НАК «Нафтогаз України» та німецький газовий трейдер RWE Supply & Trading підписали меморандум про взаєморозуміння. Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомляє департамент з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».
Компанії домовилися проаналізувати можливості взаємовигідної співпраці щодо створення повного ланцюга вартості «зеленого» водню та його похідних, таких як аміак, які виробляються в Україні. Зокрема, йдеться про розвиток проєктів з виробництва та зберігання зеленого водню та аміаку в Україні та їх імпорту до Німеччини. Цей напрям особливо актуальний в контексті ініціативи H2Global, в межах якої німецький уряд анонсував плани підтримати імпорт до Німеччини зеленого водню, виготовленого за межами ЄС.
Крім цього, «Нафтогаз» і RWE домовилися співпрацювати у вивченні комерційних можливостей для продажу українського зеленого водню на європейських ринках, зосередивши увагу на основних ринках RWE. Вони також розглянуть можливість спільної взаємодії щодо обміну знаннями та технічних аспектів розбудови ланцюга створення вартості зеленого водню.
Зазначається, що з боку RWE Supply & Trading меморандум про взаєморозуміння підписав член правління Ульф Керстін, з боку «Нафтогазу» – голова правління Юрій Вітренко.
«Україна має великий потенціал для розвитку водневої економіки у співпраці з Німеччиною. І Нафтогаз як національна компанія готовий стати опорою для цього розвитку. Ми вважаємо зелений водень нашим стратегічним пріоритетом, і ми раді працювати над цим спільно з RWE, нашим надійним партнером в торгівлі і поставках природного газу», – сказав Вітренко.
Водночас Керстін зазначив, що водень буде відігравати ключову роль для декарбонізації промисловості, оскільки не все можна електрифікувати за допомогою відновлюваної енергії.
Робочі групи двох компаній розпочнуть спільну роботу вже протягом найближчого місяця.
Інші матеріали розділу Релізи компаній
Група «Метінвест» частково виводить «Запоріжсталь» з режиму гарячої консервації. Про це повідомляє пресслужба компанії, інформує портал PrоmPolitInform. Згідно з дорожньою картою з розконсервації виробництва, «Запоріжсталь» частково вивів із режиму гарячої консервації аглофабрику, запущено три з… Продовження…
Південний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівдГЗК, Дніпропетровська обл.) перебудувався на роботу в умовах воєнного часу та повністю виконує план березня з випуску залізорудного концентрату. Про це йдеться у прес-релізі «Метінвест-Медіа», повідомляє портал PrоmPolitInform. Згідно з інформацією компанії… Продовження…
Підприємство «Інтерпайп Втормет», що перероблює металобрухт та входить до української промислової компанії «Інтерпайп», планує збільшити заготівлю металобрухту як на власних потужностях, так і на об’єктах демонтажу та закуповувати брухт безпосередньо на металоутворюючих підприємствах. Про це… Продовження…
Південний гірничо-збагачувальний комбінат у 2021 році вийшов на аксимальну продуктивність та інвестував у розвиток виробництва 5 млрд грн, що є максимальним показником за останні 10 років. Про це, йдеться в розміщеному на сайті комбінату повідомленні, заявив… Продовження…
4 січня 2022 року Офіс генерального прокурора України спільно із Шевченківським судом Києва заблокували кошти на всіх рахунках «АрселорМіттал Кривий Ріг». Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомляє пресслужба компанії. «Представники Офісу генпрокурора звернулися до… Продовження…
ДТЕК Мережі впроваджує технологічні цифрові диспетчерські для управління інфраструктурою електромереж. У листопаді 2021 року програмний комплекс ADMS (Advanced Distribution Management System), лідера інноваційних рішень для енергетики General Electric Digital, почав працювати у Києві. У 2022-2025… Продовження…