Підприємства об’єднання «Укртрубопром» за підсумками 2021 року збільшили виробництво на 32,6%, до 710,5 тис. т. Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомляє пресслужба об’єднання.
Заводи «Інтерпайп Ніко Тьюб» та «Трубосталь» збільшили випуск продукції у 2 рази та на 14,7% відповідно. Водночас, «Сентравіс» скоротив виробництво нержавіючих труб на 2,2%, «Інтерпайп НМТЗ» – електрозварювальних труб на 24,3%.
У грудні 2021 року підприємства «Укртрубопрому» збільшили виробництво на 55,8% у річному порівнянні, до 65,8 тис. т. Приріст порівняно з попереднім місяцем становив 0,9%.
«Ситуація на зовнішніх ринках протягом усього минулого року була сприятливою для українських виробників труб. Головним чином йдеться про продукцію нафтогазового сортаменту. Високі ціни на вуглеводні формували активний попит на OCTG із боку енергетичних компаній. При цьому попит на лінійні труби протягом року залишався стабільним завдяки підвищеній активності в будівельному секторі. Виробництво труб машинобудівного сортаменту також збільшилося завдяки відкладеному посткоронавірусному попиту з боку споживачів», – зазначив генеральний директор «Укртрубопрому» Георгій Польський
За його словами, падіння виробництва у виробників зварних труб пов’язане із провальним першим півріччям, коли надвисокі ціни на штрипс робили виробництво «зварювання» економічно недоцільним. Проте у другій половині року вдалося частково компенсувати цей спад.
Також у 2021 році для виробників безшовних труб загострилася проблема нестачі металобрухту як основної сировини. «Укртрубопром» закликав органи влади запровадити тимчасовий мораторій на експорт брухту, але ситуацію вдалося нормалізувати лише у грудні, після підвищення експортного мита на металобрухт.
«Водночас із 4 кварталу в українських трубників з’явився новий виклик. Аномально високі ціни на природний газ призвели до того, що випуск труб певного сортаменту втратив економічну доцільність. Очікується, що цей ризик для галузі збережеться протягом 2022 року», – прогнозує Польський.
Також, додав він, українські трубні заводи 2021 року продовжували працювати в умовах жорсткого протекціонізму.
Інші матеріали розділу Промисловість
У рамках програми релокації вже 510 українських підприємств перемістили свої потужності із областей, де тривають бойові дії. Про це повідомляє Міністерство економіки України, інформує портал PrоmPolitInform. «У рамках програми релокації вже 510 українських підприємств перемістили свої потужності… Продовження…
Одна з головних бюджетноутворюючих галузей української економіки – металургія, – змушена скорочувати виробництво через військові дії, що негативно позначається на економічному стані всієї країни. Про це пише Сегодня.ua посилаючись на агентство France24 , інформує портал PrоmPolitInform. «Скорочення виробництва… Продовження…
Акцент у виробництві робиться на випуску труб для приладобудування та автомобілебудування Компанія «Сентравіс», один із найбільших у Європі постачальників нержавіючих труб, відзначає зростання випуску труб після покращення постачання заготовки. Про це, інформує GMKcenter, компанія заявила… Продовження…
Російські загарбники відомі мародерством на окупованих територіях: вивозять на територію РФ не лише зерно і техніку, а вже й олію Тепер жертвою мародерів став Пологівський олійноекстракційний завод. Військові «другої армії» світу вивозять з заводу продукцію… Продовження…
Радник голови ОП Олексій Арестович заявив, що російські окупанти майже знищили військову промисловість України. Про це, повідомляє Укррудпром, він сказав у відео про необхідність переговорів між країнами, інформує портал PrоmPolitInform. «Велика війна, військова агресія та… Продовження…
Колектив Держпідприємства «Антонов» озвучив ініціативу заснувати Міжнародний фонд відродження транспортного літака Ан-225 «Мрія». Повідомлення про це розміщено у Facebook підприємства, інформує портал PrоmPolitInform. «Незважаючи на лихоліття, колектив ДП «АНТОНОВ» з рішучістю вважає за необхідне не… Продовження…