У Києві
UA | RU
Prompolitinform

У ВР запропонували замінити довічні пільги для військовослужбовців на стипендії

Законодавство 24.03.2023
третьякова-пільги

Замість довічних пільг народний депутат Г. Третьякова запропонувала запровадити фінансову допомогу військовим на кілька років

У Верховній Раді пропонують замінити довічні пільги для демобілізованих військовослужбовців на стипендії, які вони отримуватимуть протягом двох-трьох років. Про це, пише Главком, повідомила голова Комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів, депутат від «Слуги народу» Галина Третьякова, інформує портал PrоmPolitInform.

«Існує велика проблема з пожиттєвими пільгами учасників бойових дій, які у свій час передбачили політики в чинному законодавстві без урахування спроможності державного бюджету. Низка цих пільг не працює. Навіть у мирний час таку кількість пільг бюджет держави компенсувати не може», – сказала вона.

За словами депутатки, система підтримки ветеранів з використанням коштів Державного бюджету потребує трансформації та актуалізації відповідно до потреб ветерана.

«Концепція пропонує наявні в законодавстві пільги для учасників бойових дій перевести у дво-трирічну грошову стипендію/доплату до основного доходу. Водночас ми маємо провести опитування самих військових, що саме в першу чергу вони потребують після демобілізації, яку підтримку та сервіс очікують», – заявила Третьякова.

За її словами, неробочі пільги треба замінити на те, що дійсно потрібно військовим після демобілізації – житло, державна фінансова підтримка на період адаптації до мирного життя, реабілітація, відпустка, на яку в бюджеті також мають бути передбачені кошти, сприяння держави в досягненні захисниками економічної незалежності. І усі ці процеси потребують патронату з боку держави.

«Щодо оплачуваної відпустки, тут ми будемо дискутувати щодо назви, адже це не типова відпустка. Але після демобілізації військовослужбовець має мати щонайменше 2-3 місяці для того, щоб адаптуватися у цивільне життя, і отримувати дохід коштом держави на рівні середнього розміру грошового забезпечення під час служби», – сказала депутатка.

Третьякова вважає, що «за оптимістичним сценарієм» через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою демобілізований військовослужбовець зможе знайти робоче місце, мати дохід, стипендію від держави до основного доходу, медичний захист, житло, здобути додаткову або часткову кваліфікацію (за потреби).

Щодо стипендії на 2-3 роки, то на думку депутатки, її розмір повинен залежати від посади військовослужбовців під час війни, строку служби, кількості виконаних бойових завдань.

За її словами, все це потрібно ретельно обрахувати, а це робота для уряду і водночас потрібно готувати системні законопроєкти та розпочинати перемовини з МВФ щодо забезпечення поствоєнної адаптації, адже це все стосується бюджетного фінансування.

Нагадаємо, що уряд розширив перелік осіб для отримання статусу учасника бойових дій.

До слова, нещодавно уряд збільшив зарплати захисникам України.

Інші матеріали розділу Законодавство

З квітня в Україні виростуть штрафи для роботодавців: за що каратимуть суворіше

Вже з 1 квітня мінімальна заробітна плата в Україні зросте до 8000 грн. А оскільки саме до цього показника прив’язано розміри штрафних санкцій, зокрема й тих, що застосовують до роботодавців, важливо знати, про які суми йтиметься. Про них, інформує «Факти та коментарі», розповіли спеціалісти Східного… Продовження…


Протягом 9 місяців обмежено придатні повинні повторно пройти медогляд. ВР ухвалила відповідний закон

Верховна Рада України схвалила законопроєкт № 10313, згідно з яким усі чоловіки, яких раніше визнали обмежено придатними, мають повторно пройти медичний огляд для визначення придатності до військової служби. Про це повідомила «Судово-юридична газета» з посиланням на картку законопроєкту № 10313 на сайті парламенту,… Продовження…


Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт про пільги військовим

Парламент 21 березня прийняв законопроєкт №10313 щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Про це повідомив у Telegram народний депутат Ярослав Железняк (“Голос”), інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт підтримали в цілому 296 депутатів. Железняк зазначив, що профільний комітет значно… Продовження…


Верховна Рада підтримала реформу фінансування вищої освіти. Які зміни чекають на студентів

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам». Він запроваджує зокрема гнучку систему державного співфінансування вищої… Продовження…


Законопроєкт про мобілізацію: у ВР планують зарахувати військовослужбовцям до вислуги років час перебування на фронті у потрійному розмірі

Військовослужбовцям, які стали на захист України після 24 лютого 2022 року, потроять час перебування на фронті при зарахуванні вислуги років. Відповідну поправку до законопроекту про мобілізацію підтримав Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та… Продовження…


Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє отримувати прибуток на оборонних замовленнях

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії воєнного стану. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект №10454, інформує портал PromPolitInform. Метою законопроекту є усунення невідповідностей… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: