Судячи з публікацій в американській пресі, однією з головних перешкод у довгій боротьбі за постачання Україні танків західного виробництва – особливо Abrams – був опір американського військового істеблішменту. Що стосується поставок бойових літаків, яку Київ окреслює як наступну мету своїх лобістських зусиль, то до цього ставлення в Пентагоні не настільки однозначно негативне, у цієї ідеї у відомстві є впливові прихильники. Як передає портал PrоmPolitInform, про це пише Politico, ґрунтуючись на розповідях трьох анонімних джерел, інформують Економічні новини.
«Я не думаю, що ми проти», – цитує видання одного з чиновників міністерства оборони США.
Може йтися насамперед про постачання винищувачів четвертого покоління – F-16 і його аналогів, таких як Tornado або шведський Gripen, оскільки багато західних країн найближчими роками планують замінити їх на новіші F-22 і F-35.
Одна з причин полягає в тому, що в західній військовій доктрині літакам приділяється важливе місце і в протиповітряній обороні – вони здатні знищувати в польоті ракети і дрони, – через що наземних зенітних ракетних комплексів і боєприпасів до них у західних країн порівняно небагато.
У Пентагоні стурбовані, що навіть разом із поставками західних систем можливості української ППО зрештою можуть вичерпатися. F-16 або їхні аналоги могли б вирішити цю проблему.
У те, що в Росії це може бути сприйнято як ескалація, ні Пентагон, ні європейські союзники не вірять. «Давайте подивимося правді в обличчя: ядерної війни через F-16 не буде», – цитує Politico одне зі своїх джерел.
У Білому домі на запитання Politico про можливість передачі Україні бойових літаків безпосередньо відповідати відмовилися, але вказали на заяви заступника радника з національної безпеки Джона Файнера минулого четверга. Той сказав, що постачання винищувачів обговорюють з Україною і що «ми не відкидаємо жодної конкретної системи».
Інші матеріали розділу Політика
В адміністрації США вважають, що разом із союзниками й партнерами добре забезпечили Україну військовою допомогою для проведення контрнаступу. З відповідною заявою, передає Укрінформ, виступив у п’ятницю під час онлайн-брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон… Продовження…
Міністерство оборони США оголосило про виділення Україні нового пакету військової допомоги для захисту від держави-агресора Росії. Про це, пише Українські новини, сказано у повідомленні на сайті Білого дому у середу, 31 травня, передає портал PromPolitInform. «Безпековий пакет… Продовження…
У День міста української столиці російська армія атакувала Київ безпілотниками. Посли Європейського Союзу та Великої Британії відреагували на удар російської федерації. Про це пише Рубрика, посилаючись на Twitter посла Британії Мелінди Сіммонс та посла Євросоюзу Матті Маасікас, повідомляє… Продовження…
Західні союзники України провели чергову зустріч у форматі «Рамштайн». На цей раз засідання проходило в онлайн-режимі. Підсумки дванадцятого «Рамштайну» підбила РБК-Україна, повідомляє портал PromPolitInform. Фокус на небі Традиційно зустріч відкривав міністр оборони США Ллойд Остін…. Продовження…
Дмитро Кулеба в Ефіопії зустрівся з лідерами Африканського союзу. Під час турне континентом український міністр налагоджував системну співпрацю з країнами Африки. Історичний візит відбувся напередодні Дня Африки, який відзначається 25 травня. В Ефіопії Кулеба зустрівся… Продовження…
Президент України підсумував візит до Японії у своєму вечірньому зверненні. В Японії, у Хіросімі, Україна була справді почесним учасником роботи «Великої сімки», а українська тематика – центральною. Про це, інформує ТСН, заявив у своєму зверненні 21… Продовження…