У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Виплати за погашеннями ОВДП перевищили запозичення на 43,7 млрд грн

Фінанси 15.08.2022
7-5

Виплати за погашеннями внутрішніх боргових інструментів перевищили запозичення на аукціонах із продажу облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) на 43,7 млрд грн. Про це повідомляє Національний банк України, інформує портал PrоmPolitInform.

З початку повномасштабної війни уряд спрямував на погашення ОВДП понад 130 млрд грн, близько $1,5 млрд та 168 млн євро. Водночас від розміщення нових боргових інструментів на внутрішньому ринку вдалося залучити майже 100 млрд грн, $908,7 млн та 384,3 млн євро.

Ще в липні цього року обсяг отриманих урядом коштів на аукціонах із продажу ОВДП перевищував суму погашень на 34,1 млрд грн, однак надалі сальдо внутрішніх боргових операцій уряду стало від’ємним. Зокрема:

у квітні суми погашень внутрішніх боргових інструментів на 2,85 млрд грн перевищували розмір запозичень на аукціонах із продажу ОВДП;

у травні – на 411 млн грн;

у червні – на 20,997 млрд грн;

з початку серпня – 13 011,9 млн грн.

Нацбанк додає, що на минулому аукціоні з продажу військових облігацій ставки за ОВДП, які розміщуються на 6 місяців, зросли до 12%. Тим часом ставки за гривневими ОВДП, що розміщуються на 12 та 14 місяців, підвищили до 14% та 16% відповідно.

Без змін залишилася доходність від тримісячних гривневих облігацій – на рівні 9,5%.

Стосовно доларових облігацій, ставки за тримісячними цінними паперами підняли до 3,5%, шестимісячних до 4% та річних – до 4,5%. Водночас ставки за ОВДП, номіновані у євро, вирішили залишити на рівні 2,5% для всіх термінів погашення.

Інші матеріали розділу Фінанси

Які галузі платять найбільше податків до бюджету — податкова

Галузь фінансової та страхової діяльності за перші два місяці 2024 року збільшила рівень надходжень до бюджетів усіх рівнів у 12 разів порівняно з аналогічним періодом 2023-го. Про це повідомляє пресслужба Державної податкової служби України, інформує портал PromPolitInform…. Продовження…


Посли ЄС погодили виділення €5 мільярдів для військової підтримки України

Комітет постійних представників ЄС на рівні послів затвердив додаткове фінансування для Європейського фонду миру в обсязі 5 мільярдів євро протягом поточного року. Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Бельгійське головуванням в Раді ЄС в соцмережі Х, інформує… Продовження…


Нацбанк несподівано змінив облікову ставку

Сьогодні, у четвер, 14 березня, відбулося чергове засідання Правління Національного банку України з питань монетарної політики. На ньому було ухвалено рішення знизити облікову ставку НБУ на 0,5%, з 15 до 14,5% річних з 15 березня… Продовження…


Банки мають намір обмежити карткові перекази деяких українців

Нацбанк опрацьовує проєкт щодо обмеження карткових переказів та запровадження граничних лімітів переказу готівки через термінали самообслуговування. Про це повідомляє Технофан, інформує портал PromPolitInform. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило… Продовження…


Аудитори торік попередили зловживань майже на 20 мільярдів гривень

За результатами перевірок у 2023 році Державній аудиторській службі вдалося попередити бюджетних фінансових втрат майже на 20 млрд грн. Про це повідомила пресслужба ДАСУ, передає портал PromPolitInform. «За результатами 12,2 тис. моніторингів закупівель (а це… Продовження…


Підвищення податків, скорочення витрат, приватизація, – Роксолана Підласа про пошук коштів для фінансування бюджету

За словами голови бюджетного комітету ВРУ, Київ активно шукає шляхи для фінансування. Голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа у розмові із «Financial Times» розповіла про пошук коштів для фінансування бюджету. За її словами, Уряд веде переговори… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: