У Києві
UA | RU
Prompolitinform

ДТЕК почав управляти електромережами Києва за допомогою цифрової диспетчерської ADMS General Electric Digital

Релізи компаній 29.11.2021
Цифрова диспетчерська ДТЕК Київські електромережі ADMS General Electric ...(4)

ДТЕК Мережі впроваджує технологічні цифрові диспетчерські для управління інфраструктурою електромереж. У листопаді 2021 року програмний комплекс ADMS (Advanced Distribution Management System), лідера інноваційних рішень для енергетики General Electric Digital, почав працювати у Києві. У 2022-2025 роках його запустять ще у чотирьох регіонах України. За його допомогою ОСР «бачитимуть» і управлятимуть електромережою в режимі реального часу, а також швидше реагуватимуть на аварійні ситуації. Для частини клієнтів аварійні відключення будуть практично непомітними, оскільки система перемикатиме їх на резервні джерела живлення менш ніж за 1 хвилину. Про це інформує портал PrоmPolitInform  з посиланням на повідомлення департаменту з комунікацій ДТЕК Мережі.

Цифрова диспетчеризація дозволяє накопичувати величезний масив інформації про стан інфраструктури електромереж, оперативно її обробляти та допомагати диспетчерам приймати кращі рішення для швидкого відновлення електропостачання при аваріях. Система ADMS від General Electric Digital – один із найкращих програмних комплексів у світовій енергетиці. Система допомагає управляти електромережами таких європейських столиць, як Лондон, Мадрид та Брюссель. У листопаді 2021 року вона запрацювала в Києві в ОСР ДТЕК Київські електромережі. Це перший приклад застосування такого технологічного продукту для управління електромережою в Україні.

«ДТЕК Мережі першим запроваджує нові технології, створюючи інноваційну екосистему у роботі операторів системи розподілу. Першим ОСР ДТЕК Мережі, де почне працювати цифрова диспетчерська з ADMS від General Electric Digital, став ДТЕК Київські електромережі. Нова система запрацювала у Києві у листопаді 2021 року. На початку наступного року вона з’явиться на Дніпропетровщині, а до 2025 року у Київській, Донецькій та Одеській областях. ADMS – одне з найкращих світових рішень для трансформації українських мереж у Smart Grid», – каже Іван Гелюх, генеральний директор ДТЕК Мережі.

До впровадження ADMS компанія не мала можливості управляти електромережою в режимі реального часу та впроваджувати сучасні системи для проактивного інформування клієнтів через застарілі системи диспетчерського управління.

ADMS дозволила об’єднати 7 розрізнених диспетчерських пунктів ДТЕК Київські електромережі у 1 велику цифрову диспетчерську. Завдяки ній диспетчери можуть «бачити» електромережу в режимі реального часу та оперативно реагувати на нестандартні ситуації. Наприклад, під час аварії функція self-healing одразу перемикатиме частину клієнтів на резервне живлення менше ніж за 1 хвилину, тому відключення для них будуть непомітними.

Використання технології також означає для клієнтів скорочення термінів ліквідації аварій за рахунок швидкого виявлення конкретного місця аварії. До липня 2022 року клієнти також проактивно отримуватимуть push-сповіщення про аварійні роботи через чат-бот компанії.

У ДТЕК Мережі вважають, що ADMS від General Electric Digital відповідає новим завданням, які щохвилини доводиться вирішувати сучасним ОСР. Наприклад, ефективне управління мережею в умовах розподіленої генерації, коли одночасно працюють класичні електростанції (ТЕЦ, ГЕС, АЕС) та велика кількість «зеленої» генерації, як середньої, так і малої – просьюмерів, а також зростає кількість електрозаправок та електромобілів.

«З кожним днем управління електромережою стає дедалі складнішим. Причина – збільшення обсягів розподіленої генерації та розподілених енергоресурсів на всіх рівнях. При цьому надійність та безперебійність поставок у розподільчій мережі залишається пріоритетною. Такі завдання вирішує наше програмне забезпечення ADMS, пропонуючи нашим клієнтам найкращі рішення», – наголосив Джим Уолш, генеральний директор підрозділу програмного забезпечення для мереж General Electric Digital.

Впровадженню ADMS від General Electric Digital у кожному конкретному ОСР передує тривалий підготовчий період. Систему «вчать» розуміти особливості мереж конкретного оператора, а фахівців компаній готують працювати з новою системою. Це завжди синергія розробника та спеціалістів конкретного ОСР, яка, в результаті, дасть клієнтам кращу якість електропостачання, нові зручні сервіси та можливості.

Довідка

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов’язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.

У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.

У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

Інші матеріали розділу Релізи компаній

Фонд гарантування вкладів фізосіб продає активи банків на 2,9 мільярда гривень

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на поточному тижні виставляє на продаж активи 9 банків на 2,9 млрд грн. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляється в пресрелізі Фонда гарантирования. «Протягом поточного тижня (07 – 11… Продовження…


«Сталева мрія». «Метінвест» розглядає розвиток металургії та використання сталі основою оновлення України

Згідно з прес-релізом гірничо-металургійної групи «Метінвест», використання сталі у будівництві житла стане основою майбутнього відновлення країни після війни. Про це повідомляє портал PromPolitInform. При цьому наголошується з посиланням на дані уряду, що Росія пошкодила чи знищила… Продовження…


Запоріжсталь збільшила відвантаження прокату

Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» у січні-червні поточного року збільшив відвантаження прокату на 1,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 844,2 тис. тонн. Про це повідомляє Мінпром, інформує портал PromPolitInform. Згідно з інформацією підприємства,… Продовження…


Північний ГЗК збільшив кількість працюючих секцій на рудозбагачувальній фабриці №1

Північний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівнГЗК) збільшив кількість працюючих секцій на рудозбагачувальній фабриці (РЗФ) №1. Як передає портал PrоmPolitInform, про це йдеться в пресрелізі «Метінвест Кривий Ріг» на сторінці в Facebook. «На ПівнГЗК продовжують виконувати виробничі плани…. Продовження…


«Каметсталь» у березні відновила відвантаження доменного гранульованого шлаку

Металургійний комбінат «Каметсталь» у березні 2023 року відновив відвантаження доменного гранульованого шлаку вітчизняним та європейським споживачам. Як передає портал PrоmPolitInform, про це йдеться в пресрелізі на сторінці підприємства у Facebook. «Вторинний продукт металургійного виробництва – додатковий… Продовження…


ArcelorMittal за 2022 рік спрямував на допомогу Україні понад 380 млн грн

Кошти були виділені на підтримку сил оборони Кривого Рогу та гуманітарну допомогу Корпорація ArcelorMittal та «АрселорМіттал Кривий Ріг» від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року спрямували понад 380 млн грн на… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: