Верховна Рада проголосувала за повернення доплати в 30 тисяч гривень військовим, поліцейським і співробітникам ДСНС.
Верховна Рада проголосувала за цей законопроект у другому читанні. Для реалізації рішення про повернення щомісячної виплати в розмірі 30 тисяч гривень українським захисникам необхідно знайти додаткові джерела фінансування державного бюджету України. Як передає портал PrоmPolitInform, про це член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник Президента у парламенті Федір Веніславський заявив у коментарі Укрінформу.
«Наразі дуже складно робити якісь прогнози щодо реалізації відповідного рішення. Воно ухвалене та потребує підпису Президента. Будемо дивитися, яке рішення ухвалить Президент», — сказав Веніславський.
Він підкреслив, що повернення виплат для захисників потребує великих видатків із державного бюджету. «Було дуже багато дискусій, коли ми скасовували ці виплати. Повернути їх — це означає, що держава має знайти близько 1 трильйона гривень на рік», — додав народний депутат, зауваживши, що зараз непросто знайти джерело таких додаткових надходжень до держбюджету.
«Ми всі за те, щоб повернути виплати, але треба знайти джерела. Будемо думати…», — підсумував він.
Раніше передбачалося, що доплати 30 тисяч грн для військовослужбовців фінансуватимуть за рахунок грошей, які заощадять на зарплатах високопоставлених держслужбовців і топ-менеджерів держпідприємств.
Економії хочуть досягти шляхом обмеження їхніх місячних зарплат десятьма мінімалками. Іншими словами, їхні максимальні зарплати хочуть обмежити 67 000 гривень, і за рахунок того, що їм було недоплачено, фінансувати доплати військовослужбовцям.
Як повідомлялося, Верховна Рада 10 квітня під час розгляду законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану» (№8312) підтримала правку про повернення щомісячних додаткових виплат у розмірі 30 тисяч гривень для військовослужбовців, поліцейських та працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій незалежно від покладених на них завдань чи районів проходження служби.
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
В Україні згідно із законом пенсійний вік для жінок і чоловіків тепер однаковий – 60 років. Однак вийти на пенсію у 60 з кожним роком можуть дедалі менше українців – бракує страхового стажу. Тому для… Продовження…
Кабмін пропонує підвищити у 2024 році прожитковий мінімум з 2589 гривень до 2920 гривень та мінімальну пенсію з 2093 гривень до 2361 гривень. Такі показники містяться у проекті державного бюджету. Про це повідомляє в Telegram… Продовження…
Пенсії громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, мають виплачуватися у розмірі, який передбачений спеціальним законом, а не залежно від наявності грошей у держави, як це записали в Бюджетному кодексі. Таке рішення виніс Конституційний… Продовження…
В Україні планують переглянути нарахування пенсій для військовослужбовців та запровадити нові пільги. Як передає «Хвиля», про це йдеться у законопроекті №9680, розміщеному на сайті Верховної Ради, повідомляє портал PromPolitInform. Так, причиною цього стала нерівність умов… Продовження…
У 2024 році мінімальна заробітна плата має зрости приблизно на 20%. Такі зміни внесуть у два етапи. Про це, інформує Новини.LIVE, заявив економічний радник Президента України Олег Устенко в етері телемарафону, повідомляє портал PromPolitInform. Чому у… Продовження…
Це стосується осіб, які працювали у важких умовах. Громадяни, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, або на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці та в окремих галузях… Продовження…