У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна має бути зацікавлена у збільшенні власного газовидобутку

Релізи компаній 10.09.2021

Сприятлива цінова кон’юнктура, стабільні правила, відсутність нових податків та потрясінь – ключові умови для розвитку нафтогазовидобувної індустрії та збільшення обсягів видобування власного газу. На цьому акцентували увагу міжнародні та вітчизняні експерти під час дискусії на тему: «Яке майбутнє в українського газовидобутку?». Про це порталу PrоmPolitInform повідомили в Асоціації газовидобувних компаній України, за сприяння якої й був організований цей захід.

Природний газ ще мінімум 15-20 років користуватиметься великим попитом на світових ринках, адже є перехідним видом палива від традиційної енергетики до відновлювальної. Це означає, що галузь має хороші перспективи для розвитку, і ті держави, які володіють достатніми запасами природного газу, будуть це використовувати в найближчі роки.

Міжнародний експерт з енергетики із 30-річним досвідом роботи у нафтогазовій галузі, старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) Едвард Чоу переконаний, що Україна має значний потенціал не лише забезпечити себе газом власного видобутку, а й стати його експортером.

Едвард Чоу

«Власний газ – це, по-перше, енергетична безпека країни, а, по-друге, реальна можливість стати привабливим активом, а не тягарем для ЄС. Для зростання газовидобутку потрібні стабільні, прозорі та прості регуляторні умови, а також успішні проєкти вітчизняних компаній. Це буде хорошим сигналом для іноземних інвесторів», – наголосив Едвард Чоу.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко переконаний, що суттєвим стимулом для України видобувати більше природного газу є Північний потік -2. З його слів, якщо у нас не буде транзиту, то схема поставки природного газу і робота газотранспортної системи буде набагато складнішою, ніж зараз. І саме збільшення обсягів видобування газу може бути одним із серйозних варіантів заповнення наших трубопроводів і забезпечення газом споживачів. Ймовірно, що утримання української газотранспортної системи в повному обсязі не матиме сенсу, тож треба залишити частину ГТС для обслуговування внутрішнього видобутку та постачання газу з країн ЄС. Це питання, що найближчим часом постане перед державою.

Володимир Омельченко

«Nord Stream 2 – з одного боку це погано, бо відбирає у нас серйозні обсяги транзиту та доходу, а з іншого боку – це добре, оскільки буде слугувати стимулом для нашої влади та нашого уряду створювати належні умови для зростання власного газовидобутку. Тому що іншого шляху у нас немає», – зазначив Володимир Омельченко.

Українські газовидобувники готові інвестувати у сектор та нарощувати видобуток газу. Про це свідчить активність на ринку, який починає оговтуватися після минулорічної кризи.

«Цьогорічні сприятливі ціни на газ, без сумніву, стимулюватимуть інвестиційну діяльність. Вочевидь, це тимчасова ситуація, адже ринку газу притаманна висока волатильність, короткочасні періоди високих та низьких цін. Тренд низької ціни виявився досить довгим. А миттєвого нарощування газовидобутку не буває. По-перше, нафтогазовидобувний бізнес є інертним, а також доволі ризикованим, і за статистикою лише кожна третя свердловина в нашій країні є успішною. А, по-друге, через особливості розробки родовищ та оформлення всіх дозвільних процедур, перші комерційні припливи газу компанії зможуть отримати не раніше, ніж через рік-півтора з моменту прийняття інвестиційного рішення про буріння свердловини. Для газовидобувників надзвичайно важливим є стабільність та передбачуваність у секторі, а також відсутність додаткових податків та обтяжень», – сказав виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.

Артем Петренко

Він також зазначив, що на сьогодні досить актуальним є врегулювання питання діоксиду вуглецю як у видобувних так і в інших галузях промисловості. Держава має створити передумови для успішної реалізації глобальних проєктів, що передбачають повний цикл поводження з СО2, включаючи вилучення та утилізацію. Враховуючи, що такі проєкти є високозатратними і більшість із них знаходиться на стадії вивчення та експериментального впровадження, потрібні законодавчі передумови реалізації таких проєктів – стимули та врегулювання, технічна та екологічна експертизи, мільярдні інвестиції та підтримка міжнародних партнерів.

Інші матеріали розділу Релізи компаній

На Українській енергетичній біржі у лютому реалізували 104,506 мільйона кубометрів газу

На майданчику Української енергетичної біржі (УЕБ) у лютому 2024 року реалізували 104,506 млн кубометрів природного газу на різних сегментах ринку. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба УЕБ. «Загалом реалізовано 104,29 млн куб. м природного… Продовження…


Кулі від «Каметсталі». Меткомбінат збільшив виробництво найбільш затребуваної та ефективної продукції

Меткомбінат «Каметсталь» освоїв виробництво куль великого діаметра технологічною лінією №1 кулепрокатної дільниці. Підприємство нарощує виробництво найбільш затребуваної та ефективної продукції. Про це йдеться у пресрелізі комбінату, повідомляє портал PromPolitInform. Прокатники «Каметсталі» майже рік тому почали виробляти… Продовження…


Horizon Capital оголосила про інвестицію в українську компанію Viseven

Новий фонд компанії Horizon Capital – Growth Fund IV, який сягнув $328 мільйонів на останньому закритті в грудні 2023 року, інвестував в українську компанію Viseven, що надає послуги галузям фармацевтики та медико-біологічних наук. Про це стало… Продовження…


Метінвест налагодив виробництво 25 видів нової продукції

Українські підприємства Групи Метінвест цьогоріч розпочали виробництво 25 нових видів продукції, включно з комбінатом «Запоріжсталь», який випустив 14 нових продуктів. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба компанії. Таким чином, зазначається у пресрелізі, вдалося… Продовження…


Від реалізації активів банків у Прозорро.Продажі Фонд гарантування вкладів залучив ₴4,8 мільярда

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, від реалізації активів банків-банкрутів в системі Прозорро.Продажі у 2023 році, залучив понад 4,8 млрд грн. Як інформує портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування. «Протягом 2023 року в державній… Продовження…


Меткомбінат «Каметсталь» першим в Україні освоїв виробництво шахтної стійки на трубозаготівельному стані

Металургійний комбінат «Каметсталь» освоїв виробництво сортового фасонного профілю СВП-27 на трубозаготівельному стані. Підприємство першим в Україні почало виготовляти відповідну продукцію таким способом. Про це йдеться у пресрелізі комбінату, повідомляє портал PromPolitInform. «Профіль СВП-27, або так звана… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: