У Києві USD 29.00 EUR 32.35
UA | RU
Prompolitinform

ДТЕК почав управляти електромережами Києва за допомогою цифрової диспетчерської ADMS General Electric Digital

Релізи компаній 29.11.2021
Цифрова диспетчерська ДТЕК Київські електромережі ADMS General Electric ...(4)

ДТЕК Мережі впроваджує технологічні цифрові диспетчерські для управління інфраструктурою електромереж. У листопаді 2021 року програмний комплекс ADMS (Advanced Distribution Management System), лідера інноваційних рішень для енергетики General Electric Digital, почав працювати у Києві. У 2022-2025 роках його запустять ще у чотирьох регіонах України. За його допомогою ОСР «бачитимуть» і управлятимуть електромережою в режимі реального часу, а також швидше реагуватимуть на аварійні ситуації. Для частини клієнтів аварійні відключення будуть практично непомітними, оскільки система перемикатиме їх на резервні джерела живлення менш ніж за 1 хвилину. Про це інформує портал PrоmPolitInform  з посиланням на повідомлення департаменту з комунікацій ДТЕК Мережі.

Цифрова диспетчеризація дозволяє накопичувати величезний масив інформації про стан інфраструктури електромереж, оперативно її обробляти та допомагати диспетчерам приймати кращі рішення для швидкого відновлення електропостачання при аваріях. Система ADMS від General Electric Digital – один із найкращих програмних комплексів у світовій енергетиці. Система допомагає управляти електромережами таких європейських столиць, як Лондон, Мадрид та Брюссель. У листопаді 2021 року вона запрацювала в Києві в ОСР ДТЕК Київські електромережі. Це перший приклад застосування такого технологічного продукту для управління електромережою в Україні.

«ДТЕК Мережі першим запроваджує нові технології, створюючи інноваційну екосистему у роботі операторів системи розподілу. Першим ОСР ДТЕК Мережі, де почне працювати цифрова диспетчерська з ADMS від General Electric Digital, став ДТЕК Київські електромережі. Нова система запрацювала у Києві у листопаді 2021 року. На початку наступного року вона з’явиться на Дніпропетровщині, а до 2025 року у Київській, Донецькій та Одеській областях. ADMS – одне з найкращих світових рішень для трансформації українських мереж у Smart Grid», – каже Іван Гелюх, генеральний директор ДТЕК Мережі.

До впровадження ADMS компанія не мала можливості управляти електромережою в режимі реального часу та впроваджувати сучасні системи для проактивного інформування клієнтів через застарілі системи диспетчерського управління.

ADMS дозволила об’єднати 7 розрізнених диспетчерських пунктів ДТЕК Київські електромережі у 1 велику цифрову диспетчерську. Завдяки ній диспетчери можуть «бачити» електромережу в режимі реального часу та оперативно реагувати на нестандартні ситуації. Наприклад, під час аварії функція self-healing одразу перемикатиме частину клієнтів на резервне живлення менше ніж за 1 хвилину, тому відключення для них будуть непомітними.

Використання технології також означає для клієнтів скорочення термінів ліквідації аварій за рахунок швидкого виявлення конкретного місця аварії. До липня 2022 року клієнти також проактивно отримуватимуть push-сповіщення про аварійні роботи через чат-бот компанії.

У ДТЕК Мережі вважають, що ADMS від General Electric Digital відповідає новим завданням, які щохвилини доводиться вирішувати сучасним ОСР. Наприклад, ефективне управління мережею в умовах розподіленої генерації, коли одночасно працюють класичні електростанції (ТЕЦ, ГЕС, АЕС) та велика кількість «зеленої» генерації, як середньої, так і малої – просьюмерів, а також зростає кількість електрозаправок та електромобілів.

«З кожним днем управління електромережою стає дедалі складнішим. Причина – збільшення обсягів розподіленої генерації та розподілених енергоресурсів на всіх рівнях. При цьому надійність та безперебійність поставок у розподільчій мережі залишається пріоритетною. Такі завдання вирішує наше програмне забезпечення ADMS, пропонуючи нашим клієнтам найкращі рішення», – наголосив Джим Уолш, генеральний директор підрозділу програмного забезпечення для мереж General Electric Digital.

Впровадженню ADMS від General Electric Digital у кожному конкретному ОСР передує тривалий підготовчий період. Систему «вчать» розуміти особливості мереж конкретного оператора, а фахівців компаній готують працювати з новою системою. Це завжди синергія розробника та спеціалістів конкретного ОСР, яка, в результаті, дасть клієнтам кращу якість електропостачання, нові зручні сервіси та можливості.

Довідка

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов’язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.

У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.

У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

Інші матеріали розділу Релізи компаній

Південний ГЗК у 2021 році вийшов на максимальну продуктивність і максимальний обсяг інвестицій

Південний гірничо-збагачувальний комбінат у 2021 році вийшов на  аксимальну продуктивність та інвестував у розвиток виробництва 5 млрд грн, що є максимальним показником за останні 10 років. Про це, йдеться в розміщеному на сайті комбінату повідомленні, заявив… Продовження…


Офіс генпрокурора заблокував усі рахунки «АрселорМіттал Кривий Ріг»

4 січня 2022 року Офіс генерального прокурора України спільно із Шевченківським судом Києва заблокували кошти на всіх рахунках «АрселорМіттал Кривий Ріг». Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомляє пресслужба компанії. «Представники Офісу генпрокурора звернулися до… Продовження…


«Метінвест» збільшив виплавку сталі на 13%

«Метінвест», найбільший український гірничо-металургійний холдинг, за підсумками січня-вересня поточного року збільшив виплавку сталі на 13% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 6,933 млн. тонн, чавуну – на 11%, до 7,056 млн. тонн, але… Продовження…


«Сентравіс» пройшов аудит компанії Buhlman на постачання труб для АЕС Європи

Про це повідомляє офіційна сторінка компанії у Facebook інформує портал PromPolitInform. Метою минулого аудиту була перевірка виробництва, а також системи контролю та якості матеріалів, які компанія постачає на атомні станції ЄС. За його підсумками було… Продовження…


Бренд Tork знає, як допомогти компаніям досягти цілей сталого розвитку

Tork запускає новий нетканий матеріал підвищеної міцності на біологічній основі Tork®, бренд компанії Essity, розширює свою лінійку продукції для роботи і прибирання на виробництві за допомогою нового нетканого матеріалу підвищеної міцності на біологічній основі. Нетканий… Продовження…


Україна має бути зацікавлена у збільшенні власного газовидобутку

Сприятлива цінова кон’юнктура, стабільні правила, відсутність нових податків та потрясінь – ключові умови для розвитку нафтогазовидобувної індустрії та збільшення обсягів видобування власного газу. На цьому акцентували увагу міжнародні та вітчизняні експерти під час дискусії на… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2022
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: