У Києві
UA | RU
Prompolitinform

На «Азовсталі» деякі цехи переходять на п’ятиденку

Металургія 15.05.2021
azovstal

У Маріуполі на металургійному комбінаті «Азовсталь» компанії «Метінвест» робочих кількох цехів переводять на п’ятиденний режим роботи. Причиною називають низьке завантаження виробництва. Про це повідомляє 0629, інформує портал PrоmPolitInform.

Тривогу підняла профспілка «Народна солідарність», в якій заявили, що робочим цехів прокатного комплексу (обжимного, рельсобалочного і крупносортного) «Азовсталі» повідомили про прийдешнє значне скорочення працівників в липні.

«Начальство пропонує людям самостійно написати заяви про звільнення нібито за власним бажанням або «за згодою сторін», обіцяючи за це одноразову матдопомогу в розмірі трьох окладів. У разі проведення скорочень всупереч законодавству, відповідні дії керівництва комбінату будуть оскаржені в судовому порядку», – повідомили в профспілці.

При цьому раніше в пресслужбі «Метінвесту» стверджували, що не мають наміру скорочувати персонал ні на ММКИ, ні на «Азовсталі» і готові запропонувати співробітникам альтернативні вакансії і перенавчання. У зв’язку з даною ситуацією в компанії знову запевнили, що скорочення на «Азовсталі» не планується.

«На металургійному комбінаті «Азовсталь» не йдеться про скорочення персоналу. Так, дійсно, тривалий період зберігається вкрай низький попит на сортову продукцію, сортопрокатні цеха через низьке завантаження періодично виводяться в простий. Це наслідок кризових явищ на внутрішньому і зовнішньому ринках», – відзначили в «Метінвесті».

У пресслужбі компанії привели дані щодо зниження виробництва. За прогнозами, завантаження рельсобалочного цеху «Азовсталі» в 2021 році навряд чи перевищить 30% від його поточних можливостей. Так, в березні виробили лише 5,5 тис. тонн продукції, в лютому – 7,5 тис. тонн в порівнянні з 2010-2015 роками, коли цех виробляв в середньому по 36 тис. тонн на місяць.

«Одна з ключових причин такого падіння – втрата зовнішніх ринків. По суті, єдиним великим покупцем азовстальських магістральних рейок залишилася «Укрзалізниця», яка не забезпечує замовленнями маріупольське підприємство через відсутність системної модернізації залізничного полотна в Україні. Крім того, частина залізничного господарства «Укрзалізниці» виявилася на непідконтрольній території, як і деякі великі шахти, яким теж потрібні свої рейки для обладнання гірничих виробок. Поточний портфель замовлень переважно сформований зовнішніми замовленнями, які більше орієнтовані на безперервно-литу заготовку», – пояснили в «Метінвесті».

У зв’язку зі сформованою ситуацією, щоб не виводити цеха в простий і максимально зберегти колектив, було прийнято рішення про зміну графіків роботи – з безперервного на п’ятиденний з двома вихідними. Також планується внутрішньоцехове укрупнення – об’єднання крупносортного прокатного цеху з рейкобалковим цехом.

«Персонал підрозділів отримав пропозиції про перехід на наявні вакансії в підрозділах МК «Азовсталь», а також на інших підприємствах компанії в Маріуполі. Дані переведення можливі без перенавчання при наявності відповідної кваліфікації, а також з можливістю перенавчання та збереження середнього заробітку на даний період. Всі дії відбуваються виключно в рамках законодавства України і нормативних актів, а також колективного договору», – підкреслили в компанії.

Інші матеріали розділу Металургія

АМКР у I кварталі збільшив виплавку сталі на 93% р./р.

У березні 2024 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» збільшив виробництво усіх основних видів продукції. Як інформує портал PromPolitInform, про це порталу UAprom.info повідомила пресслужба компанії. Так, у порівнянні з березнем 2023 року виробництво залізорудного концентрату виросло… Продовження…


«Корум Дружківській машзавод» почав виготовлення 200-тонної підйомної машини

«Корум Дружківський машзавод» («Корум ДрМЗ»), що входить до машинобудівної Corum Group («ДТЕК Енерго»), розпочав виготовлення 200-тонної підйомної машини для гірничо-металургійної групи «Метінвест». Як передає портал PromPolitInform, про це завод повідомив у Facebook. «Гірники «Метінвесту» вже… Продовження…


Українські металурги у 1 кварталі на третину збільшили виробництво

Металургійні підприємства України у 1 кварталі 2024 року виплавили 1,69 млн т сталі, що на 36,6% більше у порівнянні із 1 кварталом минулого року. Про це повідомляє об’єднання «Укрметалургпром», передає портал PromPolitInform. Так, за даними… Продовження…


«Каметсталь» в березні виробила 2,96 тис. вагонних осей

Металургійний комбінат «Каметсталь» в березні виготовив першу у 2024 році партію вагонних осей в обсязі 2,957 тис. одиниць на замовлення вагонобудівних підприємств України. Про це йдеться у пресрелізі підприємства, передає портал PromPolitInform. «Вісепрокатний стан «Каметсталі» продовжує працювати… Продовження…


Металургійні підприємства цьогоріч розраховують на зростання у межах 10-15% – Укрметалургпром

Усі підприємства української металургійної галузі заклали у плани на цей рік зростання у межах 10-15%. Про це в інтерв’ю галузевому виданню GMK Center розповів президент ОП «Укрметалургпром» Олександр Каленков, повідомляє портал PromPolitInform. «Ми сподіваємося, що обсяги виплавки… Продовження…


Виробництво труб в Україні зросло на 10,2%

Підприємства об’єднання «Укртрубопром» за підсумками 2023 року збільшили виробництво труб на 10,2% порівняно з 2022 роком – до 495,6 тис. т. Про це пише Мінпром, повідомляє портал PromPolitInform. За минулий рік трубні підприємства показали різноспрямовану… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: