Державний «Нафтогаз» провів переговори з великими американськими нафтовими групами ExxonMobil, Halliburton та Chevron щодо енергетичних проєктів, передусім з видобутку газу, в Україні. Про це, пише «Економічна правда», очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов розповів Financial Times, повідомляє портал PrоmPolitInform.
Переговори з великими американськими гравцями на ринку викопного палива є частиною стратегії зі збільшення видобутку газу, який, на думку українських посадовців, може допомогти замінити російські поставки до Європи в найближчі роки.
Чернишов розповів, що останніми днями провів зустрічі у Вашингтоні з представниками Halliburton та ExxonMobil. За його словами, в січні він зустрічався з керівництвом Chevron.
«Ми розуміємо, що приватним компаніям досить важко працювати під час війни», – сказав він. «Ми працюємо над страховими механізмами, щоб захистити їхній капітал. Напевно, це займе деякий час. Але ми не чекаємо – ми йдемо вперед».
Чернишов зазначив, що останніми днями він також зустрівся з посадовцями Білого дому, членами Конґресу та сенаторами, намагаючись заручитися більшою політичною підтримкою для американських інвестицій в енергетичний сектор України.
Україна давно наголошує на перспективах збільшення видобутку сланцевого газу та нетрадиційних джерел енергії в Харківській, Полтавській та Закарпатській областях. «Нафтогаз» заявив, що сподівається скористатися американським досвідом у бурінні сланцевих свердловин на суші, який зробив США найбільшим у світі виробником нафти і газу.
«Нафтогаз» сподівається незабаром підписати контракт з Halliburton, який допоможе збільшити видобуток до 13,5 млрд кубометрів цього року, що приблизно на 1 млрд кубометрів більше, ніж у 2022 році. Чернишов сказав, що важко взяти на себе зобов’язання щодо довгострокових цілей видобутку, поки не закінчиться війна.
«Це дуже багато. І для того, щоб досягти цього, нам може знадобитися серйозне розширення сервісу та технологічні драйвери, які Halliburton здатна забезпечити», – сказав Чернишов. «Ми хочемо, щоб вони значно розширили [свою присутність]».
Переговори з Exxon і Chevron, компаніями, які наразі не працюють в Україні, перебувають на ранній стадії, і для того, щоб досягти результатів, знадобиться більше часу. «Нафтогаз» заявиляє, що він відкритий до різноманітних домовленостей.
«Ми можемо займатися спільним видобутком газу разом, угода про розподіл продукції (УРП) – вони можуть мати ліцензію і видобувати самостійно, ми будемо раді», – додав Чернишов.
Інші матеріали розділу Нафта та газ
На засіданні Антикризового енергетичного штабу було визначено, що до початку наступного опалювального сезону в українських сховищах повинно бути понад 14 млрд кубометрів газу. Про це, передає БізнесUA, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив за підсумками засідання штабу,… Продовження…
Перший в Україні завод по виробництву біометану підключили до газової мережі. Очікується близько 3 мільйонів кубометрів газу на рік. Про це повідомляє пресслужба Регіональної газової компанії, інформує портал PrоmPolitInform. Підключити та налагодити роботу заводу вдалося менш… Продовження…
ПАТ «Укрнафта» запрошує інвесторів до співпраці в реалізації проєктів з розвідки та розробки родовищ. Про це повідомив очільник ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький у Фейсбуці, інформує портал PrоmPolitInform. «Наразі зростання видобутку – це амбіційна задача, в… Продовження…
ПАТ «Укргазвидобування» (Київ) заявило про намір укласти з СК «Гардіан» договір обов’язкового страхування майнових ризиків під час розроблення родовищ нафти і газу. Про це інформує Fixygen, повідомляє портал PrоmPolitInform. Як повідомляють у системі електронних держзакупівель… Продовження…
АТ «Укргазвидобування» пробурило розвідувальну свердловину, яка має найвищі показники видобутку серед свердловин, введених в експлуатацію за останні 2,5 роки. Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України», інформує портал PrоmPolitInform. Нова свердловина відкрила новий нафтогазовий поклад на… Продовження…
Компанія Укргазвидобування, що є частиною Групи Нафтогаз, пробурила нову оціночно-експлуатаційну свердловину глибиною 5950 метрів, Вона дає 340 000 кубометрів природного газу на добу. Як передає портал PrоmPolitInform, про це повідомляє пресслужба Нафтогазу. «Родовище, на якому пробурено… Продовження…