У цьому році Україна зможе засіяти майже стільки ж площ, що й торік. Це дозволить виростити мінімум удвічі більше, ніж споживають українці. А також зберегти експортний потенціал агросектору на рівні попереднього року – понад $20 млрд. Про це, інформує АгроПравда, розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону «Єдині новини», повідомляє портал PrоmPolitInform.
«У минулорічному прогнозі не враховувалася частина деокупованих Миколаївської, Харківської та Херсонської областей. Уряд робить максимум заходів, щоб суттєва частина і цих областей, які ще треба оглянути й розмінувати, також була засіяна. Тому, можливо, у підсумку ми навіть вийдемо на трохи більші площі, ніж у минулому році», – розповів Тарас Висоцький.
Він додав, що процес розмінування є досить складним і довготривалим, тому залишається ризик, що близько пів мільйона гектарів, або 2 % від загальних національних с/г площ, може бути не засіяно.
Також, за словами першого заступника міністра, у цьогорічній посівній залишається більший фокус на олійні культури, що призведе до часткового зниження валового виробництва зернових культур в Україні.
«На внутрішній ринок це суттєвого впливу не матиме, бо ми виростимо як мінімум удвічі більше, ніж споживаємо. Але це впливатиме на міжнародні ринки, оскільки в результаті це може підтримувати тренд на доволі дорогу сировину, високі світові ціни на зернові», – пояснив Тарас Висоцький.
Наразі, за його словами, фокус підтримки спрямованих насамперед на аграріїв прифронтових та деокупованих областей, адже саме вони її найбільше потребують.
«У Верховній Раді фіналізуються зміни до Податкового кодексу України, які мають дозволити звільнити аграріїв від сплати багатьох податків, які прив’язані до обробітку земель, на деокупованих територіях, а також там, де велися бойові дії. Сподіваюсь, що найближчого скликання депутати їх розглянуть.
Другий напрям – матеріальна допомога. Завдяки підтримці міжнародних партнерів зараз безкоштовно роздаємо насіння, мінеральні добрива – перш за все прифронтовим областям, щоб все-таки аграрії, фермери мали змогу на максимальній площі виконати посівні роботи», – резюмував Тарас Висоцький.
Інші матеріали розділу Прогнози
«Ціна за інтернет зросте на 30% вже найближчим часом», – стверджує експерт у сфері телекомунікацій Олександр Глущенко. Про це інформує Технофан, передає портал PromPolitInform. Нагадаю, що такий розвиток подій можливий, якщо провайдерів виведуть зі спрощеної… Продовження…
Платежі за житлово-комунальні послуги, зокрема, газ, опалення та постачання гарячої води поступово зростатимуть у 2025 році. Такий прогноз, інформує Українські новини, дає Нацбанк України в Інфляційному звіті НБУ за липень 2024 року, передає портал PromPolitInform. Так,… Продовження…
Заробітна плата в Україні буде зростати, а рівень безробіття – скорочуватися. Такий прогноз озвучив доктор економічних наук Василь Фурман в ефірі «Ми-Україна», повідомляє портал PromPolitInform. «Якщо ми говоримо про минулий рік, то зростання заробітних плат в… Продовження…
Верховна Рада України ухвалила загалом закон про підвищення акцизів на паливо, який набуде чинності з 1 вересня 2024 року. На думку фахівців, це рішення призведе до зростання цін практично на всі споживчі товари. Про це… Продовження…
Цього сезону обсяги зібраних зернових та олійних культур очікуються в межах 77 млн тонн, з яких 60 млн тонн можна експортувати. Як повідомляє Укрінформ, такий прогноз зробив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук… Продовження…
За базовим прогнозом, світла не буде по 12 годин на добу. Взимку дефіцит електроенергії для потреб населення може зрости вдвічі. Це означає відключення світла до 12 годин на добу. Про це повідомив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко… Продовження…