У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Нарешті маємо «Гарпун». До Одеси прибули британські протикорабельні ракети

Новини 08.04.2022
гарпун

Великобританія доставила в Україну протикорабельні ракети «Гарпун» (Harpoon) американського виробництва. Про це інформує Останній Бастіон, передає портал PrоmPolitInform.

3-го квітня британська газета The Times писала, що прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив міністрам про бажання закупити та поставити в Україну протикорабельні ракети для захисту Одеси.

AGM/RGM/UGM-84 «Гарпун» — американська протикорабельна ракета, одна з найпоширеніших у світі. Розроблена та випускалася компанією McDonnell Douglas, в даний час випуском займається Boeing Defense, Space & Security. У 2004 році виробником була поставлена 7-тисячна ракета з моменту введення її в експлуатацію в 1977 році. На її основі була створена ракета для враження наземних цілей AGM-84E SLAM.

«Гарпун» має активну радіолокаційну систему самонаведення та наднизьку траєкторію польоту. Для запуску ракети можуть використовуватися наступні платформи:

літаки (AGM-84, варіант без твердопаливного прискорювача),

надводні кораблі (RGM-84, варіант з твердопаливним прискорювачем, який від’єднується в польоті після вироблення пального),

підводні човни (UGM-84, варіант з твердопаливним прискорювачем та упаковкою в спеціальний контейнер, що дозволяє підводний пуск через торпедний апарат),

берегові пускові установки (варіанти ракети з твердопаливним прискорювачем).

«Гарпун» є універсальною протикорабельною ракетою, яка може застосовуватися надводними кораблями, підводними човнами та літальними апаратами. Можливість польоту на наднизькій висоті, активна радіолокаційна головка самонаведення та потужна боєголовка роблять «Гарпун» ефективною зброєю проти надводних цілей.

Існує два варіанти застосування ПКР: пуск по пеленгу та дальності та пуск по дальності. Перший режим застосовується, якщо відоме місце знаходження корабля, при цьому включення радіолокаційної головки самонаведення відбувається на заключному етапі польоту. Такий спосіб дозволяє ракеті довший час залишатися непоміченим для систем ППО/ПРО ворожого корабля. Другий варіант застосовується тоді, коли невідомо точне місце знаходження цілі. В цьому випадку ракета запускається в напрямку ймовірного перебування цілі, а головка самонаведення активізується на початковому етапі польоту і самостійно здійснює пошук цілі. Але в такому випадку противник може виявити випущену по ньому ракету значно раніше, ніж в першому варіанті. Якщо ціль не буде знайдена, ракеті може бути віддана команда на самоліквідацію.

Інші матеріали розділу Новини

Європарламент назвав «вибори» в РФ фарсом. ЄС не має визнавати Путіна легітимним президентом

Члени Євросоюзу та міжнародна спільнота не повинні визнавати результати “виборів” у Росії, на яких диктатор Володимир Путін став “переможцем”. Про це повідомляється на сторінці Європейського парламенту, інформує портал PromPolitInform. Причиною цього став той факт, що росіяни проводили ці… Продовження…


Вперше з початку війни у порт Одеси зайшов «справжній» контейнеровоз з Китаю 

До одного з терміналів Одеси пришвартувався контейнеровоз “Pros Hope”, який без зупинок приплив із Китаю 21 квітня. Таке судно зайшло в українську гавань уперше з початку повномасштабної війни. Про це повідомляє видання “Думська”, інформує портал PromPolitInform. Зазначається, що раніше контейнери з вантажами… Продовження…


У МЗС відповіли на найпоширеніші питання щодо обмеження консульських послуг за кордоном

Міністерство закордонних справ оприлюднило роз’яснення щодо обмежень на надання консульських послуг військовозобов’язаним українцям, які перебувають за кордоном. Як повідомляє «Слово і Діло», заява була опублікована на сайті відомства, інформує портал PromPolitInform. Там зазначили, що рішення пов’язане із необхідністю внесення… Продовження…


США оголосили новий пакет військової допомоги Україні: що ЗСУ отримають найближчим часом

США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 1 млрд доларів Міністерство оборони США 24 квітня оголосило про виділення нового пакету військової допомоги Україні загальною вартістю 1 мільярд доларів. Це сталося після довгої перерви. Про це,… Продовження…


Міноборони створило Офіс підтримки коаліцій для управління військовою допомогою

Міністерство оборони України створило Офіс підтримки коаліцій для забезпечення стійкого та системного управління військовою допомогою, яку надають країни-партнерки. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України, інформує портал PromPolitInform. Формат коаліцій спроможностей створили у 2023 році для ефективнішого надання… Продовження…


Грузія продовжила термін безвізового перебування у країні для громадян України

Уряд Грузії продовжив термін перебування в країні громадян України без візи до трьох років. Про це повідомляє уряд Грузії, інформує портал PromPolitInform. «Громадяни України мають право в’їжджати в Грузію без візи і перебувати там протягом повних 3 років»,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: