Президенти США та Франції Джо Байден та Еммануель Макрон засудили незаконну агресивну війну Росії проти України та наголосили, що навмисні атаки на цивільне населення та цивільну інфраструктуру є воєнними злочинами, винуватці яких мають бути притягнуті до відповідальності. Про це, інформує Голос Америки, мовиться у спільній заяві президентів, яку оприлюднили у четвер, 1 грудня, після переговорів президентів у Білому домі, повідомляє портал PrоmPolitInform.
«Вони також засуджують і відкидають незаконну спробу Росії анексувати суверенну українську територію, що є явним порушенням міжнародного права. Сполучені Штати та Франція висловлюють жаль через навмисні ескалаційні кроки Росії, особливо щодо її безвідповідальної ядерної риторики та дезінформації щодо ймовірних хімічних атак, а також програм біологічної та ядерної зброї», – йдеться у заяві президентів.
Президенти Байден та Макрон підтвердили, що готові підтримувати Україну так довго, скільки буде потрібно.
Це передбачає, серед іншого, надання значних ресурсів для підтримки стійкості українського цивільного населення взимку, а також «посилення поставок систем протиповітряної оборони та обладнання, необхідного для ремонту енергетичної мережі України».
Глави держав наголосили, що продовжуватимуть надавати Україні пряму бюджетну підтримку, а також співпрацюватимуть з міжнародними фінансовими установами в цьому питанні.
Президенти Байден та Макрон підтвердили свою рішучість притягнути Росію до відповідальності «за широко задокументовані акти жорстокості та військові злочини, скоєні як російськими регулярними збройними силами, так і їхніми ставлениками, як то найманці, такі як «Вагнер» та інші», за допомогою міжнародних механізмів притягнення до відповідальності.
Такими механізмами у заяві названі Міжнародний кримінальний суд, Генеральна прокуратура України, Слідча комісія Ради ООН з прав людини, Московський механізм ОБСЄ, санкції та інші засоби.
США та Франція запевнили також, що продовжуватимуть працювати, аби підвищити стійкість ринку до перебоїв у постачанні харчів та енергопостачанні.
Напередодні переговорів з Байденом, президент Еммануель Макрон заявив, що війна Росії в Україні буде одним з головних питань їхніх переговорів.
«З самого початку цієї війни ми дуже багато працювали разом, щоб допомогти Україні вистояти і бути стійкою, і ми будемо посилювати ці зусилля. – сказав Еммануель Макрон. – Ми хочемо побудувати стійкий мир, що передбачає повну повагу до суверенітету та територіальної цілісності України. Але в той же час, нову архітектуру, яка гарантуватиме, що у нас буде стійкий мир у довгостроковій перспективі, і ми дуже віддані цьому питанню».
Питання допомоги Україні буде на порядку денному міжнародної конференції у Парижі , що відбудеться 13 грудня цього року.
Інші матеріали розділу Політика
У випадку ухвалення рішення про передачу Україні літаків F-16 Польща діятиме у «повній координації» із союзниками. Про це, передає Укрінформ, під час пресконференції у місті Сєдльце на сході РП, відповідаючи на запитання про можливу передачу… Продовження…
Судячи з публікацій в американській пресі, однією з головних перешкод у довгій боротьбі за постачання Україні танків західного виробництва – особливо Abrams – був опір американського військового істеблішменту. Що стосується поставок бойових літаків, яку Київ… Продовження…
Польща виступила ініціатором створення міжнародної коаліції донорів задля забезпечення України сучасною бронетехнікою. Про це, передає ЛІГА.Новости, повідомив у Twitter міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, інформує портал PrоmPolitInform. «З моєї ініціативи ми провели переговори серед країн з танками… Продовження…
Під час звернення Байдена у Білому домі перебували очільник Пентагону та держсекретар США. У середу, 25 січня, президент США Джо Байден виступив у Білому дому зі зверненням щодо військової допомоги Україні. Зокрема, американський лідер оголосив про передавання… Продовження…
За словами Дмитра Кулеби, питання щодо танків практично вирішене. Також дипломат додав, що Німеччина є специфічною країною, в якій постачання будь-якої зброї доводиться «вигризати». Постачання бойових літаків і ракет далекого радіусу дії стануть головними питаннями… Продовження…
Президент Фінляндії Саулі Нііністьо прибув з візитом в Україну та зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. Як повідомляє портал PrоmPolitInform, про це глава української держави написав у Телеграмі. «Сьогодні з паном Президентом Фінляндії Саулі Нііністьо ми провели дуже плідні, детальні та перспективні переговори. Оборонна співпраця, захист… Продовження…