У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Накопичувальна пенсія. Передбачаються внески до Пенсійного фонду як роботодавця, так і держави, – Минсоцполитики

Зарплати і пенсії 13.01.2023
Ãðèâíåâûå êóïþðû è êîïåéêè íà ïåíñèîííîì óäîñòîâåðåíèè, â Êèåâå, 13 ñåíòÿáðÿ 2017 ã. Ôîòî Ðàòûíñêèé Âÿ÷åñëàâ / ÓÍÈÀÍ

Проект закону про накопичувальну пенсію в редакції, що діє, передбачає внески до Пенсійного фонду як від роботодавця, так і держави на паритетній основі. При цьому людина зможе самостійно обирати для накопичення державного чи недержавного пенсійного фонду. Про це в ефірі телемарафону на Суспільному розповіла заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак, передає портал PrоmPolitInform.

«У тому проекті закону, який зараз доопрацьовано з великою кількістю стейкхолдерів, йдеться про те, що роботодавець та держава на паритетній основі сплачуватимуть розмір внеску. Це не означає збільшення податкового навантаження. Навпаки, держава на першому етапі готова взяти ключовий стимул, відповідальність за введення накопичувальної системи на себе. І внески сплачуватимуться за рахунок того, що буде зменшено відповідне податкове навантаження на фонд заробітної плати. А громадяни можуть добровільно брати участь у цьому накопиченні, збільшуючи таким чином коефіцієнт заміщення», – пояснила Марчак.

Вона наголосила, що ключовою метою накопичувальної пенсійної системи є збільшення пенсії кожного окремого громадянина, який сплачуватиме внески завдяки тому, що окрім солідарної пенсії, яка залишатиметься у будь-якому разі другою частиною доплатою до цієї пенсії, мають стати зазначені накопичення.

«Відповідно, чим більше внесків роботодавець і держава, і сам громадянин сплачуватимуть у цю накопичувальну систему, тим більша персональна вигода буде для кожного громадянина при досягненні пенсійного віку. У солідарній системі гроші, які ви сьогодні сплачуєте як внески, розподіляються просто зараз серед усіх пенсіонерів, які отримують пенсії. А за накопичувальною системою людина накопичуватиме на свій власний внесок, і ці гроші ніхто, окрім цієї людини, отримати не зможе», – зазначила чиновник.

Як пояснила Марчак, дизайн-реформа передбачає, що людина сама зможе обирати для накопичення державний чи недержавний пенсійний фонд.

«Держава регулюватиме через закони, нормативні акти якість роботи цих фондів, вимоги до їхнього функціонування. Але для того щоб приватні інститути підготувалися до впровадження накопичувальної системи, розуміючи, що довіра до державних інститутів, у т.ч. до ПФУ сьогодні є високою з боку громадян, то на першому етапі – перші три роки – передбачається, що всі внески здійснюватимуться саме до державного пенсійного фонду.

При цьому замість чинного Пенсійного фонду України, який нині функціонує в державі, передбачається створення іншого інституту.

Вона зазначила, що норми, прописані у законопроекті, можуть змінюватись.

Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії

З 1 квітня зміняться виплати для пенсіонерів, які працюють

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк розповів, що з 1 квітня пенсіонери, які працюють, отримуватимуть більші виплати. Про це, пише Finance.ua, інформує Верховна Рада України, повідомляє портал… Продовження…


Пенсії для чорнобильців: ПФУ пояснив, які виплати у 2024 році

Держава надає особам, що постраждали в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, пенсії по інвалідності. Розмір цих виплат визначається на основі низки критеріїв. Про це інформує 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform. Який розмір пенсії Відтак, згідно… Продовження…


Українським пенсіонерам мають додатково виплатити 66 мільярдів гривень. Хто і за що отримає гроші

Бюджет Пенсійного фонду України мають намір поповнити додатковою сумою, яка необхідна для виконання судових рішень, що стосуються компенсації невиплачених пенсій. За цими рішеннями українцям, які виграли суди, мають виплатити 66 мільярдів гривень. Як повідомляє портал… Продовження…


Для роботодавців зросли штрафи за незадекларовану працю

Згідно з українським законодавством, роботодавці повинні укладати трудові договори з працівниками та сплачувати за кожного з них податки. Якщо цього не притримуватися, можуть нарахувати штраф за незадекларовану працю, який у 2024 році зріс. Про це,… Продовження…


Заробіток військових складається з 18 різних виплат: перелік

Українські військовослужбовці щомісяця отримують грошове забезпечення, яке складається з цілого ряду різних виплат, від чого й залежить кінцева сума Кожен військовий в Україні щомісяця отримує виплати. Вони складаються з основних видів (посадовий оклад, надбавка за вислугу років… Продовження…


«Для мотивації бійців». Олександр Сирський запропонував підвищити доплату бійцям ЗСУ до 200 тис. грн

Не дивлячись на дефіцит бюджету, військовослужбовцям на передових позиціях фронту можливо в два рази підняти виплату «бойових». Про це в інтерв’ю «Телеграфу» повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» Руслан Горбенко, інформує портал PromPolitInform. За… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: