Верховна Рада України схвалила в цілому законопроєкт, що дозволяє списувати кредити на майно, знищене під час війни. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає портал PrоmPolitInform.
Списанню (прощенню) підлягають кредити тих позичальників, у яких знищена під час війни нерухомість була єдиним місцем проживання станом на 23 лютого 2022 року. Також немає бути заборгованості за кредитним договором на момент повномасштабного вторгнення.
Водночас виплати за кредитами призупиняються для фізичних осіб-позичальників, чиє майно опинилося на тимчасово окупованій території, в місці активних бойових дій або було пошкоджене чи знищене. Для цього потрібно надати кредитору підтвердження.
Так само власники придбаних у кредит автомобілів можуть анулювати заборгованість, якщо станом на 23 лютого це було єдине авто в сім’ї позичальника.
Згідно з законом кредитор отримує право на компенсацію. Її розмір не може перевищувати основної суми кредиту позичальника. Інші збитки кредитора, як-от неотримані проценти, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства коштом росії.
Інші матеріали розділу Законодавство
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт 8271, який посилює кримінальну відповідальність військових за невиконання бойових наказів, втечу з поля бою чи військової частини. Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Верховної Ради України, повідомляє портал PrоmPolitInform…. Продовження…
Борги за комуналку, що накопичились у воєнний час, планують розтермінувати або списати. Саме таке рішення готують народні депутати. Про це повідомляє ТСН, інформує портал PrоmPolitInform. Рішення про списання чи реструктуризацію боргів планують ввести у вигляді… Продовження…
Європарламент ухвалив резолюцію щодо створення спецтрибуналу для переслідування злочину агресії проти України. За такі злочини відповідає вище керівництво країни. Європейський Союз та його члени мають домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, скоєного… Продовження…
На ХІХ позачерговому з’їзді суддів України було обрано усіх 8 членів Вищої ради правосуддя за квотою від суддівської спільноти. Це дозволить розблокувати роботу Ради. Як передає портал PrоmPolitInform, про це інформує пресслужба Ради суддів. Як… Продовження…
У четвер, 29 грудня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про медіа. Інформація про це розміщена на сайті парламенту, повідомляє портал PrоmPolitInform. Ухвалення закону є однією з вимог, необхідних для початку переговорів щодо вступу України до Євросоюзу…. Продовження…
Нещодавно Верховна Рада ухвалила останні євроінтеграційні законопроекти, необхідні для виконання семи рекомендацій Єврокомісії нашій країні, як кандидату на вступ до ЄС. Серед них — закони про медіа, прозору процедуру призначення суддів Конституційного Суду та про… Продовження…