Верховна Рада 6 лютого у другому читанні прийняла закон про корпоратизацію НАЕК Енергоатом. Про це повідомляє NV, інформує портал PrоmPolitInform.
За законопроект № 8067 проголосував 241 народний депутат, як свідчать дані офіційного порталу Верховної Ради.
Закон визначає процедуру утворення та порядок формування статутного капіталу та функціонування акціонерного товариства НАЕК Енергоатом, 100% акцій якого належать державі.
Питання корпоратизації Енергоатома перебувало на порядку денному з 2012 року, уточнили у Комітеті ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
«Корпоратизація не змінює власника, Енергоатом залишається у 100% державній власності, органом управління ним є Кабінет міністрів України. Набуті державою в результаті утворення АТ акції не підлягають приватизації, а також передбачається заборона поділу пакету акцій, що належать державі», — пояснили у Комітеті.
Там додали, що корпоратизація змінює застарілу організаційно-правову форму, яким є державне унітарне підприємство, на сучаснішу та стабільнішу юридичну форму, яка є зрозумілою для партнерів Енергоатому.
Корпоратизація скорочує адміністративні функції суб’єктів власності, створюється нова, прозора та публічно підзвітна структура управління.
З корпоративним управлінням підвищується ефективність діяльності підприємства, адже з’явиться можливість швидкого та якісного реагування на запити учасників ринку.
«Організація ефективного корпоративного управління державними компаніями є одним із зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС. Корпоратизацію Енергоатома було включено до Меморандуму як умову для видачі кредиту МВФ. Звична для великих інвесторів корпоративна структура Енергоатома дозволить залучить десятки мільярдів доларів у нові проекти, які було анонсовано нещодавно», — сказано у повідомленні профільного комітету Ради.
Зазначено, що корпоратизацію Енергоатома підтримали Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародний валютний фонд та Світовий банк.
Серед економічних та юридичних вигод ухвалений закон, як зазначили у парламентському комітеті, містить наступні:
— Зростання капiталiзацiї, встановлюється справедлива вартість активів державної компанії;
— Енергоатом як АТ може створювати дочірні підприємства для реалізації нових проектів;
— АТ може залучати кредити без державних гарантій, тощо
Раніше в Україні були корпоратизовані такі компанії, як: ПрАТ НЕК Укренерго, АТ Укрпошта, ПрАТ Укргідроенерго, АТ Укрзалізниця.
Інші матеріали розділу Енергетика
На окупованій росіянами Запорізькій АЕС суттєво зросла кількість озброєних окупантів. Зараз тут налічується понад 2 500 військових РФ. Про це повідомляє компанія «Енергоатом» у Telegram, передає портал PromPolitInform. Повідомляється, що окупантів уже навіть більше, ніж станційного… Продовження…
У соціальних мережах з’явились повідомлення про нібито запровадження графіків відключення електроенергії в Україні. Проте це фейки. Про це повідомляє «Укренерго», інформує портал PromPolitInform. «Укренерго» звертає увагу на те, що у соцмережах з’явилася нова, поки невелика, хвиля… Продовження…
Українці зможуть продавати електроенергію, яку вони виробили за допомогою власних генеруючих установок. Про це повідомляє пресслужба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, інформує портал PromPolitInform. «9 травня 2023 року НКРЕКП ухвалила… Продовження…
Загарбники повідомили про зупинку роботи всіх блоків Запорізької АЕС. Заява російських окупантів про ймовірну зупинку всіх енергоблоків на Запорізькій АЕС в Енергодарі може свідчити про підготовку ворожих провокацій. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров, інформує… Продовження…
26 квітня Публічне акціонерне товариство «Центренерго», що є єдиною в Україні державною енергогенеруючою компанією, вперше в своїй історії розпочало експорт електроенергії за кордон. Першим імпортером стала Молдова. Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомляє Фонд держмайна,… Продовження…
Велика Британія, США, Канада, Японія та Франція – ядерні держави «Великої сімки» (G7) – створили новий альянс. Його метою є витіснення Росії з глобальних ланцюжків постачання ядерного палива. Рішення не означає запровадження санкцій проти російської «ядерки»,… Продовження…