На Хмельницькій атомній електростанції планують побудувати та запустити нові енергоблоки за американською технологією АР1000 до 2030-2032 років. Про це інформує пресслужба Міністерства енергетики України з посиланням на заяву міністра енергетики Германа Галущенка, інформує портал PrоmPolitInform.
За його словами, Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження «Про організаційні заходи щодо будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС». Міністр енергетики зазначив, що будівництво реакторів AP1000 американської компанії Westinghouse в Україні є потужною крапкою у завершенні співробітництва із Росією у сфері атомної енергетики.
«Сьогодні Кабінет міністрів ухвалив рішення про те, що ми починаємо розробку технічної документації щодо нового типу реакторів, які в Україні ніколи не будувалися. Тобто ми закінчили еру створення атомної генерації за радянською технологією», – наголосив Герман Галущенко.
А також додав, що орієнтовний термін завершення будівництва та запуску двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС становить 2030 – 2032 роки, хоча на строки може вплинути перебіг воєнних дій. Вартість одного енергоблока становить близько 5 млрд доларів США.
Довідково
Реактор AP1000 компанії Westinghouse – це реактор ІІІ+ покоління, який має суттєві переваги у порівнянні з радянським ВВЕР-1000 (сьогодні в Україні експлуатуються 13 таких енергоблоків), особливо за рівнем безпеки, технічними та економічними показниками.
Інші матеріали розділу Енергетика
Чинний тариф на електроенергію діятиме впродовж поточного опалювального сезону, збільшувати його наразі не планують. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає Укрінформ, інформує портал PromPolitInform. “На сьогодні тариф,… Продовження…
Міністерство енергетики України позитивно відреагувало на запровадження США нового пакету санкцій проти причетних до окупації Запорізької атомної станції, а також дочірніх структур «Росатому». Міністр енергетики Герман Галущенко привітав нові санкції США, повідомляє портал PromPolitInform. «Щодня окупації ЗАЕС… Продовження…
Україна припинила видобуток на шахті коксівного вугілля, яка розташована в районі Покровська. Таке рішення довелося ухвалити через наближення до міста російських загарбників. Про це, інформує Новини.LIVE, повідомляє Reuters у понеділок, 13 січня, передає портал PromPolitInform. Шахта під Покровськом припинила… Продовження…
Велика Британія слідом за США запровадила санкції проти двох найбільших російських нафтових компаній – «Газпром нафти» та ПАТ «Сургутнефтегаз». Про це, інформує Delo.ua, йдеться на сайті британського уряду, передає портал PromPolitInform. Ці компанії виробляють понад 1 мільйон барелів… Продовження…
Український бізнес продовжує ставати енергонезалежним. Лише у першому півріччі 2024 року збудували 200 МВт сонячних електростанцій на дахах для покриття власних потреб. Про це, інформує Новини.LIVE, повідомив голова Ради Української Асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв в ефірі Вечір.LIVE в понеділок,… Продовження…
Україна буде розвивати нову модель роботи газотранспортної системи (ГТС), яка тепер працює без транзиту російського палива. Про це, інформує FREEДОМ, 3 січня на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає портал PromPolitInform. «Українська газотранспортна система тепер… Продовження…