Для початку робіт на нафтогазових ділянках та задля успішної реалізації угод про розподіл продукції (УРП) необхідно врегулювати ряд законодавчих питань. Зокрема, йдеться про удосконалення звітності та адміністрування за проєктами УРП, модернізацію Закону України «Про угоди про розподіл продукції», а також податкове, банківське та валютне законодавство. На цьому наголосили учасники круглого столу на тему: «Угоди про розподіл продукції – шлях до інвестицій та енергетичної незалежності України», який відбувся 8 липня в Києві. Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомили в Асоціації газовидобувних компаній України.
«Вісім УРП були підписані пів року тому і більшість компаній вже отримали спеціальні дозволи на користування надрами. Теоретично, це означає, що після оголошення дати початку робіт вони можуть приступати до освоєння нафтогазових площ. Але на практиці ситуація зовсім інша: через законодавчі прогалини газовидобувники не можуть повноцінно проводити роботи на ділянках, адже підписаними угодами передбачено схвалення цілого ряду документів. Наголошую, що надзвичайно важливим є оперативне внесення змін у профільне законодавство та розроблення нових документів задля старту проєктів, адже Україна має бути зацікавлена в якнайшвидшій розробці нафтогазових ділянок», – зазначив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.
Компанія «Укргазвидобування» (Група Нафтогаз) розроблятиме чотири нафтогазові площі згідно підписаних УРП. Спеціалісти підприємства зазначають, що критично важливим є уніфікація процедури затвердження переліку та компенсації витрат за угодами, без чого розпочати видобуток газу на ділянках є неможливим.
«Ми вже розробили прискорену 3-річну програму для чотирьох ділянок УРП. В її межах ми розпочали проводити переобробку наявної геологічної інформації та запланували 3D сейсморозвідку. Крім того, наші фахівці аналізують інформацію щодо раніше ліквідованих свердловин, які мають потенціал для відновлення. Наша програма розрахована на отримання першого газу вже у 2022 році. Проте для якнайшвидшого початку робіт держава за підтримки інвесторів має врегулювати наявні регуляторні питання», – відзначив Олег Гоцинець, начальник департаменту геології АТ «Укргазвидобувнння» (Група Нафтогаз).
Інвестори, зі свого боку, роблять все можливе для старту нафтогазових проєктів та очікують від держави кроків назустріч.
«ДТЕК Нафтогаз в рамках УРП на першому етапі інвестує в роботи на Зінківській площі 1,2 млрд грн. Однак, як інвестор, ми очікуємо виконання попередніх умов Угоди від держави. Уже на цьому етапі компанія бачить певні ризики, які можуть вплинути на виконання проєктів УРП. Ми сподіваємося на побудову конструктивного діалогу, аби усунути ці ризики і ефективно працювати в рамках УРП задля забезпечення енергетичної незалежності України», – зазначила Наталія Гребенюк, виконавчий директор ДТЕК Нафтогаз.
«Зараз ми успішно працюємо з НАК «Надра України» та «Укргеофізикою», вивчаємо територію, обираємо об’єкти для виконання Програми робіт та виконуємо інші формальні процедури за Угодою. Хочемо звернути увагу на певні ризики, пов’язані з недостатнім нормативним врегулюванням деяких питань діяльності УРП. Наприклад, треба розробити та детально прописати Регламенти розподілу та продажу продукції, передачі майна. Відчуваємо, що саме у цьому напрямку немає значного прогресу. Зі свого боку, ми готові сісти за стіл переговорів з державними органами задля вирішення нагальних питань, які виникають в процесі виконання Угоди», – зазначив представник інвестора ТОВ «Гео Альянс Партнерство» Михайло Білостоцький.
Нагадаємо, наприкінці 2020 – початку 2021 року Україна підписала вісім угод про розподіл продукції (УРП) із провідними газовидобувними компаніями: видобувним активом Групи Нафтогаз, ДТЕК Нафтогаз, Geo Alliance Group, Західнадрасервіс та американською компанією Aspect Energy. Гарантовані інвестиції у розробку площ складуть щонайменше $400 млн протягом наступних п’яти років.
Конкурси по ще трьох ділянках визначили переможців, серед яких міжнародні інвестори із Центральної Європи та Великої Британії. На сьогодні проходить процес узгодження текстів угод. Їхнє підписання очікується до кінця 2021 року.
Міжнародний досвід демонструє, що успішна реалізація проєктів УРП дозволяє країнам збільшувати видобуток газу.
Інші матеріали розділу Енергетика
На окупованій росіянами Запорізькій АЕС суттєво зросла кількість озброєних окупантів. Зараз тут налічується понад 2 500 військових РФ. Про це повідомляє компанія «Енергоатом» у Telegram, передає портал PromPolitInform. Повідомляється, що окупантів уже навіть більше, ніж станційного… Продовження…
У соціальних мережах з’явились повідомлення про нібито запровадження графіків відключення електроенергії в Україні. Проте це фейки. Про це повідомляє «Укренерго», інформує портал PromPolitInform. «Укренерго» звертає увагу на те, що у соцмережах з’явилася нова, поки невелика, хвиля… Продовження…
Українці зможуть продавати електроенергію, яку вони виробили за допомогою власних генеруючих установок. Про це повідомляє пресслужба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, інформує портал PromPolitInform. «9 травня 2023 року НКРЕКП ухвалила… Продовження…
Загарбники повідомили про зупинку роботи всіх блоків Запорізької АЕС. Заява російських окупантів про ймовірну зупинку всіх енергоблоків на Запорізькій АЕС в Енергодарі може свідчити про підготовку ворожих провокацій. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров, інформує… Продовження…
26 квітня Публічне акціонерне товариство «Центренерго», що є єдиною в Україні державною енергогенеруючою компанією, вперше в своїй історії розпочало експорт електроенергії за кордон. Першим імпортером стала Молдова. Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомляє Фонд держмайна,… Продовження…
Велика Британія, США, Канада, Японія та Франція – ядерні держави «Великої сімки» (G7) – створили новий альянс. Його метою є витіснення Росії з глобальних ланцюжків постачання ядерного палива. Рішення не означає запровадження санкцій проти російської «ядерки»,… Продовження…