Верховна Рада проголосувала за повернення доплати в 30 тисяч гривень військовим, поліцейським і співробітникам ДСНС.
Верховна Рада проголосувала за цей законопроект у другому читанні. Для реалізації рішення про повернення щомісячної виплати в розмірі 30 тисяч гривень українським захисникам необхідно знайти додаткові джерела фінансування державного бюджету України. Як передає портал PrоmPolitInform, про це член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник Президента у парламенті Федір Веніславський заявив у коментарі Укрінформу.
«Наразі дуже складно робити якісь прогнози щодо реалізації відповідного рішення. Воно ухвалене та потребує підпису Президента. Будемо дивитися, яке рішення ухвалить Президент», — сказав Веніславський.
Він підкреслив, що повернення виплат для захисників потребує великих видатків із державного бюджету. «Було дуже багато дискусій, коли ми скасовували ці виплати. Повернути їх — це означає, що держава має знайти близько 1 трильйона гривень на рік», — додав народний депутат, зауваживши, що зараз непросто знайти джерело таких додаткових надходжень до держбюджету.
«Ми всі за те, щоб повернути виплати, але треба знайти джерела. Будемо думати…», — підсумував він.
Раніше передбачалося, що доплати 30 тисяч грн для військовослужбовців фінансуватимуть за рахунок грошей, які заощадять на зарплатах високопоставлених держслужбовців і топ-менеджерів держпідприємств.
Економії хочуть досягти шляхом обмеження їхніх місячних зарплат десятьма мінімалками. Іншими словами, їхні максимальні зарплати хочуть обмежити 67 000 гривень, і за рахунок того, що їм було недоплачено, фінансувати доплати військовослужбовцям.
Як повідомлялося, Верховна Рада 10 квітня під час розгляду законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану» (№8312) підтримала правку про повернення щомісячних додаткових виплат у розмірі 30 тисяч гривень для військовослужбовців, поліцейських та працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій незалежно від покладених на них завдань чи районів проходження служби.
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
Середня зарплата в Україні за рік згідно з даними кадрових порталів зросла на 13,7-18,9% (залежно від методу розрахунку). Державна служба статистики вказує, що станом на другий квартал цього року зростання зарплати відбулось на рівні 22,1%…. Продовження…
У Верховній Раді розглядають можливість виплачувати пенсії через «Нову пошту». Нардепи вже розробили відповідний законопроєкт. Про це, пише «Українські новини», повідомив народний депутат Тарас Тарасенко в ефірі «Ранок.LIVE», інформує портал PromPolitInform. За його словами, «Нова Пошта» через свою платіжну… Продовження…
Нерівність оплати праці чоловіків та жінок залишається проблемою впродовж багатьох років. Через стереотипи у суспільстві та низку інших чинників українські жінки мають нижчі зарплати навіть на керівних посадах. При цьому в уряді вже почали реалізацію… Продовження…
Міністерство фінансів України оголосило, що у 2025 році розмір мінімальної заробітної плати залишиться незмінним. Це рішення було ухвалено відповідно до домовленостей з міжнародними партнерами та поточною економічною ситуацією в країні. Про це, інформує Хвиля, заявив міністр… Продовження…
В Україні 2024 року повернули зобов’язання щороку проводити індексацію заробітної плати. У 2023 році дія такого правила була припинена, але тепер його повернули. Вперше всі економічні умови для індексації було дотримано у серпні-2024. Перерахунок буде… Продовження…
В Україні пенсіонери можуть отримати штрафи за неточності в документах при оформленні пільг від держави. Українські пенсіонери можуть отримати значні штрафи при оформленні пільг. Такий ризик існує, якщо людина забуде або навмисно не вкаже всю… Продовження…