У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Обрали нового голову Верховного Суду. Ним став Станіслав Кравченко

Законодавство 26.05.2023
всу

Після скандалу з хабарем Всеволода Князєва, у Верховному Суді обрали нового голову. Згідно з голосуванням, яке відбулося 26 травня, ним став Станіслав Кравченко.

Зауважимо, що за кандидатуру Станіслава Кравченка свій голос віддали 108 зі 148 суддів, які були присутніми на пленумі. Про це передає 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform.

Пленум, власне, й скликали, щоб визначитися з заміною судді-хабарнику Всеволодові Князєву, якого напередодні позбавили звання глави Верховного Суду.

Стане головою Верховного Суду на 4 роки

Відповідне рішення ухвалили під час пленуму. Зауважимо, що виконувач обов’язків глави ВС Дмитро Луспеник дещо іронічно привітав Кравченка з обранням. Він пожартував, що замість квітів на нього очікує батіг.

«Ми вас вітаємо з обранням головою Верховного Суду, але перед вашими словами вдячності, квітів у нас сьогодні для вас немає. У нас є лише для вас батіг – поганяти поганців судової влади і забезпечити незалежність Верховного Суду і судової системи», – зазначив він.

Станіслав Кравченко подякував усім присутнім за підтримку. Також пообіцяв виконувати всі обіцянки, які озвучив, коли давав присягу. Новообраний глава Верховного Суду зобов’язався прикласти всі свої знання, а також досвід, щоб забезпечувати належну роботу на високому рівні.

Що відомо про Станіслава Кравченка

Почнімо з того, що кандидатуру Кравченка запропонувала група суддів Верховного Суду. В нього – 30-річний стаж роботи суддею. Причому з 2017 року він обіймав посаду глави Касаційного кримінального суду.

Цікаво, що у 2018 році під час інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ» він заявляв, що «не було такого, щоб я соромився свого рішення чи проявив якусь слабкість, чи зробив висновок про винуватість особи, коли були сумніви, чи неправильно призначив покарання».

Але є одне «але». Громадська рада доброчесності ще у 2017 році ухвалила негативний висновок щодо нього. Кравченка звинувачували у порушенні прав людини, а також недоброчесності. Зокрема тому, що він не декларував майно.

Інші матеріали розділу Законодавство

Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію: коли почнуть діяти нові правила

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію №10449. За відповідне рішення проголосували 283 народних депутатів, інформує портал PromPolitInform. Основні положення з документа є такими: Замість строкової служби вводиться базова військова служба терміном 5… Продовження…


Мобілізація засуджених: Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт

Верховна Рада 10 квітня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 11079-1 про мобілізацію засуджених. Як пише Бабель, про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт підтримав 281 нардеп. Документ пропонує, що під час… Продовження…


Президент України підписав законопроєкт про створення електронного кабінету військовозобов’язаного

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062, який передбачає повноцінний запуск системи електронного військового обліку в Україні. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України, інформує портал PromPolitInform. Документ, зокрема, узаконює створення електронного кабінету військовозобов’язаного, який дозволить… Продовження…


 В Україні знижено мобілізаційний вік до 25 – Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує вік призову з 27 до 25 років. На сайті Верховної Ради оновився статус закону №9281 — сьогодні документ повернуто з підписом від президента, інформує портал PromPolitInform. Парламент ухвалив закон ще 30 травня 2023… Продовження…


У Міноборони назвали зміни до законопроєкту про мобілізацію

У Міністерстві оборони України вчора, 27 березня, назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл. Про це розповіли у пресслужбі Міноборони, передає портал PromPolitInform. Так, законопроєкт №10449 про мобілізацію… Продовження…


З квітня в Україні виростуть штрафи для роботодавців: за що каратимуть суворіше

Вже з 1 квітня мінімальна заробітна плата в Україні зросте до 8000 грн. А оскільки саме до цього показника прив’язано розміри штрафних санкцій, зокрема й тих, що застосовують до роботодавців, важливо знати, про які суми йтиметься. Про них, інформує «Факти та коментарі», розповіли спеціалісти Східного… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: