У Києві USD 27.86 EUR 33.80
UA | RU
Prompolitinform

Верховна Рада ввела нові пільгові умови розмитнення евроблях

Законодавство 15.04.2021
259426

Верховна Рада прийняла закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів, які встановлюють пільговий період для розмитнення старих автомобілів, ввезених на територію України до 31 грудня 2020 року. Як передає БізнесЦензор, за ухвалення відповідного законопроекту №4643-д у другому читанні проголосували 235 народних депутатів, пов’язаний з ним проект закону №4644-д підтримали 237 нардепів, інформує портал PrоmPolitInform.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, він розроблений «з метою врегулювання питання митного оформлення транспортних засобів, забезпечення дотримання митних правил при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення та транзиту, а також врахування інтересів всіх верств населення при вирішенні даного питання».

Зокрема, змінами до Податкового кодексу запропоновано встановити, що тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання ними чинності, базою оподаткування податком операцій з ввезення на митну територію України вживаних легкових автомобілів є сума акцизного податку, яка розраховується за формулою, прив’язаною до об’єму двигуна і віку авто.

При цьому до другого читання в законопроект було внесено поправку, згідно з якою дія цього пільгового режиму обмежена тільки транспортними засобами, з року випуску яких пройшло більше 5 років. Крім того, виключені з дії пільгового режиму транспортні засоби для перевезення 10 осіб i більше, а також мотоцикли.

Наприклад, для бензинового автомобіля віком від 5 до 9 років і обсягом двигуна 2000 куб. см ставка акцизного податку складе 500 євро. Розрахована за формулою максимальна ставка податку для дизельного автомобіля віком старше 15 років і обсягом двигуна 5000 куб. см складе 2750 євро.

При цьому зазначений тимчасовий режим не поширюється на транспортні засоби, якщо вони не відповідають екологічним нормам «Євро-2» і вище або мають походження з країни-окупанта.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через один місяць з дня набрання ним чинності.

У свою чергу змінами до Митного кодексу терміном на 180 днів при оформленні б/у автомобілів, ввезених до 31 грудня 2020 року, їх власники звільняються від сплати ввізного мита.

Крім того, встановлюється тимчасовий спрощений порядок оформлення б/у автомобілів, ввезених до 31 грудня 2020 року і які перебувають на території країни з порушенням правил режиму тимчасового ввезення або транзиту за умови добровільної сплати власником до держбюджету платежу в розмірі 500 неоподатковуваних податком мінімумів (8500 грн) .

Якщо власник такого авто не планує його оформляти, він може протягом півроку вивезти його за кордон, попередньо сплативши до держбюджету ті ж 8500 грн, що дозволить уникнути штрафів на таке порушення.

За даними Державної фіскальної служби, в період дії 50% знижки на акцизний податок під час митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, з 25 листопада 2018 року по 22 лютого 2019 року включно, власники оформили за цими пільговими умовами понад 218 тис. авто. Всього за вказаний період до бюджету сплачено 13,5 млрд грн митних платежів.

Інші матеріали розділу Законодавство

Рада схвалила у першому читанні закон про підвищення пенсій ліквідаторам чорнобильської аварії

Верховна Рада має намір підвищити пенсії ліквідаторам чорнобильської аварії до 16 тис. гривень. За прийняття законопроекту № 4555 за основу проголосували 340 депутатів при мінімально необхідних 226. Про це передають Українські Новини, повідомляє портал PrоmPolitInform…. Продовження…


«Суд в смартфоні». ВР схвалила закон про електронний документообіг в кримінальному процесі

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт № 5246, який вводить електронний документообіг у кримінальному процесі. Як інформує портал PrоmPolitInform, проєкт закону, який також називають «судом в смартфоні», авторства президента Володимира Зеленського, розглядався як… Продовження…


Нові деталі щодо закону про призов резервістів без оголошення мобілізації

Міністр оборони України  Андрій Таран розповів нові деталі про закон, який дозволяє призов резервістів на військову службу без оголошення мобілізації. Очільник відомства заявив, що це нововведення наближає українську систему військового обліку до стандартів НАТО та… Продовження…


Монополія на правду

Ми звикли, що монополія в бізнесі це погане явище. Щороку держава виділяє на роботу антимонопольного комітету кругленькі суми. Але чому не існує такого ж комітету, коли йдеться про добрі справи? Наприклад, допомога потребуючим, соціальна підтримка… Продовження…


Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про ліквідацію ОАСК

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, яким ініціюється  ліквідація Окружного адміністративного суду Києва. Законпроєкт позначено як невідкладний, повідомили в Офісі президента. Про це інформує Радіо Свобода, передає портал PrоmPolitInform.. У ОП… Продовження…


В Україні заборонять використання шиферу та матеріалів, що містять азбест

В Україні можуть заборонити використання азбесту, а також матеріалів і виробів, які його містять. Зокрема, під час будівництва вже не можна буде використовувати шифер. Відповідна норма міститься в проєкті Закону № 4142 «Про систему громадського здоров’я», який Верховна Рада… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2021
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: