У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Українські жінки ламають ґендерні стереотипи та активно опановують «чоловічі» професії

Суспільство 27.05.2023
українки опановують

Видобуток корисних копалин, кування чавуну та керування важким обладнанням – це лише невелика частина робіт, які українським жінкам раніше не дозволяли виконувати, а зараз вони змушені цим займатись, оскільки чоловіків мобілізували на війну

Поки українські чоловіки дають відсіч російським окупантам, українські жінки виконують роботу у цивільному житті, яка раніше була їм не притаманна і дуже часто це відбувається у складних і небезпечних обставинах. Про це, передає портал PromPolitInform, йдеться у спеціальному репортажі CNN, переказ якого пропонує Foreign Ukraine.

Тисячі українських чоловіків залишили свої робочі місця, щоб приєднатися до армії та захищати країну після російського вторгнення майже 16 місяців тому. За їх відсутності українські жінки активізуються. Раніше українське законодавство забороняло жінкам виконувати роботу, яка вважалася надто небезпечною.

Видобуток корисних копалин, кування чавуну та керування важким обладнанням – це лише невелика частина робіт, які українським жінкам раніше не дозволяли виконувати.

Але коли президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан після вторгнення Росії, тим самим призупинивши чинні закони країни, українські жінки пішли працювати.

Жінки історично відігравали вирішальну роль під час війни, беручи на себе роботу та обов’язки, які традиційно виконували чоловіки – як це сталося під час обох світових війн.

38-річна Тетяна походить із сім’ї шахтарів. Її батько, дідусь і дядьки працювали на шахтах. У дитинстві вона мріяла піти їхніми стопами, але жінкам не дозволяли цього робити. Замість цього вона працювала оператором автоматичного запуску газу, контролюючи рівень метану в шахті.

Видобуток вугілля є критично важливим для енергетичного сектору України, забезпечуючи країну світлом і теплом.

Коли сотні шахтарів мобілізували в армію, гірничодобувна компанія Тетяни попросила жінок-добровольців працювати під землею. Однією з перших погодилась саме Тетяна.

Тетяна, яка є однією з понад 45 жінок, які зараз працюють під землею на вугільній шахті на сході України, сподівається продовжувати працювати в шахті і після війни. Однак, вона та інші жінки ведуть важку боротьбу проти традиційних гендерних стереотипів у своїй країні.

Провідний інженер шахти Олександр каже, що як тільки Україна виграє війну, він вірить, що жінки повернуться і виконуватимуть роботу «для жінок». Але навіть Олександр визнає, що без таких жінок, як Тетяна, шахта не змогла б працювати.

Марія Кобець — ще одна жінка, яка виконує нетрадиційну роль. У червоній бандані та з нафарбованими устами вона майже дзеркально відбиває американський пропагандистський плакат часів Другої світової війни

Вона проводить дні в ковальській кузні, що належить її чоловікові Андрію. Її чоловік був мобілізований до Збройних сил України та воює на передовій.

До війни її чоловік продавав складні металоконструкції за сотні доларів клієнтам у Сполучених Штатах і Європі. Оскільки чоловіка немає, 30-річна Кобець каже, що її місією стало утримувати сімейний бізнес на плаву.

«Я дуже часто плачу в кузні. Мій чоловік захищає нас і змушений бути далеко від нас, виконує бойові завдання і це дуже небезпечно. Але ця робота допомагає мені триматися і не розсипатися», – розповідає Марія.

Кобець подобається працювати в кузні, але вона сподівається повернути кермо влади своєму чоловікові, коли Україна здобуде перемогу.

«Це виснажлива робота… але цікава. Я хотіла б робити це, коли мені хочеться, а не тоді, коли я повинна це робити», – сказала вона.

Порушувати ґендерні стереотипи складно, але ці жінки прокладають шлях до більшої рівності та, як вони сподіваються, розширюють можливості для себе та майбутніх поколінь.

Інші матеріали розділу Суспільство

Тарифи, пенсії та перерахунок субсидій: що зміниться у жовтні

В Україні з 1 жовтня 2023 року розпочнеться перерахунок субсидій на опалювальний сезон. При цьому підвищення тарифів на комуналку не очікується. Як повідомляє портал PromPolitInform, РБК-Україна докладніше розповідає про те, що зміниться у жовтні. При підготовці… Продовження…


У Києві вшанували пам’ять загиблих захисників та захисниць

Військовослужбовці, ветерани, рідні та близькі загиблих взяли участь у покладанні квітів та вшанували пам’ять хвилиною мовчання.Про це інформує портал PromPolitInform. У Києві відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Захисників і Захисниць України. Участь у покладанні… Продовження…


В Україні 1 жовтня оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання

Завтра в Україні відзначають День захисників та захисниць. 1 жовтня, у День захисників та захисниць України, відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, якою українці вшанують пам’ять усіх загиблих Героїв. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у Facebook, інформує портал… Продовження…


В Україні почали виплату нової фінансової допомоги

Українці можуть подати заявку на отримання фінансової допомоги у розмірі 6660 гривень на кожного члена сім’ї. Підтримку надає благодійний фонд Caritas Odesa UGCC. Хто може претендувати на виплати, розповіли на сторінці організації у соцмережі Facebook. Про це,… Продовження…


Працевлаштування демобілізованих. Чи готовий ринок праці

Важливою складовою в роботі з кадрами за нинішніх обставин стає тема турботи та підтримки. Йдеться не лише про програми та пільги, а й живу підтримку в реальному часі, що потребує великої уваги з боку HR-персоналу…. Продовження…


Податки для ФОП з 1 січня 2024 року: що очікувати?

Кабмін, як інформує ligazakon, попередньо визначив показники мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2024 рік у проєкті Держбюджету-2024 (проєкт №10000), передає портал PromPolitInform. Документом пропонується: розмір мінімальної заробітної плати – з 1 січня 2024 року… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: