Фіксація тарифів ЖКП на фоні різкого подорожчання вартості газу у світі призвела до накопичення значних розривів між цінами для населення та бізнесу. Це може зумовити коригування тарифів для населення до ринково обґрунтованих рівнів у майбутньому. Про це йдеться у звіті Національного банку України, повідомляє портал PrоmPolitInform.
«Водночас враховуючи очікувану знижувальну корекцію цін на європейський газ у 2022 році та соціальну значущість ЖКП, приведення більшості тарифів до імпортного паритету, ймовірно, буде поступовим і триватиме кілька років», – зазначається у звіті.
Ціни на пальне, як повідомляють в НБУ, протягом всього 2021 року підвищувалися через подорожчання нафти у світі. Водночас, регулювання максимальної торгової націнки на окремі види палива з травня, корекція цін на світових ринках наприкінці року та зміцнення гривні протягом більшої частини року стримували подорожчання палива.
«Надалі темпи зростання цін на пальне значно знизяться завдяки стабілізації світових цін на нафту та нижчій волатильності курсу гривні. Це, у свою чергу, гальмуватиме зростання собівартості інших компонентів споживчої інфляції, зокрема транспортних послуг», – прогнозують у НБУ.
Інші матеріали розділу Прогнози
Бізнес України за підсумками листопада погіршив оцінки своєї ділової активності. Щомісячний індекс очікувань ділової активності склав 47,2 порівняно з 49,4 у жовтні, що є нижчим за нейтральний рівень (50 пунктів). Як передає портал PromPolitInform, про… Продовження…
У Міненерго планують змінити порядок застосування графіків стабілізаційних відключень світла. З 2025 року всі області можуть поділити на декілька зон. Про це РБК-Україна повідомили кілька джерел в енергетичній галузі, передає портал PromPolitInform. Проблеми з енергопостачанням в… Продовження…
На думку ексголовкома, на сьогодні ключову роль у цьому протистоянні відіграватиме штучний інтелект Колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що у військовій історії не було нічого революційного, окрім еволюційних змін, що стимулюють науково-технічний прогрес. Про це інформує… Продовження…
НБУ закладає у прогнози ймовірність нових податкових ініціатив, таких як підвищення ПДВ Національний банк України (НБУ) у жовтневому Інфляційному звіті 2024 року надав оцінки щодо податкової політики, що може суттєво вплинути на інфляцію в країні. Підвищення податків… Продовження…
Страхування авіаційних перевезень є необхідною умовою для відкриття аеропростору над Україною. До кінця січня 2025 року до шести авіакомпаній можуть відновити авіасполучення в одному з аеропортів України. Про це, інформує УНІАН, повідомив старший партнер компанії Marsh… Продовження…
Міжнародний валютний фонд в новому прогнозі відсунув на рік термін завершення інтенсивних бойових дій. Там пояснили, що очікується, що війна триватиме протягом наступного року. Про це інформує 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform. У прогнозі Міжнародного валютного… Продовження…