У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Вакансії на українському ринку праці: кого шукають, на скільки впали зарплати

Зарплати і пенсії 15.04.2022
2019_04_26_vakant_1-e1556267407624

Ринок праці в Україні з початку війни зазнав кардинальних змін. Якщо до війни у відносинах роботодавців і шукачів роботи спостерігався паритет, то зараз на ринку встановилась повна диктатура роботодавців. Адже кількість вакансій в перші дні війни скоротилась у 25 разів, а безробітних відразу стало набагато більше. Про це інформує Finance.ua з посиланням на дані порталу work.ua, повідомляє портал PrоmPolitInform.

Якщо брати статистику за 2021 рік і перші три місяці 2022 року, то найбільша кількість вакансій на work.ua спостерігалась 30 вересня 2021 року — 119 615. Згодом кількість вакансій почала зменшувались, і на початок 2022 вона вже становила 69 835. А 23 лютого на Work.ua було розміщено 99 392 пропозиції.

Статистика вакансій різко обрушилась у перші два тижні війни. Їхня кількість скоротилась до 4 тисяч, які були зафіксовані 7 березня. Але відтоді ринок праці почав потроху оживати і 30 березня на сайті було вже 9 415 вакансій. Проте до колишньої пропозиції ще дуже далеко.

У цьому немає нічого дивного. Адже близько 30% підприємств в Україні або зовсім припинили, або на певний час призупинили свою діяльність. Таким чином, відбулось одночасне вивільнення велетенської кількості працездатного населення.

Через закриття підприємств на ринку праці різко скоротились вакансії, яких завжди було багато: продавців-консультантів, швачок, фахівців робітничих професій. Але при цьому є декілька галузей, де попит на спеціалістів майже не впав. Зокрема, як і раніше, шукають працівників у медичну і фармацевтичну галузь, у сільське господарство й агробізнес, а також в IT-галузь.

Які зарплати хочуть шукачі роботи, та що їм обіцяють роботодавці

Бажані зарплати, які вказують у своїх резюме претенденти на вакансію, від початку війни не зазнали великих змін. Станом на 22 лютого в середньому був запит на 15 174 гривні, а на 1 березня він навіть трохи зріс – до 15 870 гривень. Щоправда, на 29 березня шукачі роботи вже були згодні на трохи меншу зарплату – 15 567. Але то, радше, ситуативні коливання, а не закономірні.

А от щодо зарплат, які вказані у вакансіях, то тут війна принесла відчутні зміни.

Станом на 22 лютого пропозиція середньої зарплати становила 14 568 гривень. І в перші два тижні війни цей показник навіть трохи зріс. Так, 8 березня він становив 15 035 гривень. А от на 29 березня він знизився аж до 13 736 гривень, тобто на цілих 11%.

При цьому найвищі зарплати зараз пропонують у Києві – 20 000, Одесі – 18 000 та Львові – 15 000 гривень.

Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії

З 1 квітня зміняться виплати для пенсіонерів, які працюють

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк розповів, що з 1 квітня пенсіонери, які працюють, отримуватимуть більші виплати. Про це, пише Finance.ua, інформує Верховна Рада України, повідомляє портал… Продовження…


Пенсії для чорнобильців: ПФУ пояснив, які виплати у 2024 році

Держава надає особам, що постраждали в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, пенсії по інвалідності. Розмір цих виплат визначається на основі низки критеріїв. Про це інформує 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform. Який розмір пенсії Відтак, згідно… Продовження…


Українським пенсіонерам мають додатково виплатити 66 мільярдів гривень. Хто і за що отримає гроші

Бюджет Пенсійного фонду України мають намір поповнити додатковою сумою, яка необхідна для виконання судових рішень, що стосуються компенсації невиплачених пенсій. За цими рішеннями українцям, які виграли суди, мають виплатити 66 мільярдів гривень. Як повідомляє портал… Продовження…


Для роботодавців зросли штрафи за незадекларовану працю

Згідно з українським законодавством, роботодавці повинні укладати трудові договори з працівниками та сплачувати за кожного з них податки. Якщо цього не притримуватися, можуть нарахувати штраф за незадекларовану працю, який у 2024 році зріс. Про це,… Продовження…


Заробіток військових складається з 18 різних виплат: перелік

Українські військовослужбовці щомісяця отримують грошове забезпечення, яке складається з цілого ряду різних виплат, від чого й залежить кінцева сума Кожен військовий в Україні щомісяця отримує виплати. Вони складаються з основних видів (посадовий оклад, надбавка за вислугу років… Продовження…


«Для мотивації бійців». Олександр Сирський запропонував підвищити доплату бійцям ЗСУ до 200 тис. грн

Не дивлячись на дефіцит бюджету, військовослужбовцям на передових позиціях фронту можливо в два рази підняти виплату «бойових». Про це в інтерв’ю «Телеграфу» повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» Руслан Горбенко, інформує портал PromPolitInform. За… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: