У Києві
UA | RU
Prompolitinform

В українців перевірять всі отримані з 1995 року доходи

Фінанси 14.12.2021
dolla111

Податкова амністія, яка триватиме з вересня 2021 року до серпня 2022, після свого завершення, дасть старт другому етапу легалізації доходів громадян. Після цього набудуть чинності непрямі методи оподаткування, за допомогою яких змусять легалізувати свої доходи усіх, хто не захотів скористатися податковою амністією. При цьому доходи і витрати громадян перевірять за останні чверть століття. Про це, повідомляє Today.ua, розповів в інтерв’ю одному з українських видань голова Мінфіну Сергій Марченко, передає портал PrоmPolitInform.

«Всі повинні розуміти – за декларуванням повинні відразу слідувати непрямі методи оподаткування. Ми зараз розробляємо відповідний законопроект, у нас уже фактично є готовий концепт. Я думаю, що найближчим часом ми будемо готові його обговорювати», – попередив співгромадян головний фінансист країни.

За словами чиновника, сьогодні в усіх громадян, які відчувають хисткий ґрунт під своїми фінансами, є можливість їх задекларувати, сплатити по 5% з усіх «лівих» доходів та спокійно гріти боки на Мальдівах.Однак поки що за три повні місяці, які минули зі старту податкової амністії, громадяни задекларували лише чверть мільярда гривень. Це дуже мала частина того, що українцям вдалося сховати від податків.

Багато хто, очевидно, розраховує перечекати смутні часи, сподіваючись, що до влади знову прийдуть «свої», і зупинять податкову амністію. Проте глава Мінфіну заявляє, що зворотного шляху не буде, і громадянам все одно доведеться сплатити податки із несправедливо нажитого. Щоправда, після закінчення терміну податкової амністії набудуть чинності зовсім інші відсотки оподаткування: 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

Сергій Марченко розповів, як працюватиме система непрямих методів оподаткування

По завершенню податкової амністії податківці розпочнуть перевірку задекларованих доходів і витрат деяких громадян. Перевірка відбуватиметься повністю в автоматичному режимі.

За величиною податків, сплачених з 1995 року до сьогодні, оцінять передбачувану величину доходів. Потім їх підсумовують та зіставлять з інформацією про великі покупки. Наприклад, із вартістю придбаних об’єктів нерухомості.

«Якщо ця людина амністувала і задекларувала ще доходи, це підсумовується, і потім до такої людини або є питання, або їх немає. Я думаю, більшою частиною питань не буде», – розповів Сергій Марченко.

При цьому власнику немотивованих доходів просто нарахують податок на ці доходи. Причому податок нараховуватимуть не на всю суму великої покупки, а на різницю між вартістю покупки і тими доходами, що були задекларовані.

Ну, а тим, хто взагалі протягом багатьох років не показував жодних доходів, але при цьому зумів обзавестися купою дорогої нерухомості та елітних транспортних засобів, доведеться сплатити податок із вартості всього, що «нажите непосильною працею».

«Умовно кажучи, якщо існує факт купівлі великого об’єкта нерухомості, при цьому задекларованих доходів немає, і амністію людина не проходила, тобто вона не показала своїх реальних доходів, з яких чомусь не були сплачені податки… Наслідком цього буде те, що податкова має донарахувати суму несплачених податків», – роз’яснив глава Мінфіну.

Він також уточнив: податкова має інформацію про всі великі покупки громадян. Тому приховати щось не вдасться.

Інші матеріали розділу Фінанси

Україна отримала $1,5 млрд від Японії та Британії. Березень – рекордний за обсягом фіндопомоги – Мінфін

Україна в п’ятницю, 29 березня, отримала $1,5 млрд на підтримку розвитку (Development Policy Loan, DPL) від Японії та Великої Британії через механізм Світового банку. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів, інформує портал PromPolitInform. Кредит виділили під гарантії Японії… Продовження…


Україна отримала четвертий транш МВФ

Україна у вівторок, 26 березня, отримала четвертий транш від Міжнародного валютного фонду у рамках програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Його розмір становить $880 млн, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform  “Кошти допоможуть покрити пріоритетні бюджетні видатки та підтримувати… Продовження…


«Ощадбанк» продовжить термін дії платіжних карток до вересня

Ощадбанк оголосив про продовження дії усіх виданих ним платіжних карток до 30 вересня 2024 року. Це також стосується карток, виданих для внутрішньо переміщених осіб. Про це, інформує 24 канал, повідомили в банку, передає портал PromPolitInform…. Продовження…


Мінфін розмістив військових облігацій на 10,5 млрд гривень та $150 млн

Міністерство фінансів 19 березня розмістило військових облігацій на 10,5 млрд гривень та 150 млн доларів. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну, передає портал PromPolitInform. Розміщені папери з терміном обігу 1 рік на 3 018 млн… Продовження…


Україна отримала перший транш 4,5 млрд євро за новою програмою фінансової допомоги Євросоюзу

Європейська комісія у середу, 20 березня, перерахувала Україні перший транш макрофінансової допомоги за новою програмою підтримки. Його розмір становить 4,5 млрд євро, повідомила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн на брифінгу в Брюсселі, інформує портал PromPolitInform. Ці гроші… Продовження…


Які галузі платять найбільше податків до бюджету — податкова

Галузь фінансової та страхової діяльності за перші два місяці 2024 року збільшила рівень надходжень до бюджетів усіх рівнів у 12 разів порівняно з аналогічним періодом 2023-го. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби України, інформує портал PromPolitInform…. Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: