Паливна деревина в Україні через війну і попит в Євросоюзі подорожчала цього року вдвічі. При цьому лісові господарства заготовили дров вдвічі менше потреби. Уряд допомагає українцям пережити зиму, надаючи деяким з них безкоштовну деревину. Про це пише Today.ua, повідомляє портал PrоmPolitInform.
Для цього запроваджено кілька державних програм. Зокрема, було організовано доставку безкоштовної паливної деревини в райони восьми прифронтових областей: Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської та Чернігівської.
Допомога передбачена в першу чергу найбільш вразливим категоріям населення: людям похилого віку, багатодітним родинам та громадянам з інвалідністю.
На закупівлю та доставку дров для населення уряд виділив для місцевих адміністрацій 563 млн грн. Також було запущено державний онлайн-магазин дров «ДроваЄ». Через нього можна замовляти дрова безпосередньо у державних лісгоспів. Авторизуватись у додатку «ДроваЄ» можна через ДІЯ або банк-ID.На опалювальний сезон одна фізособа може замовити не більше 15 м3 дров.
Є послуга доставки, проте вона доступна далеко не у кожному лісгоспі. Наприклад, якщо замовляти дрова з доставкою на лівий берег Києва, найближчий лісгосп, що пропонує послугу транспортування до клієнта знаходиться за 350 км. В той же час «Бориспільське лісове господарство» чи «Київське лісове господарство» за 15-17 км пропонують лише не колоті дрова на умовах самовивозу за 680 грн/м3 та 1140 грн/ м3 відповідно. Також дрова можна придбати особисто в будь-якому з існуючих лісництв. Людина з паспортом може звернутися у лісництво, написати заяву і купити дрова.
Причини різкого подорожчання дров цього року не лише у недостатніх темпах заготівлі і високому попиті в середині країни, але і в експорті в ЄС, який страждає від високих цін на енергоресурси. В уряді з’явилася ініціатива щодо заборони на експорт дров в ЄС, але поки це питання відклали. У той же час Угорщина та Греція цього року заборонили вивіз дров, щоб деревини вистачило цивільному населенню.
Ціни на дрова у різних регіонах України відрізняються. Наприклад, найдешевші дрова другої групи на умовах самовивозу, продаються у Чернігівській області. Їх вартість в межах 600-700 грн/м3. Водночас на заході та півдні країни дрова дорожчі — 1100-1200 грн/м3.
У прес-службі Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ) зазначили, що ціни на дрова формуються за методичними рекомендаціями з формування собівартості продукції, робіт та послуг на підприємствах лісового господарства. Вони включають витрати на заготівлю, штабелювання на верхньому складі (у лісі), і довезення до нижнього складу лісгоспу. До ціни реалізації входить також 20% ПДВ.
Інші матеріали розділу Суспільство
Гендиректор “Укрпошти” Ігор Смілянський анонсував випуск нової марки “Зброя перемоги. Світ з Україною”, інформує портал PromPolitInform. Це благодійний поштовий блок, гроші з якого будуть йти на купівлю дронів. На нових марках зображені: бойові танки Challenger 2 та… Продовження…
В Україні до топ-5 областей за кількістю роботи входять й далі нарощують число вакансій Харківська (3 732), Одеська (6 927), Львівська (9 705), Дніпропетровська (9 831) та Київська (33 283). Київщина йде одним із лідерів приросту (+11%… Продовження…
Кабінет міністрів України змінив вимоги до відкриття аптек у селах. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, інформує портал PromPolitInform. Тепер аптечні пункти зможуть відкривати у менших за розміром приміщеннях. У Кабміні вважають, що таке рішення… Продовження…
Департаментом соціального забезпечення Міністерства оборони України та Головним управлінням соціальної підтримки розроблений вебсайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців та членів їх сімей. Про це повідомляє портал PromPolitInform. Він включає: пам’ятки (з можливістю їх завантаження) з: грошового забезпечення;… Продовження…
Написання слів “росія”, “москва” та подібних з малої літери в неофіційних текстах не буде вважатись помилкою в Україні. Про це з посиланням на Національну комісію зі стандартів державної мови, інформує портал PromPolitInform. Так, у Нацкомісії зазначили,… Продовження…
Уряд Словаччини найближчим часом розгляне зняття заборони на українське зерно.Про це стало відомо за підсумками зустрічі Міністрів сільського господарства двох країн, повідомляє Reuters, інформує портал PromPolitInform. Під час переговорів представники обох країн домовилися про створення системи торгівлі зерном,… Продовження…