В Україні у середу, 26 травня, набув чинності закон № 1416-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи». Про це повідомляє Укрінформ, інформує портал PrоmPolitInform.
Документ напередодні було опубліковано в газеті «Голос України».
Як зазначається у пояснювальній записці, основною метою закону є забезпечення початку функціонування окремих модулів (підсистем) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) та поетапне впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Документом передбачається, що створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи здійснюється поетапно. Окремі підсистеми чи модулі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи починають функціонувати за кожним етапом через 30 днів з дня опублікування оголошення Вищою радою правосуддя у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади відповідного оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми чи модуля Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Також підвищується роль Вищої ради правосуддя в процесах запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
У пояснювальній записці до закону також зазначається, що ЄСІТС є сукупністю інформаційних та телекомунікаційних підсистем, які забезпечують автоматизацію визначених законодавством процесів діяльності, включаючи документообіг, розгляд судових справ, складання оперативної та аналітичної звітності, надання інформаційної допомоги суддям, а також процесів, які забезпечують фінансові, майнові, організаційні, кадрові, інформаційно-телекомунікаційні та інші потреби користувачів ЄСІТС.
ЄСІТС покликана стати інструментом підвищення ефективності діяльності судових органів шляхом впровадження сучасних технологій у їхню повсякденну діяльність, який забезпечуватиме функціонування у режимі реального часу.
Також ЄСІТС має спростити процедури комунікації між громадянами-учасниками судових процесів та їх представниками із судовими органами, роблячи судові процедури для громадян більш простими, зручними та доступними.
Система має діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації, на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, Національній школі суддів України.
Інші матеріали розділу Законодавство
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 11090 про підвищення акцизу на тютюнові вироби, який очікував ухвалення з грудня 2024 року. Про це, інформує NV, у суботу, 22 березня, повідомив перший заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк,… Продовження…
21 березня на заключному засіданні у Страсбурзі завершили роботу над ключовими правовими документами для створення Спеціального трибуналу щодо воєнних злочинів Росії. Про це, інформує Цензор.НЕТ, у соцмережі Х повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, передає портал PromPolitInform. «Сьогодні… Продовження…
Діти військових, які мають статус учасників бойових дій (УБД), можуть отримати низку пільг у сфері освіти, оздоровлення та соціального захисту. Щоб скористатися цими можливостями, необхідно звернутися до відповідних органів із заявою та необхідними документами. Про це… Продовження…
Для швидкого залучення нових працівників і подолання кадрового дефіциту роботодавець може укладати строкові трудові договори на час воєнного стану або для заміни тимчасово відсутніх співробітників. Державна служба з питань праці пояснює, як законно оформити нових працівників… Продовження…
Протягом скринінгу Україна представила Єврокомісії понад 44 презентації щодо 59 актів законодавства ЄС, що регулюють промислову продукцію. Міністерство економіки повідомило, що Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС у межах переговорного розділу «Вільний рух… Продовження…
Президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу державних інвестицій, виконавши одну із умов отримання фінансування від ЄС та МВФ. Як інформує Цензор.Нет, відповідний урядовий законопроєкт №12245 повернуто з підписом голови держави 3 березня, повідомляється на сайті парламенту,… Продовження…