У Києві USD 40.50 EUR 39.80
UA | RU
Prompolitinform

ДТЕК почав управляти електромережами Києва за допомогою цифрової диспетчерської ADMS General Electric Digital

Релізи компаній 29.11.2021
Цифрова диспетчерська ДТЕК Київські електромережі ADMS General Electric ...(4)

ДТЕК Мережі впроваджує технологічні цифрові диспетчерські для управління інфраструктурою електромереж. У листопаді 2021 року програмний комплекс ADMS (Advanced Distribution Management System), лідера інноваційних рішень для енергетики General Electric Digital, почав працювати у Києві. У 2022-2025 роках його запустять ще у чотирьох регіонах України. За його допомогою ОСР «бачитимуть» і управлятимуть електромережою в режимі реального часу, а також швидше реагуватимуть на аварійні ситуації. Для частини клієнтів аварійні відключення будуть практично непомітними, оскільки система перемикатиме їх на резервні джерела живлення менш ніж за 1 хвилину. Про це інформує портал PrоmPolitInform  з посиланням на повідомлення департаменту з комунікацій ДТЕК Мережі.

Цифрова диспетчеризація дозволяє накопичувати величезний масив інформації про стан інфраструктури електромереж, оперативно її обробляти та допомагати диспетчерам приймати кращі рішення для швидкого відновлення електропостачання при аваріях. Система ADMS від General Electric Digital – один із найкращих програмних комплексів у світовій енергетиці. Система допомагає управляти електромережами таких європейських столиць, як Лондон, Мадрид та Брюссель. У листопаді 2021 року вона запрацювала в Києві в ОСР ДТЕК Київські електромережі. Це перший приклад застосування такого технологічного продукту для управління електромережою в Україні.

«ДТЕК Мережі першим запроваджує нові технології, створюючи інноваційну екосистему у роботі операторів системи розподілу. Першим ОСР ДТЕК Мережі, де почне працювати цифрова диспетчерська з ADMS від General Electric Digital, став ДТЕК Київські електромережі. Нова система запрацювала у Києві у листопаді 2021 року. На початку наступного року вона з’явиться на Дніпропетровщині, а до 2025 року у Київській, Донецькій та Одеській областях. ADMS – одне з найкращих світових рішень для трансформації українських мереж у Smart Grid», – каже Іван Гелюх, генеральний директор ДТЕК Мережі.

До впровадження ADMS компанія не мала можливості управляти електромережою в режимі реального часу та впроваджувати сучасні системи для проактивного інформування клієнтів через застарілі системи диспетчерського управління.

ADMS дозволила об’єднати 7 розрізнених диспетчерських пунктів ДТЕК Київські електромережі у 1 велику цифрову диспетчерську. Завдяки ній диспетчери можуть «бачити» електромережу в режимі реального часу та оперативно реагувати на нестандартні ситуації. Наприклад, під час аварії функція self-healing одразу перемикатиме частину клієнтів на резервне живлення менше ніж за 1 хвилину, тому відключення для них будуть непомітними.

Використання технології також означає для клієнтів скорочення термінів ліквідації аварій за рахунок швидкого виявлення конкретного місця аварії. До липня 2022 року клієнти також проактивно отримуватимуть push-сповіщення про аварійні роботи через чат-бот компанії.

У ДТЕК Мережі вважають, що ADMS від General Electric Digital відповідає новим завданням, які щохвилини доводиться вирішувати сучасним ОСР. Наприклад, ефективне управління мережею в умовах розподіленої генерації, коли одночасно працюють класичні електростанції (ТЕЦ, ГЕС, АЕС) та велика кількість «зеленої» генерації, як середньої, так і малої – просьюмерів, а також зростає кількість електрозаправок та електромобілів.

«З кожним днем управління електромережою стає дедалі складнішим. Причина – збільшення обсягів розподіленої генерації та розподілених енергоресурсів на всіх рівнях. При цьому надійність та безперебійність поставок у розподільчій мережі залишається пріоритетною. Такі завдання вирішує наше програмне забезпечення ADMS, пропонуючи нашим клієнтам найкращі рішення», – наголосив Джим Уолш, генеральний директор підрозділу програмного забезпечення для мереж General Electric Digital.

Впровадженню ADMS від General Electric Digital у кожному конкретному ОСР передує тривалий підготовчий період. Систему «вчать» розуміти особливості мереж конкретного оператора, а фахівців компаній готують працювати з новою системою. Це завжди синергія розробника та спеціалістів конкретного ОСР, яка, в результаті, дасть клієнтам кращу якість електропостачання, нові зручні сервіси та можливості.

Довідка

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов’язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.

У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.

У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

Інші матеріали розділу Релізи компаній

«ДТЕК Енерго» обігріє українських захисників. Компанія Ріната Ахметова почала виробництво польових печей для ЗСУ

Підприємства «ДТЕК Енерго» в Дніпропетровській області налагодили виробництво польових печей для військовослужбовців. Перші 60 штук незабаром відправлять на фронт. Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомила пресслужба компанії бізнесмена Ріната Ахметова. Печі компанія випускає на… Продовження…


SCM – генеральний партнер розробки Стратегії відродження Маріуполя

Інвестиційна група SCM вчора, 7 вересня, підписала меморандум з Маріупольською міською радою про створення проєктного офісу та старт проєкту розробки візії, місії, маніфесту, а згодом і плану відродження Маріуполя. Про це йдеться у пресрелізі компанії,… Продовження…


Російські окупанти планують запустити завод «Азот» у Сєвєродонецьку. Це може призвести до техногенної катастрофи

Російські окупаційні війська заявляють про плани запустити завод «Азот» у захопленому Сєвєродонецьку. Однак це може призвести до техногенної катастрофи через значні руйнування підприємства. Про це повідомляє група Group DF Дмитра Фірташа, якій належить завод «Азот», інформує портал… Продовження…


«Запоріжсталь» виводить з консервації обладнання та частково відновлює виробництво

Група «Метінвест» частково виводить «Запоріжсталь» з режиму гарячої консервації. Про це повідомляє пресслужба компанії, інформує портал PrоmPolitInform. Згідно з дорожньою картою з розконсервації виробництва, «Запоріжсталь» частково вивів із режиму гарячої консервації аглофабрику, запущено три з… Продовження…


Південний ГЗК в умовах воєнного часу повністю виконує план березня

Південний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівдГЗК, Дніпропетровська обл.) перебудувався на роботу в умовах воєнного часу та повністю виконує план березня з випуску залізорудного концентрату. Про це йдеться у прес-релізі «Метінвест-Медіа», повідомляє портал PrоmPolitInform. Згідно з інформацією компанії… Продовження…


«Інтерпайп» надаватиме послуги з демонтажу об’єктів. Зацікавлений у заготівлі металобрухту

Підприємство «Інтерпайп Втормет», що перероблює металобрухт та входить до української промислової компанії «Інтерпайп», планує збільшити заготівлю металобрухту як на власних потужностях, так і на об’єктах демонтажу та закуповувати брухт безпосередньо на металоутворюючих підприємствах. Про це… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2022
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: