У 2022 році серед трійки найбільших поштових операторів — «Нова пошта», «Укрпошта» та Meest — тільки перша змогла закінчити рік з чистим прибутком. Про це інформує Speka, повідомляє портал PrоmPolitInform.
Згідно з даними фінансової звітності компаній і організацій України за 2022 рік, які опублікував Держстат, «Нова пошта» отримала 23,68 млрд грн виторгу та 2,13 млрд грн чистого прибутку.
Не завадило компанії навіть падіння попиту на поштові послуги — «Нова пошта» за 2022 рік доставила 315 млн посилок, включаючи 2,6 млн тонн вантажів. Це на 15% менше, ніж у довоєнному 2021 році. Є й позитивні моменти — за минулий рік кількість відправок від фізичних осіб зросла у 9 разів.
«Укрпошта» отримала 10,33 млрд грн доходу, але закінчила рік з 1,41 млрд грн чистого збитку.
Варто зазначити, що для державного поштового оператора рік видався дуже нестабільним. На розмір збитку «Укрпошти» вплинули збитки, отримані внаслідок бойових дій; відсутність доступу до активів, що розташовані на тимчасово окупованих територіях; релокація логістичної мережі.
Крім того, «Укрпошта» все ще виконує боргові зобов’язання перед кредиторами, що також повпливало на фінансовий результат.
Також варто зазначити, що поштовий оператор весь 2022 рік продовжував інвестувати у стратегічні проєкти. Серед них: автоматизація стаціонарних відділень поштового зв’язку; завершення переходу на пересувні відділення у сільській місцевості, впровадження ERP-системи та інших IT-систем тощо.
Третє місце серед найбільших поштових операторів посів Meest . Дохід компанії склав 319,37 млн, чистий збиток — 225,83 млн грн.
Варто зазначити, що SPEKA брала для аналізу звітність окремих юридичних осіб, без урахування дочірніх підприємств.
Як повідомлялось раніше, за 2022 рік група компаній «Нова пошта» перерахувала до бюджетів країни 7,1 мільярда гривень податків та зборів .
Інші матеріали розділу Рейтинги
Спеціальні номінації — це невіддільна частина традиційних рейтингів журналу «ТОП-100. Рейтинги найбільших». Визначати номінантів просто і водночас складно. Усі найбільші компанії країни, лідери різних ринків дбають про розвиток корпоративної культури, впроваджують програми з підвищення добробуту… Продовження…
Попри повномасштабну війну, українська олійно-жирова галузь демонструє значну стійкість. У 2023/24 маркетинговому році очікується врожай соняшнику на рівні 12 млн тонн, сої — 4,1–4,2 млн та ріпаку — 3,6–3,7 млн тонн. Це дозволить переробити близько… Продовження…
Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну призвело до зростання військових видатків у багатьох країнах. Загальний обсяг витрат на військові потреби у світі досяг рекордної суми 2,24 трильйона доларів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на SIPRI, інформує… Продовження…
The Capital, під керівництвом засновника компанії Костянтина Пісаренко, перемогло в номінації «Агентство з 5-20 філіалами» на International Property Awards – міжародній премії, де нагородами відзначаються найвищі досягнення компаній, що працюють у всіх секторах сфери нерухомості. Як повідомляє портал… Продовження…
Згідно рейтингу видання Forbes, компанія «Сентравіс» (м. Нікополь) увійшла в число 50 найбільших експортерів 2022 року – компаній, які, на думку редакції журналу, «дали змогу вистояти українській економіці». Про це порталу PrоmPolitInform повідомила пресслужба компанії. Загальний об’єм експорту… Продовження…
Станом на 1 січня 2023 року в 67 банках перебувало 933,6 млрд гривень фізичних осіб. Про це пише Контракти посилаючись на дані Національного банку України, інформує портал PrоmPolitInform. Найбільше вкладів у державному ПриватБанку – 333,9… Продовження…