Кабінет міністрів України затвердив виплати компенсацій компаніям, які протягом року виплачують працівникам заробітну плату в розмірі не менше трьох мінімальних зарплат. Механізм запрацює з 1 січня 2024 року. Про це, інформує finance.ua, повідомляє пресслужба Міністерства економіки, передає портал PrоmPolitInform.
«Уряд затвердив порядки надання компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за створення нових робочих місць та за прийом на роботу офіційно зареєстрованих безробітних», — сказано в повідомленні.
За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, новий механізм запроваджує економічні стимули за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, а також сприятиме створенню нових робочих місць. Це в свою чергу сприятиме збільшенню зайнятості та зменшенню безробіття.
Що передбачає документ
Затверджений документ передбачає виплату компенсації у розмірі 50% фактичних витрат сплаченого єдиного внеску за працевлаштовану особу на нове робоче місце.
Компенсація виплачуватиметься роботодавцям, які протягом року виплачують працівникам заробітну плату в розмірі не менше трьох мінімальних зарплат.
За умови збереження такого рівня заробітної плати виплата компенсації здійснюватиметься за кожну працевлаштовану особу впродовж наступних 12 місяців за рахунок коштів державного бюджету, передбачених в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Також встановлюється, що компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця.
Суб’єктам малого підприємництва будуть надавати компенсації у розмірі фактичних витрат сплаченого єдиного внеску за працевлаштованого на нове робоче місце зареєстрованого безробітного, який був направлений центром зайнятості.
Компенсація виплачуватиметься за умови, що строк працевлаштування становитиме не менше ніж на 2 роки, і виплачуватиметься кожний другий місяць впродовж цього періоду. Планується, що цей механізм запрацює вже цього року.
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
В Україні з 1 липня перерахують пенсії тим, хто не отримав збільшення у березні. При цьому індексація у розмірі близько 1000 грн чекає на тих пенсіонерів, які на даний момент отримують пенсію у розмірі 5076… Продовження…
Кабмін ухвалив постанову, якою зобовʼязав збільшити мінімальну зарплату медикам, що працюють у зоні активних бойових дій і на прифронтових територіях. Про це пише Міністерство охорони здоровʼя України, повідомляє портал PromPolitInform. Йдеться про нові зарплати для лікарів,… Продовження…
У Верховній Раді України обговорили питання грошового забезпечення та виплати додаткової винагороди військовим. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ. Так, учасники обговорили комплекс питань, зокрема, щодо: підвищення рівня заробітної плати особам, призваним на… Продовження…
У квітні цього року кількість вакансій в Україні в п’ять разів перевищила показники минулого року. Цифра наближається до показників 2021 року. Як передає Новини.LIVE, про це повідомляє система управління наймання (СУН) порталу Work.ua, інформує портал PromPolitInform. Робота в Україні… Продовження…
Найсуттєвіша доплата належить жінкам-матерям п’ятьох дітей. В Україні жінки мають право на доплату до пенсії. Найсуттєвіша доплата належить жінкам-матерям п’ятьох дітей. Вони можуть вийти на пенсію у 50 років. При цьому дітей вони мають виховати щонайменше до шестирічного віку,… Продовження…
Громадяни України мають можливість збільшити свою пенсію без додаткових добровільних внесків, якщо вони відмовляться від неї при досягненні 60-річчя і продовжать працювати. Як повідомляє портал PromPolitInform, про це пише Акценти. Це описано у 29 статті… Продовження…