. Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомляє пресслужба корпорації. Зокрема, компанія «Югнефтегаз», що розробляє туркменські нафтогазові… Продовження…


«Інтерпайп» збільшила сплату податків і зборів до бюджетів усіх рівнів та позабюджетних фондів на 10,4%

Українська промислова компанія «Інтерпайп» в січні-червні поточного року збільшила сплату податків і зборів до бюджетів усіх рівнів та позабюджетних фондів на 10,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 1,49 млрд грн. Як… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2021
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: