У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Б’є далі за HIMARS: все, що відомо про українську РСЗВ «Вільха-М»

Промисловий потенціал 07.03.2023
98_main

ЗСУ почали активно застосовувати реактивні системи залпового вогню «Вільха-М», що б’ють аж на 110 кілометрів. Розробка знову привернула неабияку увагу до цього РСЗВ.

Воєнно-аналітичне видання The War Zone розмістило статтю про українську РСЗВ «Вільха-М». Медіа цитує першого заступника голови Національної асоціації оборонної промисловості України Івана Вінника. Він зазначив, що «Вільха» вже використовувалася в бою, проте не розкрив точне місце застосування. Як повідомляє портал PrоmPolitInform, 24 канал проаналізував технічні характеристики, а також переваги української розробки.

В чому перевага «Вільхи» над HIMARS

Переваги української розробки над HIMARS – дальність 110 кілометрів проти 80 кілометрів в американського снаряду GMLRS для РСЗВ, дозволяє ЗСУ вражати цілі в глибокому тилу окупантів.

Власне, що й відбулося – нещодавні вибухи у окупованому росіянами Маріуполі змусили росіян панікувати. «Вільха-М» може бути відповіддю на питання, що відбулося там, де ворог донедавна почував себе у повній безпеці.

«Їхня точність підвищується завдяки так званим «газовим кермам» – десяткам невеликих отворів, що випускають паливо, які використовуються для наведення ракети на ціль через GPS. Хоча «Вільха-М» вважається досить точним і високоточним боєприпасом, наразі не розголошується, наскільки він точний»,
– розповідає Іван Вінник про можливості нової зброї.

ВажливоПрограма модифікації «Вільхи-М» почалася ще в 2018-му. Було випущено близько 100 одиниць. Нині планується модифікувати «Вільху-М», щоб збільшити радіус дії до 150 кілометрів.

«Скажімо так, сподіваюся, це буде якраз до дати контрнаступу, що широко передбачається, на півдні в бік Азовського моря. Випробування будуть на полі бою», — наголосив Вінник.

Технічні характеристики «Вільха-М»

кількість снарядів у пакеті напрямних – 8 – 12 штук,

максимальна дальність стрільби — до 110 кілометрів,

довжина снаряда — 7600 міліметрів,

калібр снаряда — 300 міліметрів,

маса снаряда — 923 кілограми,

маса бойової частини – 170 кілограмів,

система наведення — INS+GPS,

кількість каналів управління — 12,

тривалість повного залпу — не більше 40 секунд,

час контролю снаряда — не більше 3 хвилин.

РСЗВ «Вільха» – українська розробка на основі «Смерчів»

Це українська розробка, її автори – Конструкторське бюро «Луч» і Конструкторське бюро «Південне». За основу взяли стару радянську РСЗВ 9К58 «Смерч», але суттєво її покращили.

Головною особливістю «Вільхи» є система наведення та можливість коригування траєкторії ракети у польоті.

Які ще є різновиди «Вільхи»

Вільха (Р624) – версія з бойовою частиною ракети 250 кілограмів і дальністю ураження до 70 кілометрів;

Вільха-М1 – модифікації ракети Р624М-1. Є два види – з бойовою частиною вагою 170 кілограмів і дальністю ураження 140 і 154 кілометри, і з вагою 236 кілограмів і дальністю 108 і 121 кілометр;

Вільха-М2 – існує дві версії керованого снаряда Р624М-2 з масою бойової частини 170 кілограмів і дальністю 141 і 202 кілометри;

Вільха-Р – версія з касетною бойовою частиною ракети.

Цікаво, що ЗМІ масово писали про успішні випробування РСЗВ «Вільхи» ще в 2016–2018 роках. У жовтні 2018 році вона стала на озброєння ЗСУ, ця зброя була учасником воєнних парадів на Хрещатику. Після початку повномасштабного вторгнення росіян у соцмережах ширилось питання – «де «Вільха», потім влітку 2022 року показали бойову роботу «Вільхи» – не лише профільне видання «АрміяInform», але й очільник Офісу Президента Єрмак, проте, всі звернули уваги лише на березневу публікацію.

Чому «Вільха» потрапила до ЗСУ із запізненням

«Вільху» прийняли на озброєння і виготовляли серійно, закуповували у невеликих кількостях, на жаль. «Вільха-М», станом на 24 лютого, була на етапі державних випробувань, які проходили не дуже вдало через певні технічні проблеми з комплексом», – пояснював голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут в ефірі 24 Каналу.

«Вільха-М» пройшла бойове хрещення у травні 2022 року. А з 2023-го стала повноправним членом родини «Вільха» у лавах ЗСУ.

Менш далекобійні представники родини «Вільха» були на озброєнні ЗСУ з перших днів вторгнення 2022 року. Проте, промислові потужності не дозволили за короткий строк виробити необхідний запас ракет для РСЗВ, а тому тоді ж, навесні 2022 року, «Вільха» зазнала так званого снарядного голоду. Він змусив мовчати грізну зброю. Ситуацію вдалося виправити у липні, коли на фронт прибули HIMARS.

З появою у ЗСУ «Вільхи-М» суттєво зростає зона ураження окупантів, а це означає, що збільшується кількість сюрпризів для ворога від українських захисників.

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

Німецький концерн Rheinmetall готовий виробляти в Україні танки, системи ППО та боєприпаси

Найбільший німецький зброєбудівний концерн Rheinmetall у майбутньому хоче мати можливість виробляти танки, зенітні системи та боєприпаси в Україні, заявив гендиректор концерну Армін Паппергер, передає RND. Про це повідомляє Hromadske.ua, інформує портал PromPolitInform. Паппергер зазначив, що вже найближчими… Продовження…


Україна та виробник безпілотників «Байрактар» підписали нові угоди

Україна та турецька компанія Baykar у суботу, 29 квітня, підписали нові угоди про співробітництво. Про це, повідомляє «Слово і діло», розповів  міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, інформує портал PrоmPolitInform. «Вчора відпрацював день в Туреччині… Продовження…


Турецький бойовий дрон Akinci з українським двигуном уразив ціль на відстані 140 кілометрів

Уперше уразив ціль на відстані 140 кілометрів бойовий безпілотник Akinci, створений компанією Baykar Makina, на якому стоїть двигун українського виробництва. Про це повідомляє Рубрика із посиланням на повідомлення Baykar Makinа у Твіттері, інформує портал PrоmPolitInform. Вказується, що… Продовження…


Україна почала виробляти нові снаряди для безпілотників

Україна почала виготовляти нові авіаційні боєприпаси осколкової дії для підрозділів Сил оборони. Про це повідомляється на сторінці українського оборонного заводу Маяк у Facebook, інформує портал PrоmPolitInform. Ці боєприпаси осколкової дії призначені для застосування з безпілотних авіаційних комплексів. Йдеться про… Продовження…


Німецька компанія веде переговори про будівництво в Україні завода з виробництва танків. Він міг би за рік виготовляти до 400 БМ Panther

Німецький концерн Rheinmetall хоче побудувати в Україні завод з виробництва танків Panther (Пантера). Про це, інформує Hromadske.ua, заявив гендиректор Rheinmetall Армін Паппергер в інтерв’ю Rheinische Post, повідомляє портал PrоmPolitInform. За його словами, танковий завод в Україні… Продовження…


Озброєння Made in Ukraine. Україна продемонструвала оборонну міць у ОАЕ

Україна на міжнародній оборонній виставці в ОАЕ представила своє новітнє озброєння, і отримала чимало нових клієнтів Напередодні річниці російського вторгнення в Україну наша держава взяла участь на Міжнародній оборонній виставці (Idex), що проводиться раз на… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: