У Києві USD 27.35 EUR 32.60
UA | RU
Prompolitinform

Держбанки подали звіти: скільки заробили члени наглядових рад у 2020 році

Фінанси 28.05.2021
big_144887274266

Держбанки завершили розміщення звітів про розміри винагород членів своїх наглядових рад, виплачених протягом 2020 року. Загалом на свої ради 4 державні банки минулого року витратили 124 млн грн. Про це свідчать звіти держбанків, які проаналізувала Економічна правда, повідомляє портал PrоmPolitInform.

Загальний розмір витрат, без врахування різноманітних компенсацій, склав понад 93 млн грн.

Оприлюднювати інформацію про витрати банків на членів своїх наглядових рад зобов’язав НБУ ще наприкінці 2020 року. Таке рішення у регулятора пояснили підвищенням прозорості роботи фінансових установ. Цьогоріч банківські установи, зокрема державного сектору, оприлюднюють подібний звіт вперше.

Найбільше грошей у 2020 році отримували у наглядовій раді ПриватБанку. За рік розмір цих виплат (без додаткових компенсацій) склав 39,79 млн грн на всіх дев’ятьох членів наглядової ради.

Окрім основної нагороди ПриватБанк виплатив своїй раді ще 3,87 млн грн компенсацій (з яких 1,09 млн грн – у нематеріальній формі). Компенсувалися, зокрема, витрати на проїзд, на оренду житлового приміщення, витрати на проживання у готелях протягом часу, необхідного для участі у засіданнях наглядової ради або її комітетів тощо.

Відтак загальна сума витрат найбільшого банку на свою раду минулого року склала 43,66 млн грн. Для порівняння, прибуток банку за минулий рік склав 25,3 млрд грн.

Ощадбанк на винагороди членів своєї наглядової ради витратив дещо менше – 25,4 млн грн. При цьому, у другому та третьому кварталах минулого року зарплати членів наглядової ради банку «урізали» до 47 230 грн на місяць через обмеження, пов’язані з коронавірусом.

Окрім основної зарплати, Ощадбанк також виплачував членам своєї ради компенсації проїзду або проживання. Їхній загальний розмір за весь 2020 рік склав 673,06 тис грн. При цьому, частину цієї суми банк виплачував у негрошовій формі (наприклад, замовляючи послуги перевезення членів ради або оплачуючи їм оренду житла).

Ще 5,83 млн грн Ощадбанк виплатив за страхування відповідальності членів своєї наглядової ради. Відтак, загалом у 2020 році Ощадбанк витратив на членів своєї наглядової ради 31,9 млн грн. Для порівняння, прибуток цього банку минулого року склав 2,83 млрд грн.

Єдиний державний банк, який у 2020 році отримав збиток – Укрексімбанк – виплатив членам своєї наглядової ради 20,92 млн грн основної та додаткової винагороди за рік. При цьому, наглядова рада банку протягом більшої частини року (з квітня по грудень) складалася лише з 7 членів.

Додаткову винагороду банк виплачував голові наглядової ради (20% від розміру «ставки») та головам комітетів всередині ради (10% від «ставки»).

Окрім винагород, Укрексімбанк виплатив своїй раді 876,43 тис грн компенсацій (за житло, проїзд та харчування). Ще 19,3 млн грн Укрексім виплатив за страхування відповідальності членів своєї наглядової ради у 2020-2021 роках.

Тож попри отримання збитків у розмірі 5,59 млрд грн, Укрексімбанк витратив на членів своєї наглядової ради 41,1 млн грн – майже стільки ж, скільки й найприбутковіший банк України.

Розмір винагород членів наглядової ради державного Укргазбанку у 2020 році виявився чи не найменшим серед державних банків. Загалом банк виплатив своїм членам наглядової ради 7,34 млн грн, з яких 730,66 тис грн – надбавки голові наглядової ради та головам комітетів всередині ради.

Про виплати компенсацій, страхових чи інших платежів в Укргазбанку не повідомили. Прибуток банку за 2020 рік склав 543 млн грн.

Інші матеріали розділу Фінанси

Стало відомо, скільки податків сплатили «рудні олігархи»

ГЗК олігархів отримали 42,7 млрд грн прибутку, але до бюджету сплатили лише 3,9 млрд грн ренти. Про це повідомили у Телеграм-каналі «Монополіст», інформує портал PrоmPolitInform. Минулого року гірничо-збагачувальні комбінати України отримали 42,7 млрд грн чистого прибутку. Своїм… Продовження…


Україна не використала 7 млрд доларів інвестицій

Міністр економіки Олексій Любченко стверджує, що в Україні не використано більш ніж 7 мільярдів доларів інвестиційних ресурсів, призначених для соціальних та екологічних проєктів від Світового банку, Європейського банку регіонального розвитку, а також інших міжнародних донорів…. Продовження…


Оператор ГТС витратить майже 100 мільйонів на послуги норвезьких юристів

Норвезька юридична компанія Wikborg Rein Advokatfirma AS здобула перемогу в тендері ТОВ «Оператор ГТС України» за замовленням послуг юридичного консультування та юридичного представництва загальною вартістю 97,5 млн грн (з ПДВ). Про це, повідомляє галузеве видання… Продовження…


У Нафтогазі проводять обшуки. ДФС підозрює, що ухилялися від сплати податків на 2,7 млрд грн

Співробітники Державної фіскальної служби проводять обшуки у НАК «Нафтогаз України». Справа, повідомляє ДФС у своєму Facebook, стосується можливого  ухилення керівництва компанії від сплати податків на 2,7 млрд грн, передає портал PrоmPolitInform. «Починаючи з жовтня 2015 року по теперішній… Продовження…


Українці отримають квитанції з рахунком на нерухомість

Незабаром громадяни України отримають квитанції, у яких буде податок на нерухомість. Про це пише «Голос України», повідомляє портал PrоmPolitInform. Платіж потрібно зробити не пізніше ніж за два місяці, адже після цього йтимуть штрафні санкції. Зокрема,… Продовження…


В Україні запровадили «податок на Google». Хто буде платити

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає запровадження податків для інтернет-гігантів, що працюють в Україні, надають електронні послуги, але не мають свого представництва. Про це свідчать дані на сайті парламенту, повідомляє портал PrоmPolitInform. Так, податок на… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2021
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: