У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Штучне регулювання ціни на видобутий газ призведе до стрімкого падіння газовидобутку

Енергетика 15.10.2021
Vidobuvannya-gazu

Асоціація газовидобувних компаній України, яка об’єднує провідні газовидобувні підприємства державної та приватної  форми власності, висловлює серйозне занепокоєння та звертає увагу уряду, народних депутатів та громадськості на ризики запровадження штучного регулювання ціни на видобутий природний газ приватними газовидобувними підприємствами. Про це йдеться в пресрелізі Асоціації, наданому порталу PrоmPolitInform.

Ініціатива щодо обмеження прав незалежних газовидобувників продавати газ за ринковими цінами суперечить Закону України «Про ринок природного газу», а також усім впровадженим в останні роки реформам щодо лібералізації ринку газу в Україні. Це завдасть удару по іміджу України на міжнародній арені та негативно вплине на євроінтеграційні процеси.

Звертаємо увагу, що будь-які спроби використання короткострокових, штучних та неринкових методів неодмінно призведуть до негативних наслідків для економіки України та нафтогазовидобувної галузі зокрема.

Через запровадження механізму регулювання ціни приватні газовидобувні компанії будуть змушені зупинити інвестиції у геологорозвідувальні роботи, розробку родовищ та буріння нових свердловин. Це, в свою чергу, призведе до скорочення робочих місць в секторі і суміжних галузях, а також до зменшення надходжень до державного й місцевого бюджетів. За попередніми підрахунками, втрати можуть скласти до 10 млрд грн.

Згортання інвестиційних проєктів позначиться на зменшенні обсягів видобутку власного газу. Так, за останні 5 років приватні газовидобувні підприємства наростили обсяги видобування більш ніж на 20%. За результами 2021 року загальний видобуток незалежними компаніями має скласти 5 млрд м3, що стане рекордом для України. Водночас, зупинка інвестиційної діяльності призведе до щорічного падіння газовидобутку приватними газовидобувниками на 10%, що в свою чергу потребуватиме збільшення поставок в Україну імпортного газу. Це послабить енергетичну безпеку України, особливо, враховуючи, запуск Північного потоку-2 та ризик скорочення або й повного припинення транзиту російського газу через нашу країну.

Окрім того, пропозиції щодо штучного регулювання ціни завдадуть удару по інвестиційному іміджу України. Так, залучення мільярдних інвестицій у нафтогазові проєкти, які, зокрема, передбачені підписаними угодами про розподіл продукції, будуть неможливі. Це означає втрату понад 12 млрд грн у найближчі п’ять років.

Наголошуємо, що галузь, яка інвестує в масштабні, довгострокові нафтогазові проєкти не сприймає ручних, короткочасних та емоційних рішень.

Асоціація газовидобувних компаній України звертається до уряду, народних депутатів та громадськості щодо публічності та обговорення будь-яких змін законодавства за участі ключових учасників ринку.

Довідка

Асоціація газовидобувних компаній України – найбільше об’єднання провідних газовидобувних підприємств державної та приватної форми власності в Україні. До складу Асоціації входять: Укргазвидобування (Група Нафтогаз), ДТЕК Нафтогаз, Burisma Group, Укрнафтобуріння, Smart Energy, Полтавська газонафтова компанія, Західнадрасервіс, Geo Alliance Group та Куб-Газ. Спільно компанії Асоціації видобувають 93% українського газу, створюють 26 тис. робочих місць та забезпечуть 5% доходів державного бюджету України.

Інші матеріали розділу Енергетика

 Українські ГЕС зараз виробляють рекордну кількість електрики

У результаті раннього водопілля гідроелектростанції виробляють близько 65 млн кВт-год. електроенергії щодня. Про це повідомив генеральний директор ПрАТ “Укргідроенерго” Ігор Сирота в ефірі марафону Єдині новини, інформує портал PromPolitInform. За його словами, це є рекордною кількістю електроенергії…. Продовження…


Головою регулятора енергетики й тарифів удруге став Валерій Тарасюк. Що про нього відомо?

На посаду голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), повернувся Валерій Тарасюк. Він уже очолював Нацкомісію з 2019 по 2022 рік. Як повідомляє Hromadske.ua, про це йдеться на сайті НКРЕКП,… Продовження…


Кабмін удосконалив процес продажу «зеленої» електроенергії

Кабінет міністрів України схвалив нову постанову, спрямовану на удосконалення процесу продажу електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел. Цей крок сприяє подальшому розвитку «зеленої» енергетики в країні. Про це повідомляє Міністерство енергетики, передає портал PromPolitInform. За новими правилами,… Продовження…


Міненерго не планує підвищувати тариф на електроенергію: Усі заяви з цього приводу є фейком 

У Міністерстві енергетики заперечили інформацію про нібито підвищення тарифу на електроенергію. Там наголосили, що такі повідомлення є фейком. Про це повідомляє  прес-служба міністерства, інформує портал PromPolitInform. “Сьогодні низкою інформаційних ресурсів вчергове було поширено інформацію про нібито підготовку Міністерством… Продовження…


ДТЕК імпортував вже понад 300 тисяч тонн вугілля для проходження опалювального сезону

Компанія ДТЕК Ріната Ахметова доставила в Україну 308 тис. тонн імпортного вугілля з Польщі, що дозволило посилити надійність української енергосистеми взимку. Як передає портал PromPolitInform, про це йдеться в повідомленні компанії. Зазначається, що це понад 75% від… Продовження…


ENTSO-E збільшило максимальну спроможність України для експорту електроенергії

Європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E збільшила максимально допустиму спроможність України для експорту електроенергії на 150 МВт – до 550 МВт. Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький у Фейсбуці, інформує портал PromPolitInform…. Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: