Корпорація Microsoft виявила шкідливе програмне забезпечення на кількох українських сайтах, що належать державним установам та організаціям. Про це інформує НВ з посиланням на повідомлення Центру аналізу загроз Microsoft Threat Intelligence Center (MSTIC), передає портал PrоmPolitInform.
Так, у повідомленні Центру йдеться, що ПЗ «виглядає як вірус-вимагач, але без механізму стягнення викупу», і використовується, щоб порушити роботу атакованих систем, а не для вимоги виплат.
Такі віруси можуть активуватись згодом, коли їх приведуть у дію хакери.
Фахівці Microsoft зафіксували ознаки кібератак у десятках систем, які охоплюють кілька державних, некомерційних та інформаційно-технологічних організацій, що базуються в Україні. Жертвами шкідливих програм стали також сайти, пов’язані з критичними відгалуженнями влади, зокрема з медичною службою.
Кількість атакованих сайтів може зрости, оскільки розслідування продовжується.
За даними Microsoft, уперше ознаки кібератак з’явилися 13 січня.
Дата збігається з початком кібератак, коли перестали працювати десятки українських урядових сайтів, зокрема міністерств закордонних справ, охорони здоров’я, Державної служби з надзвичайних ситуацій та сайт державного сервісу Дія.
За даними Держспецзв’язку, постраждали близько 70 сайтів держорганів регіонального та загальнонаціонального рівня.
У Службі безпеки України заявили, що є окремі ознаки причетності до інциденту груп хакерів, пов’язаних зі спецслужбами РФ.
Інші матеріали розділу Зв'язок та IT
Військовослужбовців ЗСУ та мирних жителів, що проживають у прифронтових зонах, попередили, що противник почав застосовувати нові дрони-вбивці. Про це написав журналіст Андрій Цаплієнко у Телеграмі, передає портал PrоmPolitInform. «Я прошу дуже серйозно поставитись до цієї інформації… Продовження…
Відтепер бізнес може отримати гранти на підтримку в розмірі 4 тисяч євро через портал «Дія». Про це повідомив голова Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров, інформує портал PrоmPolitInform. За словами міністра, грантовий фонд розрахований на «підтримку 300… Продовження…
У Держспецзвʼязку заявляють, що Росія постійно намагається приєднати українські інтернет-мережі до власної, підконтрольної спецслужбам системи, щоб заблокувати доступ до українських ресурсів і повністю контролювати дії українців у мережі. Про це відомство повідомляє у Телеграмі, інформує… Продовження…
Окупанти можуть увімкнути «паралельну» переадресацію – виклик може йти до абонента та на чужий номер Нажаль, нині окупанти мають доступ до стільникового обладнання на тимчасово окупованій території України. Тому ворог може втручатися у роботу мобільного зв’язку…. Продовження…
Провідний польський оператор ТВ та радіо Emitel безкоштовно передасть Україні телевізійне та радіомовне обладнання. Про це йдеться у повідомленні Держспецзв’язку, передає портал PrоmPolitInform. Угода про постачання першої партії вже підписана представниками концерну та польської компанії. «У війні,… Продовження…
Російський федеральний орган – федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій та масових комунікацій (розкомнагляд) – звітував про «досягнення» на ниві запобігання доступу населення Росії до правдивої інформації про війну, абсолютно невиправдано розв’язану… Продовження…