У Києві
UA | RU
Prompolitinform

«Метінвест» збільшив виплавку сталі на 13%

Релізи компаній 03.11.2021
1-46

«Метінвест», найбільший український гірничо-металургійний холдинг, за підсумками січня-вересня поточного року збільшив виплавку сталі на 13% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 6,933 млн. тонн, чавуну – на 11%, до 7,056 млн. тонн, але знизив загальне виробництво коксу на 3% – до 3,461 млн. тонн. Такі дані розміщені у пресрелізі материнської компанії Metinvest B.V. про результати операційної діяльності за 9 міс-2021 у середу, інформує портал PrоmPolitInform.

У третьому кварталі 2021 року виробництво чавуну зросло на 18% по відношенню до попереднього кварталу – до 2,651 млн. тонн.

Основна причина зростання – купівля Дніпровським КХЗ (ДКХЗ) цілісного майнового комплексу (ЦВК) Дніпровського МК (ДМК) та консолідації обсягів виробництва останнього із серпня 2021 року, ефект від якої становив 340 тис. тонн. Окрім цього, ММК ім. Ілліча збільшив виробництво на 144 тис. тонн через плановий ремонт доменної печі №5 у квітні 2021 року.

Водночас виробництво на «Азовсталі» знизилося на 87 тис. тонн відповідно до графіка ремонтів доменних печей та наявності сировини та палива. Виробництво сталі у 3-му кварталі 2021 року збільшилося на 16% по відношенню до попереднього кварталу – до 2,575 млн. тонн. Приріст здебільшого забезпечений за рахунок купівлі виробничих потужностей ДМК, ефект від консолідації яких становив 385 тис. тонн.

Окрім цього, виробництво на ММК зросло на 40 тис. тонн завдяки збільшенню виплавки чавуну на комбінаті. Водночас, виробництво на «Азовсталі» знизилося на 79 тис. тонн в основному через зниження виплавки чавуну на комбінаті. За 9 місяців 2021 року виробництво чавуну зросло на 11% завдяки покупці ЦВК ДМК (340 тис. тонн). Також обидва маріупольські комбінати збільшили виробництво чавуну: ММК – на 255 тис. тонн переважно через зупинки доменних печей №3 та №4 для проведення ремонту в першій половині 2020 року, а «Азовсталь» – на 90 тис. тонн через знаходження доменної печі №4 у резерві за наявності замовлень у березні-травні 2020 року.

Виробництво сталі за 9 місяців зросло на 13% внаслідок збільшення виробництва на ММК та «Азовсталі» на 207 і 190 тис. тонн відповідно через збільшення виплавки чавуну на маріупольських комбінатах, а також купівлю виробничих потужностей ДМК (385 тис. тонн).

У 3-му кварталі 2021 року обсяг виробництва коксу склав 1,094 млн тонн, що нижче за показник попереднього кварталу на 9% в основному внаслідок зниження середньої кількості коксових печей, що використовуються на Авдіївському КХЗ, а також дефіциту сировини.

За 9 місяців 2021 року випуск коксу знизився на 3% внаслідок зниження виробництва на АКХЗ та «Азовсталі» на 156 та 76 тис. тонн відповідно через дефіцит сировини. Водночас ефект від консолідації обсягів виробництва ДКХЗ із квітня 2020 року становив 112 тис. тонн.

«Метінвест» є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній, що управляє активами в кожній ланці виробничого ланцюжка від видобутку ЗРС та вугілля та виробництва коксу до випуску напівфабрикатів та кінцевої продукції зі сталі, трубопрокату та рулонів, а також виробництва іншої продукції з високою доданою вартістю. Група складається з видобувних та металургійних підприємств, що знаходяться в Україні, Європі та США, має мережу продажів із охопленням усіх ключових світових ринків.

Основними акціонерами «Метінвесту» є група «СКМ» (71,24%) та «Смарт-холдинг» (23,76%), які спільно управляють компанією.

Інші матеріали розділу Релізи компаній

На Українській енергетичній біржі у лютому реалізували 104,506 мільйона кубометрів газу

На майданчику Української енергетичної біржі (УЕБ) у лютому 2024 року реалізували 104,506 млн кубометрів природного газу на різних сегментах ринку. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба УЕБ. «Загалом реалізовано 104,29 млн куб. м природного… Продовження…


Кулі від «Каметсталі». Меткомбінат збільшив виробництво найбільш затребуваної та ефективної продукції

Меткомбінат «Каметсталь» освоїв виробництво куль великого діаметра технологічною лінією №1 кулепрокатної дільниці. Підприємство нарощує виробництво найбільш затребуваної та ефективної продукції. Про це йдеться у пресрелізі комбінату, повідомляє портал PromPolitInform. Прокатники «Каметсталі» майже рік тому почали виробляти… Продовження…


Horizon Capital оголосила про інвестицію в українську компанію Viseven

Новий фонд компанії Horizon Capital – Growth Fund IV, який сягнув $328 мільйонів на останньому закритті в грудні 2023 року, інвестував в українську компанію Viseven, що надає послуги галузям фармацевтики та медико-біологічних наук. Про це стало… Продовження…


Метінвест налагодив виробництво 25 видів нової продукції

Українські підприємства Групи Метінвест цьогоріч розпочали виробництво 25 нових видів продукції, включно з комбінатом «Запоріжсталь», який випустив 14 нових продуктів. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба компанії. Таким чином, зазначається у пресрелізі, вдалося… Продовження…


Від реалізації активів банків у Прозорро.Продажі Фонд гарантування вкладів залучив ₴4,8 мільярда

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, від реалізації активів банків-банкрутів в системі Прозорро.Продажі у 2023 році, залучив понад 4,8 млрд грн. Як інформує портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування. «Протягом 2023 року в державній… Продовження…


Меткомбінат «Каметсталь» першим в Україні освоїв виробництво шахтної стійки на трубозаготівельному стані

Металургійний комбінат «Каметсталь» освоїв виробництво сортового фасонного профілю СВП-27 на трубозаготівельному стані. Підприємство першим в Україні почало виготовляти відповідну продукцію таким способом. Про це йдеться у пресрелізі комбінату, повідомляє портал PromPolitInform. «Профіль СВП-27, або так звана… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: