У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Букви замість балів: для учнів 1-4 класів змінять систему оцінювання

Новини 26.07.2021
630_360_1535461700-5972

Міністерство освіти і науки затвердило методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти. Серед іншого, запроваджуються поняття вербального та рівневого оцінювання. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Міністерство освіти та науки, інформує портал PrоmPolitInform.

Відповідний наказ і текст рекомендацій оприлюднено на сайті МОН.

«Однією з ключових змін в оцінюванні є підхід до вираження оцінки. На заміну узагальненій бальній оцінці навчальних досягнень учнів з предмета/курсу запропоновано використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання учня/учениці з предмета вивчення, інтегрованого курсу, яка окрім оцінювального судження про досягнення може ще називати і рівень результату навчання», – йдеться у повідомленні.

Так, рекомендації запроваджують поняття «вербальної оцінки» (оцінювальне судження) та «рівневої оцінки» (оцінювальне судження із зазначенням рівня результату). Вербальну і рівневу оцінку можна виражати як усно, так і письмово. Рівень результату навчання рекомендовано визначати з урахуванням динаміки його досягнення та позначати буквами – «початковий» (П), «середній» (С), «достатній» (Д), «високий» (В).

Результати оцінювання особистісних надбань учнів у 1-4 класах рекомендовано виражати вербальною оцінкою, об’єктивних результатів навчання у 1-2 класах – вербальною оцінкою, у 3-4 класах – або вербальною, або рівневою оцінкою за вибором закладу.

Рекомендації також містять Орієнтовну рамку оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів. Вона дозволяє забезпечити об’єктивність і точність результату оцінювання і покликана допомогти формувати оцінювальні судження та визначати рівень результату навчання.

Водночас заклад може розробляти і фіксувати загальні положення щодо оцінювання результатів навчання учнів у освітній програмі та конкретизувати їх у частині положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти. Особливості організації оцінювання в певному класі можуть ініціюватися вчителем і бути затвердженими на засіданні педагогічної ради закладу.

У МОН наголошують, що оцінка є конфіденційною інформацією, доступною лише для учня/учениці та його/її батьків (або осіб, що їх замінюють).

Відповідно до Державного стандарту початкової освіти, отримання даних, їх аналіз та формулювання суджень про результати навчання учнів здійснюють у процесі: формувального оцінювання, мета якого – відстеження особистісного розвитку учнів й опанування навчального досвіду; підсумкового оцінювання, мета якого – співвіднести навчальні досягнення учнів з обов’язковими/очікуваними результатами навчання, визначеними Держстандартом або освітньою програмою.

Рекомендовано враховувати, що формувальне оцінювання розпочинається з перших днів навчання у школі і триває постійно.

Об’єктом підсумкового оцінювання є результати навчання учнів за рік. Під час такого оцінювання рекомендовано зіставляти навчальні досягнення учнів з очікуваними результатами навчання, визначеними в освітніх програмах закладів з урахуванням Орієнтовної рамки оцінювання.

Інші матеріали розділу Новини

У МЗС відповіли на найпоширеніші питання щодо обмеження консульських послуг за кордоном

Міністерство закордонних справ оприлюднило роз’яснення щодо обмежень на надання консульських послуг військовозобов’язаним українцям, які перебувають за кордоном. Як повідомляє «Слово і Діло», заява була опублікована на сайті відомства, інформує портал PromPolitInform. Там зазначили, що рішення пов’язане із необхідністю внесення… Продовження…


США оголосили новий пакет військової допомоги Україні: що ЗСУ отримають найближчим часом

США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 1 млрд доларів Міністерство оборони США 24 квітня оголосило про виділення нового пакету військової допомоги Україні загальною вартістю 1 мільярд доларів. Це сталося після довгої перерви. Про це,… Продовження…


Міноборони створило Офіс підтримки коаліцій для управління військовою допомогою

Міністерство оборони України створило Офіс підтримки коаліцій для забезпечення стійкого та системного управління військовою допомогою, яку надають країни-партнерки. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України, інформує портал PromPolitInform. Формат коаліцій спроможностей створили у 2023 році для ефективнішого надання… Продовження…


Грузія продовжила термін безвізового перебування у країні для громадян України

Уряд Грузії продовжив термін перебування в країні громадян України без візи до трьох років. Про це повідомляє уряд Грузії, інформує портал PromPolitInform. «Громадяни України мають право в’їжджати в Грузію без візи і перебувати там протягом повних 3 років»,… Продовження…


Парламент у першому читанні підтримав розмитнення авто в Дії

Верховна Рада підтримала законопроєкт №10380, який передбачає впровадження розмитнення автомобілів у застосунку “Дія”. “За” проголосували 269 народних депутатів. Як повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, законопроєкт прибирає з процесу оцінки автомобіля людський фактор, інформує портал PromPolitInform. “Загалом, весь процес… Продовження…


Верховна Рада збільшила чисельність прикордонників на 15 000 осіб

24 квітня Верховна Рада збільшила чисельність Державної прикордонної служби України на 15 000 військовослужбовців. Про це повідомив народний депутат від Голосу Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. За законопроєкт №11091 в цілому проголосували 327 народних депутатів. Нардеп зазначив, що таким чином… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: