У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Необхідно прискорити будівництво зерносховищ на кордонах з ЄС

Промисловість 31.08.2022
ya-17332

Українським виробникам не вистачить потужностей для зберігання нового врожаю. Потрібно прискорити транспортування зернових до кордонів із ЄС та задіяти тимчасові та вільні елеваторні потужності в сусідніх державах. На цьому, пише AgroPortal, наголошують в Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП), повідомляє портал PrоmPolitInform.

«Безумовно, відкриття морських портів для експорту українського зерна — значне досягнення України за допомоги ООН та інших міжнародних партнерів… Це дасть додаткових $600 млн», — зазначили в УСПП.

Експерти пояснюють, що обсяги перевалки значно нижчі очікуваних: в середньому 1 млн т/місяць, при тому, що запаси 2021 р. складали 20 млн т + 67 млн т олійних і зернових очікувано зберуть цьогоріч. Зернова угода розрахована на 120 днів. Бути на 100% упевненими, що вона буде продовжена, не можна, тому експорт потрібно максимально нарощувати.

«Через проблеми із логістикою та безпекою (обидві — наслідок війни рф проти України) більшість контрактів українських аграріїв нині спотові. Тобто отримання коштів після надання товару. Така ситуація значно обмежує фінансові можливості аграріїв. За оцінками профільних асоціацій, третина з них (30%) не будуть здійснювати озиму посівну», — говорять в асоціації.

Побудова тимчасових терміналів на кордонах з ЄС з необхідними для зберігання умовами дасть змогу повернутися до контрактної (ф’ючерсної) торгівлі, знизить логістичний тиск на галузь, підкреслюють в УСПП.

Крім того, на думку експертів, необхідно розширювати державні програми розвитку тваринництва, завантаження силосних заводів, переробку в агросекторі. Оскільки однією з ключових проблем залишатиметься нестача фінансів, такі програми повинні координуватися Кабміном спільно із Нацбанком, що означає погоджену політику кредитування. Це ж стосується і страхування від нестачі/зависоких цін на газ для промисловості, з якими остання, скоріше за все, стикнеться із початком зимового сезону.

«Закупівлі в Держрезерв, побудова тимчасових модулів для зберігання, закупівля силосних рукавів в українського виробника і їх використання, переробка, а також вирішення логістичних проблем експортерів — ось ключові пункти плану дій уряду в агросфері», — переконані в УСПП.

Інші матеріали розділу Промисловість

Дістанемо до будь-якого лігва ворога. Україна розпочала виробництво ракет з дальністю понад 640 км

Україна розгорнула виробництво ракет з дальністю понад 640 кілометрів. Про це, інформує «Ми – Україна»,  розповів міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишин в інтерв’ю The Washington Post, повідомляє портал PromPolitInform. Окрім цього, наша держава почала розробляти… Продовження…


Німецький концерн Rheinmetall планує побудувати в Україні щонайменше 4 збройові заводи

Гендиректор німецького Rheinmetall Армін Паппергер у четвер, 14 березня, заявив, що концерн планує побудувати щонайменше чотири збройові заводи в Україні. Як пише Еспресо, про це інформує Le Monde, повідомляє портал PromPolitInform. Вказано, що йдеться про будівництво… Продовження…


В Україні налагодили виробництво аналогів американських M113, MaxxPro і Humvee

В Україні під час повномасштабної війни налагодили виробництво аналогів американських бронемашин M113, MaxxPro і Humvee. Вони вже використовуються в бойових умовах. Про це, інформує NV, розповів в ефірі телемарафону у неділю, 3 березня, представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, передає… Продовження…


ЗСУ отримали 46 нових видів озброєння українського виробництва з початку року, – Міністерство оборони

ЗСУ за перші два місяці 2024 року отримали 46 зразків озброєння та військової техніки, які розроблені та виготовлені в Україні. Про це, передає Міноборони,  повідомив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, інформує портал PromPolitInform. «За перші… Продовження…


На Одещині аграрії розпочали весняну посівну

Аграрії Одещини вже розпочали третю весняну посівну в умовах збройної агресії рф. Відповідно до структури посівних площ під урожай 2024 року необхідно посіяти 789,4 тис. га ярих сільськогосподарських культур. Як передає портал PromPolitInform, про це… Продовження…


У Мінекономіки прокоментували розвиток ВПК: Умовно, продати 1000 «Стугон» – купити F-16

Якщо партнери надаватимуть фінансову підтримку бюджету та залученню інвестицій, Україні слід розвивати ВПК усередині країни, заявив Денис Шемякін Україна може почати продавати певні види озброєнь власного виробництва на зовнішні ринки, якщо якоїсь категорії товарів буде… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: