Конкуренція між шукачами роботи знижується, а кількість вакансій на українських сайтах для пошуку роботу зростає. Тим часом середня зарплата в Україні, як і в лютому, в березні складала 16 тис грн.
У березні на сайті work.ua було розміщено на 14% більше вакансій, ніж в лютому 2023 року, а серед лідерів за кількістю пропозицій роботи – Київська, Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська область. Про це, пише Фокус, йдеться у аналітиці порталу work.ua, повідомляє портал PrоmPolitInform.
«З приходом весни рекордсменом за приростом пропозицій роботи стала категорія «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» — 7 220 вакансій (+29% до лютого). Найзатребуваніша посада в цій категорії — бармен, 1 370 пропозицій роботи (+40%). Найбільшу динаміку показали вакансії кухаря на мангал — 95 пропозицій (+94%)», — повідомили експерти порталу.
Експерти дослідили, що тим часом, як кількість вакансій в Україні зростає, конкуренція шукачів за роботу продовжує знижуватися — мінус 13% до лютого. Найвища конкуренція спостерігається у Київській, Харківській, Вінницькій, Одеській та Волинській областях. Найнижча — у Закарпатській, Чернівецькій, Херсонській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але шукачі роботи конкурують лише в окремих сегментах. Наприклад, у сфері ІТ.
«Якщо порівняти з березнем 2022 року, то кількість бажаючих працювати Front-end-програмістом та програмістом Java зросла у 3-4 рази. Це може бути наслідком оптимізацій, які відбуваються в ІТ-сфері, коли на ринок праці виходять фахівці в пошуках роботи, між якими виникає конкуренція. Найнижча конкуренція спостерігається переважно за посадами медичних фахівців: лікар УЗД, гастроентеролог, кардіолог, ендокринолог, психіатр та гірудотерапевт, а також завідуючий аптекою, слюсар-інструментальник, гірник, дизеліст», — повідомили експерти.
Що стосується зарплат, то в березні середня зарплата по Україні склала 16 тис грн. Помітним стало зростання середньої зарплати в Одеській області — до 15 500 грн (+500 грн до лютого) та у Львівській області — до 16 000 грн (+500 грн до лютого).
Високі зарплати, окрім топ-менеджерів, в березні пропонували медіабайєру, водію-міжнароднику, бізнес-аналітику.
Найвищі зарплати березня (дані work.ua)
52 500 грн медіабайєру;
40 000 грн водію-міжнароднику;
32 500 грн бізнес-аналітику;
30 000 грн арматурнику, рихтувальнику, рієлтору;
27 750 грн вебдизайнеру, автоелектрику, дизелісту, інженеру з гарантії;
26 000 грн категорійному менеджеру;
25 000 грн 3D-візуалізатору, автомеханіку, виконробу, висотнику, дизайнеру інтер’єру, зубному техніку, менеджеру з розвитку, менеджеру ЗЕД, менеджеру операційної діяльності, менеджеру проєктів, програмісту ЧПУ, фахівцю з каменеобробки, фінансовому аналітику.
Найнижчі зарплати в Україні в березні 2023 року пропонували прибиральникам (8 000 грн), посудомийникам (9 000 грн) та санітарам (9 000 грн), у яких у березні відбулося зростання (+500 грн до лютого).
Як повідомлялось, попри те, що близько 30% українців під час війни залишились без роботи, на ринку праці відчувається значний дефіцит професійних фахівців з досвідом 5-8 років, глибокою функціональною експертизою й знаннями англійської мови.
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
В Україні згідно із законом пенсійний вік для жінок і чоловіків тепер однаковий – 60 років. Однак вийти на пенсію у 60 з кожним роком можуть дедалі менше українців – бракує страхового стажу. Тому для… Продовження…
Кабмін пропонує підвищити у 2024 році прожитковий мінімум з 2589 гривень до 2920 гривень та мінімальну пенсію з 2093 гривень до 2361 гривень. Такі показники містяться у проекті державного бюджету. Про це повідомляє в Telegram… Продовження…
Пенсії громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, мають виплачуватися у розмірі, який передбачений спеціальним законом, а не залежно від наявності грошей у держави, як це записали в Бюджетному кодексі. Таке рішення виніс Конституційний… Продовження…
В Україні планують переглянути нарахування пенсій для військовослужбовців та запровадити нові пільги. Як передає «Хвиля», про це йдеться у законопроекті №9680, розміщеному на сайті Верховної Ради, повідомляє портал PromPolitInform. Так, причиною цього стала нерівність умов… Продовження…
У 2024 році мінімальна заробітна плата має зрости приблизно на 20%. Такі зміни внесуть у два етапи. Про це, інформує Новини.LIVE, заявив економічний радник Президента України Олег Устенко в етері телемарафону, повідомляє портал PromPolitInform. Чому у… Продовження…
Це стосується осіб, які працювали у важких умовах. Громадяни, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, або на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці та в окремих галузях… Продовження…