Після скандалу з хабарем Всеволода Князєва, у Верховному Суді обрали нового голову. Згідно з голосуванням, яке відбулося 26 травня, ним став Станіслав Кравченко.
Зауважимо, що за кандидатуру Станіслава Кравченка свій голос віддали 108 зі 148 суддів, які були присутніми на пленумі. Про це передає 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform.
Пленум, власне, й скликали, щоб визначитися з заміною судді-хабарнику Всеволодові Князєву, якого напередодні позбавили звання глави Верховного Суду.
Стане головою Верховного Суду на 4 роки
Відповідне рішення ухвалили під час пленуму. Зауважимо, що виконувач обов’язків глави ВС Дмитро Луспеник дещо іронічно привітав Кравченка з обранням. Він пожартував, що замість квітів на нього очікує батіг.
«Ми вас вітаємо з обранням головою Верховного Суду, але перед вашими словами вдячності, квітів у нас сьогодні для вас немає. У нас є лише для вас батіг – поганяти поганців судової влади і забезпечити незалежність Верховного Суду і судової системи», – зазначив він.
Станіслав Кравченко подякував усім присутнім за підтримку. Також пообіцяв виконувати всі обіцянки, які озвучив, коли давав присягу. Новообраний глава Верховного Суду зобов’язався прикласти всі свої знання, а також досвід, щоб забезпечувати належну роботу на високому рівні.
Що відомо про Станіслава Кравченка
Почнімо з того, що кандидатуру Кравченка запропонувала група суддів Верховного Суду. В нього – 30-річний стаж роботи суддею. Причому з 2017 року він обіймав посаду глави Касаційного кримінального суду.
Цікаво, що у 2018 році під час інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ» він заявляв, що «не було такого, щоб я соромився свого рішення чи проявив якусь слабкість, чи зробив висновок про винуватість особи, коли були сумніви, чи неправильно призначив покарання».
Але є одне «але». Громадська рада доброчесності ще у 2017 році ухвалила негативний висновок щодо нього. Кравченка звинувачували у порушенні прав людини, а також недоброчесності. Зокрема тому, що він не декларував майно.
Інші матеріали розділу Законодавство
У понеділок, 29 травня, Верховна рада України підтримала законопроєкт №8401, який передбачає скасування «2% податку ФОП» з першого липня 2023 року. Пільгу запровадили після початку повномасштабної війни з Росією. Про це, пише Фокус, повідомляє народний депутат Ярослав… Продовження…
Депутати Верховної Ради України 252 голосами прийняли за основу законопроєкт N9015 щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків. Про це, інформує ЛІГА.Новости, повідомив голова парламентського комітету з фінансів Данило Гетманцев, передає портал PromPolitInform. Документ розроблено з метою… Продовження…
Голові Верховного суду України Всеволоду Князєву та його спільнику повідомлено про підозру. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, передає портал PromPolitInform. «Керівник САП особисто повідомив про підозру Голові Верховного Суду та адвокату, яких викрито на отриманні 2,7… Продовження…
Верховна Рада України на засіданні 2 травня прийняла внесені Президентом України Володимиром Зеленським законопроєкти щодо продовження строків дії воєнного стану в Україні (№ 9259) та проведення загальної мобілізації (№ 9260). Як інформує ЛІГА:ЗАКОН, про це повідомив народний… Продовження…
Рада Європейського союзу погодилася укласти угоду з Україною про визнання іноземних судових рішень у цивільних і комерційних справах. Про це вона, інформує Радіо Свобода, заявила 24 квітня, повідомляє портал PrоmPolitInform. Йдеться про договірні відносини в… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 7253, який забороняє географічні назви, що повʼязані з росією, звеличують або увіковічують її. Про це пише Ракурс, повідомляє портал PrоmPolitInform. Документ також на законодавчому рівні надає визначення таким термінам, як «поневолені народи… Продовження…