Ціни на газ на Нью-Йоркській товарній біржі впали до рівня жовтня 2020 року. У першій половині 22 лютого ресурс із постачанням у березні пропонувався за ціною 68,5-72 долари за 1 тис. кубометрів. Причиною цього є масовий продаж наявного газу трейдерами через «аномально теплу зиму». Про це, пише БізнесUA, повідомив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев («Слуга народу»), інформує портал PrоmPolitInform.
Гетманцев зазначив: високі температури повітря спричинили значне зниження попиту на енергію.
«У 95% штатів січень був шостим найтеплішим за всю історію спостережень. А в Нью-Йорку, Пенсільванії та Індіані – другим найтеплішим січнем з 1895 року. У результаті запаси палива для опалення та виробництва електроенергії трималися на значно вищому за звичайний рівень за аналогічний період, а ціни впали у 5 разів порівняно з кінцем серпня 2022 року», – розповів нардеп.
При цьому він наголосив: на тлі такої ситуації трейдери почали масово розпродувати наявний ресурс. Тож ціни на нього падають.
Україна може заробити на падінні цін
У зв’язку із ситуацією, що склалася, за словами депутата, у газодобувачів є 2 варіанти дій. Зокрема:
скорочувати видобуток газу – щоб знизити пропозицію та зупинити подальше падіння цін;
спрямовувати його на зовнішні ринки.
«Перезапущений після червневого вибуху термінал ЗПГ Freeport у Техасі, а також нові проєкти у цій сфері дозволять задовольнити експортний попит. А також розширити його», – пояснив Гетманцев.
Він також висловив переконання, що за нинішньої ціни на газ у Європі близько 550 доларів за 1 тис. кубометрів «друга опція виглядає привабливо». Адже в Європі – і зокрема у Німеччині – «зараз просто божевільний бум на запуск ЗПГ-терміналів»:
на початку грудня 2022 року не було жодного;
2023 року буде вже шість.
«Україна ж може запропонувати свої підземні газосховища для їхнього спільного використання разом із нашими європейськими та американськими партнерами», – резюмував Гетманцев.
Інші матеріали розділу Нафта та газ
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вийшла з технічного дефолту. Про це йдеться у заяві, опублікованій пресслужбою корпорації, передає портал PromPolitInform. Там зазначили, що «Нафтогаз» виконав умови реструктуризації єврооблігацій із терміном погашення у 2022 та 2026 роках,… Продовження…
Компанія «Укргазвидобування» відкрила нове родовище. Його поклади можуть сягати близько мільярда кубометрів газу. Про це повідомили у пресслужбі «Нафтогазу», інформує портал PromPolitInform. Глибина свердловини родовища — майже 4 тисячі метрів. Перед бурінням фахівці провели 3D-сейсморозвідувальне дослідження ділянки…. Продовження…
Україна може запропонувати європейським партнерам до 15 млрд кубометрів своїх підземних газових сховищ (ПГС), і компанії вже починають ними користуватися. Як передає Укрінформ із посиланням на Міненерго, про це в інтерв’ю Bloomberg повідомив міністр енергетики України… Продовження…
Нафтобаза у Дубенському районі Рівненської області повністю зруйнована обстрілом, що здійсеила рф в ніч на 10 серпня. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль у своєму Телеграм-каналі. «Вночі… Продовження…
ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» оголосила про закінчення терміну виконання функцій та обов’язків постачальника «останньої надії». Про це йдеться у повідомленні компанії, інформує портал PromPolitInform. «ТОВ «Газпостачальна компанія «Нафтогаз України», яке відповідно до розпорядження Кабінету… Продовження…
НАК «Нафтогаз України» – материнська компанія групи «Нафтогаз», в І кварталі 2023 року отримала чистий прибуток у розмірі 7,7 млрд грн. Це значний результат, враховуючи, що за аналогічний період минулого року компанія отримала чистий збиток… Продовження…